Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegen naar Roemenië en Bulgarije voortaan zonder grenscontrole

Vliegen naar Roemenië en Bulgarije voortaan zonder grenscontrole

BRUSSEL (ANP) - Vliegreizigers uit de Europese Unie kunnen voor het eerst zonder grenscontrole Roemenië en Bulgarije in. Ook de omgekeerde weg is vanaf eerste paasdag grenscontrolevrij. Dat geldt ook voor reizigers per boot. Wie over land komt of gaat, moet nog wel een paspoort laten zien.

Roemenië en Bulgarije treden op 31 maart toe tot het zogeheten Schengengebied, waar het overgrote deel van Europa al bij hoort. De grenscontroles tussen deze landen zijn opgeheven. De toetreding was al jaren een vurige wens van de twee Balkanlanden, maar een aantal andere Schengenlanden vond dat ze daar nog niet klaar voor waren. Nederland voorop - tot het eind vorig jaar een ommezwaai maakte althans. De tegenstanders vreesden bijvoorbeeld dat de grens tussen Bulgarije en Turkije, wat de Europese en dus ook hun buitengrens zou worden, verre van waterdicht zou zijn.

Oostenrijk is daarover nog niet gerustgesteld, waardoor controles aan de Roemeense en Bulgaarse landsgrenzen nog niet verleden tijd zijn. Het is de bedoeling daarover in de loop van het jaar alsnog een afspraak te maken.

Meer uit Buitenland

Spaanse boeren protesteren in Madrid tegen Mercosur-deal

MADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.

19 minuten geleden
Krant: Zelensky niet van plan snel referendum aan te kondigen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is niet van plan op korte termijn een referendum aan te kondigen en voorbereidingen te treffen voor presidentsverkiezingen. Dat meldt de Kyiv Independent op basis van een anonieme bron dicht bij Zelensky. Ook mensen die Reuters sprak op basis van anonimiteit zijn sceptisch over dat tijdpad.

55 minuten geleden
NAVO geeft startsein voor Noordpoolmissie Arctic Sentry

BRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft officieel goedkeuring gegeven aan de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen. Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) wordt woensdag in gang gezet. De eerste militaire oefeningen worden de komende weken al voorbereid. Ook de Verenigde Staten hebben met Arctic Sentry ingestemd.

1 uur geleden
Europese militaire steun aan Oekraïne flink hoger in 2025

KIEL (ANP) - De Europese militaire steun aan Oekraïne was in 2025 zo'n 67 procent hoger dan het gemiddelde van de drie oorlogsjaren ervoor. Dat meldt het Duitse Kiel Instituut, dat daarover cijfers bijhoudt. Doordat de VS hun handen af hebben getrokken van het leveren van die steun, ligt de totale militaire steun 13 procent lager dan in die jaren.

1 uur geleden
Europees Parlement stemt in met lening 90 miljard voor Oekraïne

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid ingestemd met een EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne voor 2026 en 2027. In een spoedprocedure stemden 458 Europarlementariërs voor en 140 tegen.

1 uur geleden
Raad van Europa heft immuniteit Noorse ex-premier op om Epstein

STRAATSBURG (ANP) - De Raad van Europa heft de immuniteit van Noorse oud-secretaris-generaal Thorbjørn Jagland op vanwege documenten die zijn vrijgegeven in de Epstein-zaak. De voormalige premier van Noorwegen was vanaf 2009 tien jaar secretaris-generaal van de Raad van Europa. Daarmee genoot hij ook diplomatieke immuniteit.

2 uur geleden
Kremlin: maatregelen als Westen militair opschaalt op Groenland

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland komt met "gepaste tegenmaatregelen" als het Westen de militaire aanwezigheid op Groenland opschroeft. Dat zegt buitenlandminister Sergej Lavrov. "In het geval dat Groenland militariseert en militaire middelen gericht op Rusland worden opgetuigd, nemen we adequate tegenmaatregelen, waaronder militaire", aldus de minister.

2 uur geleden