Vliegende start coach Koeman met Barcelona in La Liga
BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman heeft met zijn nieuwe club Barcelona een vliegende start in de Spaanse competitie gemaakt. De Catalaanse club versloeg Villarreal in Camp Nou met 4-0. De eindstand was al bij de rust bereikt.
Ansu Fati vervulde in de eerste helft een hoofdrol bij de swingende thuisclub. De nog maar 17-jarige aanvaller bracht de eerste twee treffers op zijn naam en dwong daarna een strafschop af, die door Lionel Messi werd benut. Op slag van rust zorgde Pau Torres met een eigen doelpunt voor 4-0.
Het succesvolle debuut van coach Koeman met Barcelona in La Liga lag niet helemaal voor de hand. De voormalige bondscoach beleefde bij zijn droomclub allerminst een rustige voorbereiding op het nieuwe seizoen. Er was commotie rond sterspeler Messi, die om contractuele redenen moest terugkomen op zijn vurige vertrekwens, en ook rond voorzitter Josep Maria Bartomeu, tegen wie een motie van wantrouwen vanuit de omvangrijke achterban werd ingediend.
Transfer
Afgelopen week veroorzaakte de transfer van aanvaller Luis Suárez naar rivaal Atlético Madrid nog de nodige ophef. De oud-Ajacied, op wie Koeman geen prijs meer stelde, nam op emotionele wijze afscheid in Camp Nou na zes succesvolle jaren. Vol revanchegevoelens streek de 33-jarige Uruguayaan neer in Madrid waar hij zondag als invaller meteen twee keer scoorde in de thuiswedstrijd tegen Granada (6-1).
Het gedwongen vertrek van Suárez bij Barcelona leidde bij zijn buurman en goede vriend Messi opnieuw tot veel onvrede en ergernis. "Je hebt het niet verdiend hoe zij je eruit hebben gegooid. Maar de waarheid is dat niets me hier nog verbaast", nam de Argentijnse sterspeler opnieuw duidelijk stelling tegen de clubleiding.
Zege
Door al het rumoer kon Koeman een klinkende zege in zijn openingswedstrijd in La Liga goed gebruiken. De oud-speler van Barça kreeg tegen de nummer 5 van het vorige seizoen zijn zin, vooral ook dankzij de wervelende en trefzekere inbreng van supertalent Fati.
Na de rust viel de Catalaanse productie stil, mede door goed keeperswerk van Sergio Asenjo. Frenkie de Jong speelde de gehele wedstrijd bij de thuisclub. Koeman wisselde wel Fati, Antoine Griezmann, Sergio Busquets en Philippe Coutinho.
Meer uit Voetbal
TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
6 uur geleden