Vleesbaron Tönnies treedt af als bestuurder Schalke
GELSENKIRCHEN (ANP) - Clemens Tönnies treedt per direct terug als topbestuurder bij voetbalclub Schalke 04 in de Bundesliga. Dat heeft de club gemeld. Tönnies is in Duitsland zeer omstreden, sinds zich in zijn vleesfabriek recentelijk een massale uitbraak van het coronavirus voordeed. Daardoor kwam er onder meer een lockdown in het district Gütersloh, in de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen.
De corona-uitbraak vond plaats bij een vestiging van vleesverwerker Tönnies in Rheda-Wiedenbrück. Daar bleken meer dan 1500 van de 6000 medewerkers besmet. Tönnies kwam daarbij zwaar onder druk te staan, omdat hij veel te weinig zou hebben gedaan om de crisis te voorkomen. Afgelopen weekeinde was er ook protest van Schalke-fans, die vinden dat Tönnies zijn werknemers uitbuit.
"Het heeft mij heel veel moeite gekost dit besluit te nemen", zegt Tönnies. "Maar ons bedrijf zit in een ongelooflijke crisis, de grootste ooit. Ik zie het als mijn belangrijkste taak deze op te lossen en ik ben voornemens dat te doen. Daar gaat nu al mijn energie inzitten." De sportieve prestaties van Schalke zijn al maanden ondermaats.
Langer omstreden
Tönnies is al veel langer omstreden, niet alleen vanwege de wijze waarop hij zijn bedrijf runt. Eerder al legde hij zijn functie bij Schalke drie maanden neer, nadat hij zich denigrerend over Afrikanen had uitgelaten. De club onderzocht dit, maar vond onvoldoende bewijzen voor racisme en stond toe dat de topman terugkeerde.
Tönnies was 19 jaar voorzitter van de raad van bestuur van Schalke en was 26 jaar actief als bestuurder binnen de club. Schalke zegt zijn vertrek te betreuren en spreekt van zijn grote verdiensten. In de officiële verklaring gaat de club niet in op de achtergronden van het vertrek.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
1 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
5 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
8 uur geleden