Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegbasis Leeuwarden in 2023 maandenlang dicht voor renovatie

Vliegbasis Leeuwarden in 2023 maandenlang dicht voor renovatie

DEN HAAG (ANP) - De vliegbasis van de luchtmacht in Leeuwarden gaat volgend jaar zo'n vijf maanden dicht voor "urgente en onvermijdelijke" renovatie, meldt staatssecretaris van Defensie Christophe van der Maat. Tijdens de renovatie gebruikt Defensie andere vliegvelden, waardoor elders "vliegbewegingen en ander geluid" hoorbaar zullen zijn.

Het asfaltdeel van de hoofdbaan en de secundaire baan moeten vervangen worden, evenals de vliegverlichtingsinstallatie. De verlichtingsinstallatie "heeft het einde van de technische levensduur bereikt", meldt de bewindsman aan de Kamer. Er komt een led-installatie voor in de plaats, die langer meegaat en minder energie verbruikt.

Voor het hele project is tussen de 25 en 100 miljoen euro gereserveerd. Hier zit een risicoreservering in, benadrukt Van der Maat. Hij vreest namelijk dat het mogelijk lastig is een gespecialiseerde aannemer te vinden, omdat er weinig bedrijven zijn die dit specifieke werk kunnen doen.

Van der Maat laat onderzoeken welke vliegvelden als alternatief kunnen worden gebruikt binnen de regels hierover.

Meer uit Binnenland

Eindhovense terrorismeverdachte blijft langer in cel

ROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
Minderjarige krijgt straf voor plannen terreuraanslagen

LEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een minderjarige jongen veroordeeld voor de voorbereiding van een terreuraanslag op het Vlaamse Parlement in Brussel en een militaire vliegbasis ten noorden van Arnhem in 2024. De jongen is veroordeeld tot voorwaardelijke jeugddetentie van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij behandeling ondergaan bij het Landelijke Steunpunt Extremisme. Hij was 12 en 13 jaar toen hij de strafbare feiten pleegde.

1 uur geleden
COC: Nederland moet weer vooroplopen bij lhbti+-rechten

DEN HAAG (ANP) - COC, belangenorganisatie voor de lhbti+-gemeenschap, roept het kabinet en de Tweede Kamer in een opiniestuk in de Volkskrant op om ervoor te zorgen dat Nederland voorop gaat lopen in de wereld op het gebied van lhbti+-mensenrechten. Woensdag is het precies 25 jaar geleden dat in Amsterdam het eerste huwelijk tussen twee mensen van hetzelfde geslacht werd gesloten.

2 uur geleden
Tien maanden cel voor bedreigen Douwe Bob en drugsbezit

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft de 39-jarige Bob ter H. dinsdag veroordeeld tot tien maanden cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk, voor het bedreigen van Douwe Bob en drugsbezit. De bedreigingen begonnen nadat de zanger eind juni besloot om niet op te treden bij een Joods voetbalevenement. Douwe Bob vreesde na de bedreigingen voor de veiligheid van zijn gezin en vluchtte naar het buitenland.

2 uur geleden
Gerechtshof legt Rico de Chileen 13 jaar cel op in hoger beroep

SCHIPHOL (ANP) - Richard R. (52), alias Rico de Chileen, is dinsdag in hoger beroep veroordeeld tot dertien jaar cel voor het leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste. De rechtbank legde R. hiervoor in 2021 elf jaar cel op. "U was de spil in de organisatie, u was de leider", aldus het hof.

3 uur geleden
AP onderzoekt of UWV paspoortkopieën mocht opvragen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) onderzoekt of uitkeringsinstantie UWV paspoortkopieën mocht opvragen bij gemeenten. Het AD schreef eerder al over de kwestie.

3 uur geleden
Slachtoffer brand Arnhemse binnenstad zal angst nooit vergeten

ARNHEM (ANP) - Op de eerste zittingsdag in de strafzaak over de brand in de Arnhemse binnenstad in maart vorig jaar heeft de rechtbank geluisterd naar persoonlijke slachtofferverklaringen. Daaruit bleek dat de gevolgen van de brand groot zijn.

3 uur geleden