Vlap debuteert met treffer, assist en gelijkspel tegen Bayern
MÜNCHEN (ANP) - Michel Vlap zal zijn debuut voor Arminia Bielefeld waarschijnlijk nooit meer vergeten. De Friese middenvelder, gehuurd van Anderlecht, had met een doelpunt en assist een groot aandeel in een verrassende voorsprong van 0-2 tegen Bayern München. Uiteindelijk eindigde het duel met de kersverse wereldkampioen nog in 3-3.
Bayern München blijft de Bundesliga aanvoeren, met een voorsprong van 5 punten op RB Leipzig. Arminia blijft de nummer 16 van de ranglijst.
Vlap opende al in de 9e minuut de score. Vlak voor rust scoorde Armos Pieper uit een hoekschop van de oud-voetballer van Heerenveen die ruim anderhalf jaar geleden zijn debuut voor Anderlecht ook al bekroonde met een treffer.
Robert Lewandowski tekende voor 1-2, maar Christian Gebauer gaf Bielefeld weer een voorsprong van twee treffers (1-3). Doelpunten van Corentin Tolisso en Alphonso Davies leverden Bayern toch nog een gelijkspel op. Vlap werd na ruim een uur gewisseld.
Bayern München won afgelopen donderdag nog het WK voor clubteams. De recordkampioen van Duitsland was in de finale in het Qatarese Al Rayyan te sterk voor het Mexicaanse Tigres en vulde zo de prijzenkast verder aan. De wereldbeker voor clubs betekende de zesde prijs op rij voor de club uit Beieren.
Onder leiding van de 55-jarige Hansi Flick pakte Bayern vorig seizoen de 'dubbel' in eigen land (landstitel en beker) en won het de Champions League. De 'Rekordmeister' veroverde begin dit seizoen ook de Duitse en Europese Supercup. Slechts één club slaagde er eerder in dezelfde trofeeën (maar dan in Spanje) op rij te winnen: dat was FC Barcelona onder Pep Guardiola in het seizoen 2009-2010.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
4 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
20 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
20 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
22 uur geleden