Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegende start coach Koeman met Barcelona in La Liga

Vliegende start coach Koeman met Barcelona in La Liga

BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman heeft met zijn nieuwe club Barcelona een vliegende start in de Spaanse competitie gemaakt. De Catalaanse club versloeg Villarreal in Camp Nou met 4-0. De eindstand was al bij de rust bereikt.

Ansu Fati vervulde in de eerste helft een hoofdrol bij de swingende thuisclub. De nog maar 17-jarige aanvaller bracht de eerste twee treffers op zijn naam en dwong daarna een strafschop af, die door Lionel Messi werd benut. Op slag van rust zorgde Pau Torres met een eigen doelpunt voor 4-0.

Het succesvolle debuut van coach Koeman met Barcelona in La Liga lag niet helemaal voor de hand. De voormalige bondscoach beleefde bij zijn droomclub allerminst een rustige voorbereiding op het nieuwe seizoen. Er was commotie rond sterspeler Messi, die om contractuele redenen moest terugkomen op zijn vurige vertrekwens, en ook rond voorzitter Josep Maria Bartomeu, tegen wie een motie van wantrouwen vanuit de omvangrijke achterban werd ingediend.

Transfer

Afgelopen week veroorzaakte de transfer van aanvaller Luis Suárez naar rivaal Atlético Madrid nog de nodige ophef. De oud-Ajacied, op wie Koeman geen prijs meer stelde, nam op emotionele wijze afscheid in Camp Nou na zes succesvolle jaren. Vol revanchegevoelens streek de 33-jarige Uruguayaan neer in Madrid waar hij zondag als invaller meteen twee keer scoorde in de thuiswedstrijd tegen Granada (6-1).

Het gedwongen vertrek van Suárez bij Barcelona leidde bij zijn buurman en goede vriend Messi opnieuw tot veel onvrede en ergernis. "Je hebt het niet verdiend hoe zij je eruit hebben gegooid. Maar de waarheid is dat niets me hier nog verbaast", nam de Argentijnse sterspeler opnieuw duidelijk stelling tegen de clubleiding.

Zege

Door al het rumoer kon Koeman een klinkende zege in zijn openingswedstrijd in La Liga goed gebruiken. De oud-speler van Barça kreeg tegen de nummer 5 van het vorige seizoen zijn zin, vooral ook dankzij de wervelende en trefzekere inbreng van supertalent Fati.

Na de rust viel de Catalaanse productie stil, mede door goed keeperswerk van Sergio Asenjo. Frenkie de Jong speelde de gehele wedstrijd bij de thuisclub. Koeman wisselde wel Fati, Antoine Griezmann, Sergio Busquets en Philippe Coutinho.

Meer uit Voetbal

Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

3 uur geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

4 uur geleden
Zweden speelt tegen Oranje op WK voetbal na play-offzege op Polen

SOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.

4 uur geleden
Oranje tegen Ecuador al snel verder met tien man na rood Dumfries

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.

5 uur geleden
Oranje begint met zeven andere spelers tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.

6 uur geleden
Voetbalsters missen Janssen, Groenen, Van de Donk en Roord

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.

8 uur geleden
Feyenoord zegt contract met verdediger Trauner formeel op

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.

8 uur geleden