Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegende start coach Koeman met Barcelona in La Liga

Vliegende start coach Koeman met Barcelona in La Liga

BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman heeft met zijn nieuwe club Barcelona een vliegende start in de Spaanse competitie gemaakt. De Catalaanse club versloeg Villarreal in Camp Nou met 4-0. De eindstand was al bij de rust bereikt.

Ansu Fati vervulde in de eerste helft een hoofdrol bij de swingende thuisclub. De nog maar 17-jarige aanvaller bracht de eerste twee treffers op zijn naam en dwong daarna een strafschop af, die door Lionel Messi werd benut. Op slag van rust zorgde Pau Torres met een eigen doelpunt voor 4-0.

Het succesvolle debuut van coach Koeman met Barcelona in La Liga lag niet helemaal voor de hand. De voormalige bondscoach beleefde bij zijn droomclub allerminst een rustige voorbereiding op het nieuwe seizoen. Er was commotie rond sterspeler Messi, die om contractuele redenen moest terugkomen op zijn vurige vertrekwens, en ook rond voorzitter Josep Maria Bartomeu, tegen wie een motie van wantrouwen vanuit de omvangrijke achterban werd ingediend.

Transfer

Afgelopen week veroorzaakte de transfer van aanvaller Luis Suárez naar rivaal Atlético Madrid nog de nodige ophef. De oud-Ajacied, op wie Koeman geen prijs meer stelde, nam op emotionele wijze afscheid in Camp Nou na zes succesvolle jaren. Vol revanchegevoelens streek de 33-jarige Uruguayaan neer in Madrid waar hij zondag als invaller meteen twee keer scoorde in de thuiswedstrijd tegen Granada (6-1).

Het gedwongen vertrek van Suárez bij Barcelona leidde bij zijn buurman en goede vriend Messi opnieuw tot veel onvrede en ergernis. "Je hebt het niet verdiend hoe zij je eruit hebben gegooid. Maar de waarheid is dat niets me hier nog verbaast", nam de Argentijnse sterspeler opnieuw duidelijk stelling tegen de clubleiding.

Zege

Door al het rumoer kon Koeman een klinkende zege in zijn openingswedstrijd in La Liga goed gebruiken. De oud-speler van Barça kreeg tegen de nummer 5 van het vorige seizoen zijn zin, vooral ook dankzij de wervelende en trefzekere inbreng van supertalent Fati.

Na de rust viel de Catalaanse productie stil, mede door goed keeperswerk van Sergio Asenjo. Frenkie de Jong speelde de gehele wedstrijd bij de thuisclub. Koeman wisselde wel Fati, Antoine Griezmann, Sergio Busquets en Philippe Coutinho.

Meer uit Voetbal

Zegereeks Sparta ten einde na gelijkspel bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.

9 uur geleden
FC Twente maakt indruk met 5-0-thuiszege op sc Heerenveen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.

9 uur geleden
FC Volendam boekt bij PEC Zwolle eerste uitzege van het seizoen

ZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.

9 uur geleden
Treffer Botman in jubileumduel niet genoeg voor zege Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.

9 uur geleden
NEC neemt tweede plaats over van Feyenoord na zege op Heracles

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.

14 uur geleden
Barcelona boekt simpele zege dankzij Lewandowski en Lamine Yamal

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.

14 uur geleden
Koploper Arsenal maakt geen fout tegen Sunderland

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.

15 uur geleden