Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegbasis Leeuwarden in 2023 maandenlang dicht voor renovatie

Vliegbasis Leeuwarden in 2023 maandenlang dicht voor renovatie

DEN HAAG (ANP) - De vliegbasis van de luchtmacht in Leeuwarden gaat volgend jaar zo'n vijf maanden dicht voor "urgente en onvermijdelijke" renovatie, meldt staatssecretaris van Defensie Christophe van der Maat. Tijdens de renovatie gebruikt Defensie andere vliegvelden, waardoor elders "vliegbewegingen en ander geluid" hoorbaar zullen zijn.

Het asfaltdeel van de hoofdbaan en de secundaire baan moeten vervangen worden, evenals de vliegverlichtingsinstallatie. De verlichtingsinstallatie "heeft het einde van de technische levensduur bereikt", meldt de bewindsman aan de Kamer. Er komt een led-installatie voor in de plaats, die langer meegaat en minder energie verbruikt.

Voor het hele project is tussen de 25 en 100 miljoen euro gereserveerd. Hier zit een risicoreservering in, benadrukt Van der Maat. Hij vreest namelijk dat het mogelijk lastig is een gespecialiseerde aannemer te vinden, omdat er weinig bedrijven zijn die dit specifieke werk kunnen doen.

Van der Maat laat onderzoeken welke vliegvelden als alternatief kunnen worden gebruikt binnen de regels hierover.

Meer uit Binnenland

Optreden politie Nieuw-Dordrecht waarbij man overleed rechtmatig

NIEUW-DORDRECHT (ANP) - Het optreden van twee politieagenten vorig jaar in Nieuw-Dordrecht waarna een man om het leven kwam was rechtmatig, oordeelt het OM in Noord-Nederland na onderzoek door de Rijksrecherche. De 43-jarige man overleed aan een amfetaminevergiftiging.

43 minuten geleden
OM eist 4 jaar cel en tbs in verkrachtingszaak Nijmegen in 1994

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Angelo L., voor een verkrachting meer dan dertig jaar geleden in Nijmegen. De 60-jarige L. zou op 14 januari 1994 's ochtends een toen 19-jarig meisje onder dreiging van geweld hebben verkracht. "Deze verkrachting is schokkend en de gevolgen voelt het slachtoffer nog steeds", zei de officier van justitie.

1 uur geleden
Slachtoffer verkrachting 1994: jij zou mij niet klein krijgen

ARNHEM (ANP) - "Ik kan je eindelijk vertellen wat je mij hebt aangedaan", zei het slachtoffer van een gewelddadige verkrachting in 1994 in Nijmegen dinsdag in de rechtbank in Arnhem tegen Angelo L. De 60-jarige man uit Heerlen zou haar meer dan dertig jaar geleden hebben verkracht. L. zegt zich de verkrachting niet te kunnen herinneren.

1 uur geleden
Gevangene overleden in PI Dordrecht na brand in eenpersoonscel

DORDRECHT (ANP) - In de penitentiaire inrichting in Dordrecht is een gevangene overleden na een brand in een eenpersoonscel. Dat bevestigt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving van Rijnmond.

2 uur geleden
62 procent jongeren voelt dat mening niet meetelt bij gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.

7 uur geleden
Meer meldingen van vermoedelijke misstanden op werkvloer in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.

12 uur geleden
Tweede vlucht met gestrande Nederlanders geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.

14 uur geleden