Vlap is na twee doelpunten tegen Ajax niet helemaal tevreden
ENSCHEDE (ANP) - Michel Vlap scoorde tweemaal voor FC Twente tegen Ajax (2-2), maar liep toch enigszins chagrijnig naar de kleedkamer na een spannende wedstrijd. "We moeten leren een wedstrijd te killen", zei hij in de catacomben van de Veste in Enschede. "Donderdag in Nice lieten we dat ook al na."
In het zuiden van Frankrijk verspeelde FC Twente een 2-0-voorsprong in de slotfase (2-2). De ploeg liet Ajax ook tweemaal terugkomen. "Begrijp me niet verkeerd", zei Vlap. "Ajax speelde de eerste helft heel goed. We hadden veel moeite met ze. Henderson werd steeds de vrije man en we kregen geen grip op ze. Maar in de tweede helft kregen we via Daan Rots, Sam Lammers en Sem Steijn een paar mooie kansen om de wedstrijd misschien te beslissen."
De 27-jarige Vlap zette FC Twente vlak voor rust op voorsprong. "Dat was een cadeautje", zei hij over een mislukte trap van verdediger Youri Baas van Ajax. "Maar de trainer zegt altijd dat ik vaker moet schieten. Dus hij zal wel tevreden zijn."
De tweede treffer van Vlap was fraai. Kort na de gelijkmaker van Davy Klaassen krulde hij de bal prachtig in de linkerbovenhoek. "Maar daarna lieten we Ajax toch weer terugkomen", doelde hij op de 2-2 van Bertrand Traoré. "Ik ben trots op hoe we vooral in de tweede helft speelden. Maar het was zo mooi geweest als we hier 3 punten hadden gepakt."
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
4 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
4 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
6 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
6 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
11 uur geleden