Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegen naar Roemenië en Bulgarije voortaan zonder grenscontrole

Vliegen naar Roemenië en Bulgarije voortaan zonder grenscontrole

BRUSSEL (ANP) - Vliegreizigers uit de Europese Unie kunnen voor het eerst zonder grenscontrole Roemenië en Bulgarije in. Ook de omgekeerde weg is vanaf eerste paasdag grenscontrolevrij. Dat geldt ook voor reizigers per boot. Wie over land komt of gaat, moet nog wel een paspoort laten zien.

Roemenië en Bulgarije treden op 31 maart toe tot het zogeheten Schengengebied, waar het overgrote deel van Europa al bij hoort. De grenscontroles tussen deze landen zijn opgeheven. De toetreding was al jaren een vurige wens van de twee Balkanlanden, maar een aantal andere Schengenlanden vond dat ze daar nog niet klaar voor waren. Nederland voorop - tot het eind vorig jaar een ommezwaai maakte althans. De tegenstanders vreesden bijvoorbeeld dat de grens tussen Bulgarije en Turkije, wat de Europese en dus ook hun buitengrens zou worden, verre van waterdicht zou zijn.

Oostenrijk is daarover nog niet gerustgesteld, waardoor controles aan de Roemeense en Bulgaarse landsgrenzen nog niet verleden tijd zijn. Het is de bedoeling daarover in de loop van het jaar alsnog een afspraak te maken.

Meer uit Buitenland

Hikers vermist na uitbarsting vulkaan Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.

56 minuten geleden
Zelensky: Rusland doet ondanks bestand geen poging vuur te staken

KYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."

1 uur geleden
Gemeenteraadsverkiezingen VK: Reform UK op winst, Labour verliest

LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.

2 uur geleden
Trump meldt volledige vernietiging van Iraanse aanvallers

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".

3 uur geleden
Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

6 uur geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

6 uur geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

8 uur geleden