Vliegbelasting mogelijk later ingevoerd wegens coronavirus
DEN HAAG (ANP) - De belasting op vliegtickets gaat misschien later in dan de geplande datum van 21 januari 2021. Dat laat staatssecretaris Hans Vijlbrief (Belastingdienst) weten. De Tweede Kamer stemde woensdag in met de vliegtaks.
De wet zou eigenlijk na de jaarwisseling ingaan, maar wegens het coronavirus houdt het kabinet de vinger aan de pols. De coronacrisis raakt de luchtvaartsector erg hard, "waarbij de ontwikkelingen in de komende periode nog zeer onzeker zijn", schrijft Vijlbrief. "Dat roept de vraag op wat dit betekent voor de invoering van de voorgestelde vliegbelasting per 1 januari 2021."
Het plan voor een vliegtaks staat in het regeerakkoord, maar het kabinet wil eigenlijk liever een Europese luchtvaartbelasting. Om erop in te kunnen spelen als deze er toch zou komen, is de invoerdatum van de wet flexibel. Dat betekent ook dat het kabinet rekening kan houden met de gevolgen van de coronacrisis en eventueel kan besluiten de wet later in te voeren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen is naar eigen zeggen "best diepgegaan, met allerlei verbeteringen" aan zijn stikstofplannen. De D66-bewindsman heeft tot donderdagavond laat en vrijdagochtend met boerenorganisaties LTO en NAJK overlegd. Hij herhaalt dat dit geen onderhandelingen zijn. "Ik vond de gesprekken af en toe echt wel kritisch."
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet door de Verenigde Staten verzocht om de toon tegen Rusland te matigen, zei buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) vrijdagochtend voorafgaand aan de ministerraad. "Wij vinden het vooral belangrijk om te benoemen wat we zien", zegt hij. "Rusland is de grootste veiligheidsdreiging voor de NAVO," zei hij andermaal.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Landelijke Studentenvakbond (LSVb) raadt studenten af om zaterdag naar mogelijke demonstraties van jongeren te gaan. Op sociale media zijn de afgelopen dagen oproepen voor 'Gen Z-protesten' gedeeld. Mensen uit de generatie Gen Z zijn aan het begin van deze eeuw geboren.
47 minuten geledenVUGHT (ANP) - De verplaatsing van het monumentale station Vught ligt op schema, meldt de omgevingsmanager Ricardo Nuijens van Alliantie Vught Verdiept. "Er heerst een serene rust op de bouwplaats", zegt hij. Het gebouw, inclusief kelder, moet 13,6 meter worden verplaatst, omdat er een verdiept station wordt gebouwd. Het gebouw is nu halverwege de plek van bestemming, een stukje verder naar het oosten.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - Het monumentale gebouw van het treinstation in Vught wordt bijna veertien meter verplaatst. Vrijdagochtend voerden werklieden de laatste controles uit. Het gebouw, inclusief de kelder, wordt 13,6 meter verschoven richting het centrum van Vught. De operatie begon rond 09.00 uur en duurt tot halverwege de middag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De agent die donderdag in de Amsterdamse Runstraat een pakketbezorger met een stroomstootwapen raakte, zag volgens de politie op dat moment geen andere manier om de situatie onder controle te krijgen. De bezorger had geweigerd zijn busje te verplaatsen en werkte later ook niet mee aan zijn aanhouding. Daarop escaleerde de situatie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal eerste asielaanvragen in Nederland is in het derde kwartaal van 2026 met 13 procent gedaald ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Bijna 5900 mensen deden voor het eerst een verzoek voor asiel in Nederland.
6 uur geleden