Vlekkeloze opening Schulting en Knegt in wereldbeker Dordrecht
DORDRECHT (ANP) - Shorttrackers Suzanne Schulting en Sjinkie Knegt hebben zich niet laten afleiden door de commotie over hun kritiek op bondscoach Niels Kerstholt en een vlekkeloze eerste race afgewerkt bij de wereldbekerfinale in Dordrecht.
Schulting, de drievoudig olympisch kampioene, plaatste zich overtuigend voor de halve finales van de 1500 meter door haar heat in de kwartfinales met groot machtsvertoon te winnen. Knegt bereikte ook de halve finales van de 1500 meter door in zijn heat als tweede te eindigen, achter de Japanner Keita Watanabe. De halve finales en eindstrijd van de 1500 meter zijn zaterdag.
Knegt kreeg donderdag een officiële waarschuwing van de schaatsbond (KNSB) vanwege zijn uitlatingen over de aanpak van Kerstholt. De shorttracker had het woensdag tijdens een persdag over een "zooitje ongeregeld". Schulting was ook kritisch over de trainingsprogramma's, maar zij liet zich in wat nettere bewoordingen uit.
Kerstholt is bezig aan zijn eerste seizoen als bondscoach. De 39-jarige oud-shorttracker volgde Jeroen Otter op, met wie Schulting en Knegt jarenlang samenwerkten.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
10 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
11 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
11 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
15 uur geleden