
Vliegende start topfavoriet Djokovic op US Open
NEW YORK (ANP) - De topfavoriet op de US Open, Novak Djokovic, heeft eenvoudig de tweede ronde bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Bosniër Damir Džumhur in drie sets: 6-1 6-4 6-1. Daar had de Serviër net geen twee uur voor nodig in een leeg Arthur Ashe-stadion in New York.
In de tweede ronde treft Djokovic de Brit Kyle Edmund, die won van Alexander Bublik uit Kazachstan: 2-6 7-5 7-5 6-0. De 33-jarige Serviër is dit jaar nog altijd ongeslagen. Hij boekte tegen Džumhur zijn 24e zege in 2020. Djokovic won aan het begin van het seizoen, voor het uitbreken van de coronacrisis, onder meer de Australian Open. Afgelopen week was hij ook de beste op het masterstoernooi van Cincinnati, dat eenmalig ook in New York werd gespeeld.
Djokovic is de grote favoriet voor de eindzege. Heel wat toptennissers hebben zich vanwege het coronavirus afgemeld voor de US Open. Zo ontbreekt Rafael Nadal, de winnaar van vorig jaar. Roger Federer is geblesseerd.
Pittige discussie
"Ik zie het als een privilege dat de druk bij mij ligt", zei Djokovic, die jaagt op zijn achttiende grandslamtitel. "Druk hoort erbij als je in de top speelt, ik houd daar juist van. Ik weet wat ik moet doen, hoe ik rustig en gefocust moet blijven."
De 33-jarige Serviër belandde wel in een pittige discussie met de umpire, omdat die in zijn ogen de serviceklok steeds te snel startte. "In ieder geval steeds eerder dan vorige week. We waren daar gewend om in een bepaald tempo te spelen. Niemand heeft me verteld dat het hier sneller gaat. Het gebrek aan communicatie baart me opnieuw zorgen", zei Djokovic, die afgelopen week besloot een eigen spelersvakbond op te zetten, die los staat van de ATP.
Tsitsipas
De als vierde geplaatste Griek Stefanos Tsitsipas verspilde weinig energie in zijn eerste partij op de US Open. In iets meer dan anderhalf uur was hij klaar met de Spanjaard Albert Ramos-Viñolas: 6-2 6-1 6-1. De partij tussen de Amerikanen Steve Johnson en John Isner duurde heel wat langer. Na bijna 4 uur tennissen stapte Johnson als winnaar van de baan: 6-7 (5) 6-3 6-7 (5) 6-3 7-6 (3). Samen sloegen ze maar liefst 74 aces, waarvan er 52 op naam van Isner kwamen.
Alexander Zverev, als vijfde geplaatst, versloeg Kevin Anderson. De Duitser had vier sets nodig om zich te ontdoen van de Zuid-Afrikaanse finalist van 2017: 7-6 (2) 5-7 6-3 7-5.
Meer uit Sport
HEINKENSZAND (ANP) - Wielrenner Nils Eekhoff heeft de proloog van ZLM Tour gewonnen. De Nederlandse renner van Team DSM was de snelste op een parcours over 6,6 kilometer in het Zeeuwse Heinkenszand.
30 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben India verslagen in de Pro League. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee zegevierde met 4-1 in Eindhoven.
44 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich op het toernooi van Roland Garros geschaard bij de laatste vier. De 26-jarige Duitser versloeg in de kwartfinale de Argentijn Tomás Martín Etcheverry. Daarvoor had hij vier sets nodig, 6-4 3-6 6-3 6-4.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook de vijfde wedstrijd in de Pro League gewonnen. De ploeg van bondscoach Paul van Ass was in Eindhoven te sterk voor China (4-0).
3 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Nederlandse boksofficial Boris van der Vorst juicht de maatregel van het Internationaal Olympisch Comité om de erkenning van de internationale boksfederatie IBA in te trekken toe. "Dit geeft duidelijkheid en is de eerste stap in het proces", aldus Van der Vorst, die inmiddels al een andere boksbond (World Boxing) heeft opgezet. "We hebben hard gewerkt aan een levensvatbaar alternatief. We zijn klaar om het gesprek met het IOC aan te gaan."
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Beatriz Haddad Maia heeft voor een verrassing gezorgd door de Tunesische Ons Jabeur uit te schakelen op Roland Garros. De mondiale nummer 14 was al de eerste kwartfinaliste uit Brazilië op een grand slam sinds 1968 en maakt dat verhaal met haar halvefinaleplek nog mooier. Haddad Maia verloor de eerste set nog, maar oogde vervolgens fitter dan de nummer 7 van de wereld: 3-6 7-6 (5) 6-1.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Stefanos Tsitsipas stopt met het gebruik van melatoninepillen en doet geen dutje meer voorafgaand aan wedstrijden, zei hij na de uitschakeling in de kwartfinales van Roland Garros tegen de als eerste geplaatste Spanjaard Carlos Alcaraz. De als vijfde geplaatste Griek was teleurgesteld na zijn kansloze nederlaag in Parijs in drie sets (6-2 6-1 7-6 (5)).
13 uur geleden