Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlakke opening op Wall Street

Vlakke opening op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersbewegingen geopend. Beleggers blijven bezorgd over de snelle verspreiding van het coronavirus. Daar staat tegenover dat farmaceuten Pfizer en BioNTech met opbeurend nieuws rond hun coronavaccin kwamen. Daarnaast gaat de aandacht uit naar een conflict tussen de Federal Reserve en de Amerikaanse minister van Financiën.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent lager op 29.420 punten. De brede S&P 500 ging ook 0,2 procent omlaag tot 3576 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,1 procent tot 11.887 punten.

Minister van Financiën Steven Mnuchin is het niet eens met de baas van centralebankenkoepel Federal Reserve, Jerome Powell, over de inzet van steungelden. Mnuchin stelde in een brief aan Powell dat 455 miljard dollar van de eerder toegezegde coronasteun die via de Fed loopt een andere bestemming moet krijgen. Vooral omdat er nauwelijks gebruik van wordt gemaakt. Volgens Powell is het juist zaak dat de noodpakketten blijven zoals ze zijn om de kwetsbare economie in de VS door de crisis te helpen.

Pfizer

Pfizer en het Duitse BioNTech, dat in New York zijn beursnotering heeft, stegen respectievelijk 2,5 en 7 procent. De ontwikkelaars van een coronavaccin vragen vrijdag nog goedkeuring aan bij de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA voor het middel.

Een andere farmaceut met een middel dat wordt ingezet tegen de coronapandemie, Gilead, verloor juist 1,3 procent. De Wereldgezondheidsorganisatie adviseerde tegen het gebruik van het Gilead-middel remdesivir bij de behandeling van patiënten met Covid-19, omdat het effect daarvan te gering zou zijn. Eerder werd dit middel juist ingezet voor de behandeling van de longziekte.

Meer uit Financieel

Waarderingskamer: WOZ-waarde tot ruim 11 procent hoger in 2026

DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde WOZ-waarde van woningen stijgt volgend jaar tussen de 9,5 en 11,5 procent. Dat voorspelt de Waarderingskamer, die controleert of gemeenten de Wet WOZ goed uitvoeren. Gemeenten bepalen aan de hand van de WOZ-waarde de hoogte van bepaalde belastingen en heffingen.

3 minuten geleden
Werkloosheid in Nederland blijft onveranderd op 3,8 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in mei onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,8 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk, evenveel als in april. Gemiddeld daalde het aantal werklozen de afgelopen drie maanden licht, met 2000 per maand.

34 minuten geleden
Gemiddelde WOZ-waarde dit jaar 5 procent gestegen

DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde WOZ-waarde van een Nederlandse woning bedraagt dit jaar 398.000 euro. Dat is 5 procent hoger dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Die stijging is groter dan in 2024, maar fors kleiner dan in de jaren daarvoor. De WOZ-waarde is volgens het statistiekbureau het sterkst toegenomen in de Zuid-Hollandse gemeente Leidschendam-Voorburg.

1 uur geleden
Gemiddelde WOZ-waarde dit jaar 5 procent gestegen

DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde WOZ-waarde van een Nederlandse woning bedraagt dit jaar 398.000 euro. Dat is 5 procent hoger dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Die stijging is groter dan in 2024, maar fors kleiner dan in de jaren daarvoor. De WOZ-waarde is volgens het statistiekbureau het sterkst toegenomen in de Zuid-Hollandse gemeente Leidschendam-Voorburg.

1 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag rond de slotstanden van dinsdag gesloten. Beleggers werden niet verrast door het rentebesluit van de Federal Reserve, die de rente zoals verwacht ongemoeid liet. Daarnaast kwam er van president Donald Trump geen duidelijkheid over mogelijke Amerikaanse hulp aan Israël bij het aanvallen van Iran. Daardoor ontbrak het beleggers aan richtinggevend nieuws.

9 uur geleden
Bloomberg: Microsoft wil duizenden banen schrappen

REDMOND (ANP) - Microsoft is van plan duizenden banen te schrappen, vooral bij verkoopafdelingen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het Amerikaanse softwareconcern zou zijn personeelsbestand willen inkrimpen nu het steeds meer geld uitgeeft aan verdere vooruitgang met kunstmatige intelligentie (AI). Aan beleggers zou de onderneming zich namelijk verplicht voelen de kosten op andere vlakken dan AI in toom te houden.

9 uur geleden
TenneT neemt na zestien jaar belangrijke verbinding in gebruik

ARNHEM (ANP) - TenneT heeft woensdag de nieuwe bovengrondse hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Rilland in Zeeland in gebruik genomen. Het project rond deze 48 kilometer lange verbinding heeft uiteindelijk zestien jaar geduurd. Bij de officiële opening werd opgemerkt dat dit wel erg lang was. "Het kan en moet sneller", stelde demissionair minister Sophie Hermans (VVD, Klimaat, Groene Groei, Infrastructuur en Waterstaat) volgens de netbeheerder.

10 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!