Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegende start topfavoriet Djokovic op US Open

Vliegende start topfavoriet Djokovic op US Open

NEW YORK (ANP) - De topfavoriet op de US Open, Novak Djokovic, heeft eenvoudig de tweede ronde bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Bosniër Damir Džumhur in drie sets: 6-1 6-4 6-1. Daar had de Serviër net geen twee uur voor nodig in een leeg Arthur Ashe-stadion in New York.

In de tweede ronde treft Djokovic de Brit Kyle Edmund, die won van Alexander Bublik uit Kazachstan: 2-6 7-5 7-5 6-0. De 33-jarige Serviër is dit jaar nog altijd ongeslagen. Hij boekte tegen Džumhur zijn 24e zege in 2020. Djokovic won aan het begin van het seizoen, voor het uitbreken van de coronacrisis, onder meer de Australian Open. Afgelopen week was hij ook de beste op het masterstoernooi van Cincinnati, dat eenmalig ook in New York werd gespeeld.

Djokovic is de grote favoriet voor de eindzege. Heel wat toptennissers hebben zich vanwege het coronavirus afgemeld voor de US Open. Zo ontbreekt Rafael Nadal, de winnaar van vorig jaar. Roger Federer is geblesseerd.

Pittige discussie

"Ik zie het als een privilege dat de druk bij mij ligt", zei Djokovic, die jaagt op zijn achttiende grandslamtitel. "Druk hoort erbij als je in de top speelt, ik houd daar juist van. Ik weet wat ik moet doen, hoe ik rustig en gefocust moet blijven."

De 33-jarige Serviër belandde wel in een pittige discussie met de umpire, omdat die in zijn ogen de serviceklok steeds te snel startte. "In ieder geval steeds eerder dan vorige week. We waren daar gewend om in een bepaald tempo te spelen. Niemand heeft me verteld dat het hier sneller gaat. Het gebrek aan communicatie baart me opnieuw zorgen", zei Djokovic, die afgelopen week besloot een eigen spelersvakbond op te zetten, die los staat van de ATP.

Tsitsipas

De als vierde geplaatste Griek Stefanos Tsitsipas verspilde weinig energie in zijn eerste partij op de US Open. In iets meer dan anderhalf uur was hij klaar met de Spanjaard Albert Ramos-Viñolas: 6-2 6-1 6-1. De partij tussen de Amerikanen Steve Johnson en John Isner duurde heel wat langer. Na bijna 4 uur tennissen stapte Johnson als winnaar van de baan: 6-7 (5) 6-3 6-7 (5) 6-3 7-6 (3). Samen sloegen ze maar liefst 74 aces, waarvan er 52 op naam van Isner kwamen.

Alexander Zverev, als vijfde geplaatst, versloeg Kevin Anderson. De Duitser had vier sets nodig om zich te ontdoen van de Zuid-Afrikaanse finalist van 2017: 7-6 (2) 5-7 6-3 7-5.

Meer uit Sport

Sabalenka in finale Miami na winst in tennistopper tegen Rybakina

MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.

10 minuten geleden
Tiende tijd voor Verstappen in tweede vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.

1 uur geleden
Polen of Zweden wordt tegenstander van Oranje op WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.

6 uur geleden
Suriname definitief niet naar WK na nederlaag tegen Bolivia

MONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.

6 uur geleden
Weggestuurde Britse journalist 'diep teleurgesteld' in Verstappen

SUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.

14 uur geleden
Wielrenner Vernon sprint naar zege ingekorte vierde rit Catalonië

CAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.

16 uur geleden
Transgender Netwerk: 'IOC zwicht voor desinformatie en angst'

DEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".

16 uur geleden