Vlap debuteert met treffer, assist en gelijkspel tegen Bayern
MÜNCHEN (ANP) - Michel Vlap zal zijn debuut voor Arminia Bielefeld waarschijnlijk nooit meer vergeten. De Friese middenvelder, gehuurd van Anderlecht, had met een doelpunt en assist een groot aandeel in een verrassende voorsprong van 0-2 tegen Bayern München. Uiteindelijk eindigde het duel met de kersverse wereldkampioen nog in 3-3.
Bayern München blijft de Bundesliga aanvoeren, met een voorsprong van 5 punten op RB Leipzig. Arminia blijft de nummer 16 van de ranglijst.
Vlap opende al in de 9e minuut de score. Vlak voor rust scoorde Armos Pieper uit een hoekschop van de oud-voetballer van Heerenveen die ruim anderhalf jaar geleden zijn debuut voor Anderlecht ook al bekroonde met een treffer.
Robert Lewandowski tekende voor 1-2, maar Christian Gebauer gaf Bielefeld weer een voorsprong van twee treffers (1-3). Doelpunten van Corentin Tolisso en Alphonso Davies leverden Bayern toch nog een gelijkspel op. Vlap werd na ruim een uur gewisseld.
Bayern München won afgelopen donderdag nog het WK voor clubteams. De recordkampioen van Duitsland was in de finale in het Qatarese Al Rayyan te sterk voor het Mexicaanse Tigres en vulde zo de prijzenkast verder aan. De wereldbeker voor clubs betekende de zesde prijs op rij voor de club uit Beieren.
Onder leiding van de 55-jarige Hansi Flick pakte Bayern vorig seizoen de 'dubbel' in eigen land (landstitel en beker) en won het de Champions League. De 'Rekordmeister' veroverde begin dit seizoen ook de Duitse en Europese Supercup. Slechts één club slaagde er eerder in dezelfde trofeeën (maar dan in Spanje) op rij te winnen: dat was FC Barcelona onder Pep Guardiola in het seizoen 2009-2010.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
5 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
21 uur geleden