Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegende start topfavoriet Djokovic op US Open

Vliegende start topfavoriet Djokovic op US Open

NEW YORK (ANP) - De topfavoriet op de US Open, Novak Djokovic, heeft eenvoudig de tweede ronde bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Bosniër Damir Džumhur in drie sets: 6-1 6-4 6-1. Daar had de Serviër net geen twee uur voor nodig in een leeg Arthur Ashe-stadion in New York.

In de tweede ronde treft Djokovic de Brit Kyle Edmund, die won van Alexander Bublik uit Kazachstan: 2-6 7-5 7-5 6-0. De 33-jarige Serviër is dit jaar nog altijd ongeslagen. Hij boekte tegen Džumhur zijn 24e zege in 2020. Djokovic won aan het begin van het seizoen, voor het uitbreken van de coronacrisis, onder meer de Australian Open. Afgelopen week was hij ook de beste op het masterstoernooi van Cincinnati, dat eenmalig ook in New York werd gespeeld.

Djokovic is de grote favoriet voor de eindzege. Heel wat toptennissers hebben zich vanwege het coronavirus afgemeld voor de US Open. Zo ontbreekt Rafael Nadal, de winnaar van vorig jaar. Roger Federer is geblesseerd.

Pittige discussie

"Ik zie het als een privilege dat de druk bij mij ligt", zei Djokovic, die jaagt op zijn achttiende grandslamtitel. "Druk hoort erbij als je in de top speelt, ik houd daar juist van. Ik weet wat ik moet doen, hoe ik rustig en gefocust moet blijven."

De 33-jarige Serviër belandde wel in een pittige discussie met de umpire, omdat die in zijn ogen de serviceklok steeds te snel startte. "In ieder geval steeds eerder dan vorige week. We waren daar gewend om in een bepaald tempo te spelen. Niemand heeft me verteld dat het hier sneller gaat. Het gebrek aan communicatie baart me opnieuw zorgen", zei Djokovic, die afgelopen week besloot een eigen spelersvakbond op te zetten, die los staat van de ATP.

Tsitsipas

De als vierde geplaatste Griek Stefanos Tsitsipas verspilde weinig energie in zijn eerste partij op de US Open. In iets meer dan anderhalf uur was hij klaar met de Spanjaard Albert Ramos-Viñolas: 6-2 6-1 6-1. De partij tussen de Amerikanen Steve Johnson en John Isner duurde heel wat langer. Na bijna 4 uur tennissen stapte Johnson als winnaar van de baan: 6-7 (5) 6-3 6-7 (5) 6-3 7-6 (3). Samen sloegen ze maar liefst 74 aces, waarvan er 52 op naam van Isner kwamen.

Alexander Zverev, als vijfde geplaatst, versloeg Kevin Anderson. De Duitser had vier sets nodig om zich te ontdoen van de Zuid-Afrikaanse finalist van 2017: 7-6 (2) 5-7 6-3 7-5.

Meer uit Sport

Nuis raakt baanrecord kwijt, maar put hoop uit tweede plaats

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."

10 uur geleden
Leerdam veert mentaal op na fietsongeluk en wint 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.

10 uur geleden
Leerdam in Heerenveen opnieuw de beste op de 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.

11 uur geleden
Nuis tweede achter Stolz op 1500 meter in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.

11 uur geleden
Beune moet zege op 5000 meter in Heerenveen aan Wiklund laten

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.

13 uur geleden
Teambaas Mekies heeft 'nog buitengewonere' Verstappen ontdekt

ABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."

15 uur geleden
Norris nog niet tevreden na twee snelste trainingen in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.

16 uur geleden