Vlekkeloze opening Schulting en Knegt in wereldbeker Dordrecht
DORDRECHT (ANP) - Shorttrackers Suzanne Schulting en Sjinkie Knegt hebben zich niet laten afleiden door de commotie over hun kritiek op bondscoach Niels Kerstholt en een vlekkeloze eerste race afgewerkt bij de wereldbekerfinale in Dordrecht.
Schulting, de drievoudig olympisch kampioene, plaatste zich overtuigend voor de halve finales van de 1500 meter door haar heat in de kwartfinales met groot machtsvertoon te winnen. Knegt bereikte ook de halve finales van de 1500 meter door in zijn heat als tweede te eindigen, achter de Japanner Keita Watanabe. De halve finales en eindstrijd van de 1500 meter zijn zaterdag.
Knegt kreeg donderdag een officiële waarschuwing van de schaatsbond (KNSB) vanwege zijn uitlatingen over de aanpak van Kerstholt. De shorttracker had het woensdag tijdens een persdag over een "zooitje ongeregeld". Schulting was ook kritisch over de trainingsprogramma's, maar zij liet zich in wat nettere bewoordingen uit.
Kerstholt is bezig aan zijn eerste seizoen als bondscoach. De 39-jarige oud-shorttracker volgde Jeroen Otter op, met wie Schulting en Knegt jarenlang samenwerkten.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
5 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
9 uur geleden