Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vleesbaron Tönnies treedt af als bestuurder Schalke

Vleesbaron Tönnies treedt af als bestuurder Schalke

GELSENKIRCHEN (ANP) - Clemens Tönnies treedt per direct terug als topbestuurder bij voetbalclub Schalke 04 in de Bundesliga. Dat heeft de club gemeld. Tönnies is in Duitsland zeer omstreden, sinds zich in zijn vleesfabriek recentelijk een massale uitbraak van het coronavirus voordeed. Daardoor kwam er onder meer een lockdown in het district Gütersloh, in de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen.

De corona-uitbraak vond plaats bij een vestiging van vleesverwerker Tönnies in Rheda-Wiedenbrück. Daar bleken meer dan 1500 van de 6000 medewerkers besmet. Tönnies kwam daarbij zwaar onder druk te staan, omdat hij veel te weinig zou hebben gedaan om de crisis te voorkomen. Afgelopen weekeinde was er ook protest van Schalke-fans, die vinden dat Tönnies zijn werknemers uitbuit.

"Het heeft mij heel veel moeite gekost dit besluit te nemen", zegt Tönnies. "Maar ons bedrijf zit in een ongelooflijke crisis, de grootste ooit. Ik zie het als mijn belangrijkste taak deze op te lossen en ik ben voornemens dat te doen. Daar gaat nu al mijn energie inzitten." De sportieve prestaties van Schalke zijn al maanden ondermaats.

Langer omstreden

Tönnies is al veel langer omstreden, niet alleen vanwege de wijze waarop hij zijn bedrijf runt. Eerder al legde hij zijn functie bij Schalke drie maanden neer, nadat hij zich denigrerend over Afrikanen had uitgelaten. De club onderzocht dit, maar vond onvoldoende bewijzen voor racisme en stond toe dat de topman terugkeerde.

Tönnies was 19 jaar voorzitter van de raad van bestuur van Schalke en was 26 jaar actief als bestuurder binnen de club. Schalke zegt zijn vertrek te betreuren en spreekt van zijn grote verdiensten. In de officiële verklaring gaat de club niet in op de achtergronden van het vertrek.

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

3 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

4 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

4 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

4 uur geleden
Einde seizoen voor geblesseerde Feyenoorder Sauer

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

5 uur geleden
Gattuso weg als bondscoach Italië na mislopen WK voetbal

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.

6 uur geleden
Oranje-international De Jong hervat volgende week groepstraining

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.

6 uur geleden