Vlekkeloze opening Schulting en Knegt in wereldbeker Dordrecht
DORDRECHT (ANP) - Shorttrackers Suzanne Schulting en Sjinkie Knegt hebben zich niet laten afleiden door de commotie over hun kritiek op bondscoach Niels Kerstholt en een vlekkeloze eerste race afgewerkt bij de wereldbekerfinale in Dordrecht.
Schulting, de drievoudig olympisch kampioene, plaatste zich overtuigend voor de halve finales van de 1500 meter door haar heat in de kwartfinales met groot machtsvertoon te winnen. Knegt bereikte ook de halve finales van de 1500 meter door in zijn heat als tweede te eindigen, achter de Japanner Keita Watanabe. De halve finales en eindstrijd van de 1500 meter zijn zaterdag.
Knegt kreeg donderdag een officiële waarschuwing van de schaatsbond (KNSB) vanwege zijn uitlatingen over de aanpak van Kerstholt. De shorttracker had het woensdag tijdens een persdag over een "zooitje ongeregeld". Schulting was ook kritisch over de trainingsprogramma's, maar zij liet zich in wat nettere bewoordingen uit.
Kerstholt is bezig aan zijn eerste seizoen als bondscoach. De 39-jarige oud-shorttracker volgde Jeroen Otter op, met wie Schulting en Knegt jarenlang samenwerkten.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
1 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
1 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
3 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
3 uur geleden