Vlap is na twee doelpunten tegen Ajax niet helemaal tevreden
ENSCHEDE (ANP) - Michel Vlap scoorde tweemaal voor FC Twente tegen Ajax (2-2), maar liep toch enigszins chagrijnig naar de kleedkamer na een spannende wedstrijd. "We moeten leren een wedstrijd te killen", zei hij in de catacomben van de Veste in Enschede. "Donderdag in Nice lieten we dat ook al na."
In het zuiden van Frankrijk verspeelde FC Twente een 2-0-voorsprong in de slotfase (2-2). De ploeg liet Ajax ook tweemaal terugkomen. "Begrijp me niet verkeerd", zei Vlap. "Ajax speelde de eerste helft heel goed. We hadden veel moeite met ze. Henderson werd steeds de vrije man en we kregen geen grip op ze. Maar in de tweede helft kregen we via Daan Rots, Sam Lammers en Sem Steijn een paar mooie kansen om de wedstrijd misschien te beslissen."
De 27-jarige Vlap zette FC Twente vlak voor rust op voorsprong. "Dat was een cadeautje", zei hij over een mislukte trap van verdediger Youri Baas van Ajax. "Maar de trainer zegt altijd dat ik vaker moet schieten. Dus hij zal wel tevreden zijn."
De tweede treffer van Vlap was fraai. Kort na de gelijkmaker van Davy Klaassen krulde hij de bal prachtig in de linkerbovenhoek. "Maar daarna lieten we Ajax toch weer terugkomen", doelde hij op de 2-2 van Bertrand Traoré. "Ik ben trots op hoe we vooral in de tweede helft speelden. Maar het was zo mooi geweest als we hier 3 punten hadden gepakt."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
3 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
10 uur geleden