Vliegen naar Roemenië en Bulgarije voortaan zonder grenscontrole
BRUSSEL (ANP) - Vliegreizigers uit de Europese Unie kunnen voor het eerst zonder grenscontrole Roemenië en Bulgarije in. Ook de omgekeerde weg is vanaf eerste paasdag grenscontrolevrij. Dat geldt ook voor reizigers per boot. Wie over land komt of gaat, moet nog wel een paspoort laten zien.
Roemenië en Bulgarije treden op 31 maart toe tot het zogeheten Schengengebied, waar het overgrote deel van Europa al bij hoort. De grenscontroles tussen deze landen zijn opgeheven. De toetreding was al jaren een vurige wens van de twee Balkanlanden, maar een aantal andere Schengenlanden vond dat ze daar nog niet klaar voor waren. Nederland voorop - tot het eind vorig jaar een ommezwaai maakte althans. De tegenstanders vreesden bijvoorbeeld dat de grens tussen Bulgarije en Turkije, wat de Europese en dus ook hun buitengrens zou worden, verre van waterdicht zou zijn.
Oostenrijk is daarover nog niet gerustgesteld, waardoor controles aan de Roemeense en Bulgaarse landsgrenzen nog niet verleden tijd zijn. Het is de bedoeling daarover in de loop van het jaar alsnog een afspraak te maken.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
5 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
10 uur geleden