Vliegbasis Leeuwarden in 2023 maandenlang dicht voor renovatie
DEN HAAG (ANP) - De vliegbasis van de luchtmacht in Leeuwarden gaat volgend jaar zo'n vijf maanden dicht voor "urgente en onvermijdelijke" renovatie, meldt staatssecretaris van Defensie Christophe van der Maat. Tijdens de renovatie gebruikt Defensie andere vliegvelden, waardoor elders "vliegbewegingen en ander geluid" hoorbaar zullen zijn.
Het asfaltdeel van de hoofdbaan en de secundaire baan moeten vervangen worden, evenals de vliegverlichtingsinstallatie. De verlichtingsinstallatie "heeft het einde van de technische levensduur bereikt", meldt de bewindsman aan de Kamer. Er komt een led-installatie voor in de plaats, die langer meegaat en minder energie verbruikt.
Voor het hele project is tussen de 25 en 100 miljoen euro gereserveerd. Hier zit een risicoreservering in, benadrukt Van der Maat. Hij vreest namelijk dat het mogelijk lastig is een gespecialiseerde aannemer te vinden, omdat er weinig bedrijven zijn die dit specifieke werk kunnen doen.
Van der Maat laat onderzoeken welke vliegvelden als alternatief kunnen worden gebruikt binnen de regels hierover.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
55 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje. Iran heeft het land meermaals bestookt met raketten en drones, nadat het zelf werd aangevallen door de Verenigde Staten en Israël.
1 uur geledenDOHA (ANP) - De Nederlandse ambassades in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben Nederlanders opgeroepen om binnen te blijven en de aanwijzingen van de lokale autoriteiten op te volgen. Iran bestookt de landen met raketten en drones, nadat de Verenigde Staten en Israël de aanval hadden geopend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales zijn sinds afgelopen weekend honderden meldingen binnengekomen naar aanleiding van de onrust in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om meldingen van Nederlanders die zijn gestrand in het gebied.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 66-jarige invalkracht op een kinderdagverblijf in Amsterdam wordt ervan verdacht twee kinderen onzedelijk te hebben betast. Daarnaast vervolgt het Openbaar Ministerie de verdachte uit Almere voor het maken van kinderporno waarbij nog twee andere kinderen betrokken zijn.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gasverbruik op treinstations is de afgelopen vijf jaar met 60 procent afgenomen, meldt ProRail. Dat komt onder meer doordat de spoorbeheerder de verwarming in hallen, wachtruimtes en toiletten alleen nog aanzet als dat noodzakelijk is. Voorheen werden die ruimtes standaard verwarmd.
3 uur geleden