Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegen naar Caribisch Nederland ook in augustus mogelijk

Vliegen naar Caribisch Nederland ook in augustus mogelijk

DEN HAAG (ANP) - Reizigers mogen ook komende maand vanuit Nederland naar Bonaire, Sint-Eustatius en Saba blijven vliegen. Dat geldt eveneens voor Duitsland, Frankrijk en België, maar Luxemburg valt af. De opleving van het coronavirus in het kleinste Beneluxland maakt een nieuw vliegverbod noodzakelijk, laat minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) weten.

Vliegen naar de zogenoemde BES-eilanden is, sinds het coronavirus in maart razendsnel de wereld over ging, vanuit bijna alle landen verboden. Het kabinet nam die maatregel afzonderlijk, omdat de eilanden als bijzondere Nederlandse gemeenten niet onder het Europese inreisverbod voor niet-Schengenlanden vallen. En ze moesten wel beschermd worden tegen de invoer van het virus. Het vliegverbod wordt nu met een maand verlengd tot 1 september, met uitzondering dus van Nederland en drie andere Europese landen.

De eilanden missen door het wegblijven van toeristen wel veel inkomsten. Daarom hebben ze "maatregelen getroffen om geleidelijk meer personen toe te kunnen laten", schrijft Van Nieuwenhuizen aan de Tweede Kamer. De eilandbestuurders hebben de ruimte om aparte regels te maken voor bijvoorbeeld vakantiegangers en studenten.

Meer uit Binnenland

Omwonenden moeten ook naar rechter voor bezwaar Herwijnen

DEN HAAG (ANP) - Inwoners van het dorp Herwijnen moeten niet alleen naar de Raad van State, maar ook naar de rechter om bezwaar te maken tegen de komst van het nieuw te bouwen radarstation. Aanvankelijk was alleen een gang naar de Raad van State voldoende, omdat bezwaren tegen zowel de plannen vanuit het Rijk als de vergunning van de gemeente in één keer behandeld zouden worden.

42 minuten geleden
Gezondheidsraad wil meer natuurlijke bescherming van gewassen

DEN HAAG (ANP) - Het zou makkelijker moeten worden om natuurlijke middelen te gebruiken om gewassen te beschermen tegen ongedierte. Boeren en telers hoeven dan geen chemische middelen te gebruiken, en dat is beter voor hun gezondheid en voor het milieu. Met dat advies komt de Gezondheidsraad woensdag.

1 uur geleden
Noorderlicht mogelijk te zien in Nederland

DE BILT (ANP) - In Nederland is woensdagavond en in de nacht van woensdag op donderdag misschien het noorderlicht te zien. Door uitbarstingen op de zon vliegen geladen deeltjes richting de aarde. Als die aankomen bij het magneetveld rond de aarde ontstaat het kleurrijke verschijnsel. Het KNMI stuurt weerballonnen de lucht in om op grote hoogte metingen te doen.

1 uur geleden
Chanoekaconcert Concertgebouw gaat door, maar in gewijzigde vorm

AMSTERDAM (ANP) - Het chanoekaconcert in het Concertgebouw in Amsterdam, waar recent veel om te doen was, gaat toch door. Het Concertgebouw en Stichting Chanukah Concert hebben een compromis gesloten over de vorm.

1 uur geleden
Radicaalrechts lied over azc's van YouTube en Spotify verdwenen

AMSTERDAM (ANP) - Het radicaalrechtse anti-azc-lied Wij zeggen nee, nee, nee tegen een azc staat woensdag niet meer op YouTube en Spotify. Maker JW Broken Veteran zegt in een geschreven bericht op zijn YouTubekanaal dat "dit niet door mij gedaan is". Hij zegt "druk bezig te zijn uit te zoeken hoe dit heeft kunnen gebeuren" en wil het lied zo snel mogelijk weer online krijgen.

2 uur geleden
Onzeker weer bij landelijke intocht Sinterklaas op Texel

HOUTEN (ANP) - De weersverwachting voor de landelijke intocht van Sinterklaas op Texel is zeer onzeker. Volgens Weeronline wordt het zaterdag op het Waddeneiland niet warmer dan 5 tot 10 graden.

3 uur geleden
Ombudsman stelt demonstrant in het gelijk over klacht bij politie

DEN HAAG (ANP) - Een man wiens persoonsgegevens honderden keren zijn opgezocht door de politie heeft daar gegrond een klacht over ingediend, stelt de Nationale Ombudsman. Dat de politie de klacht niet wil behandelen, heeft ze onvoldoende gemotiveerd.

6 uur geleden