Vlakke AEX verwacht, Wall Street dicht om begrafenis Carter
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam lijkt donderdag vrij vlak te gaan openen, na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers in Europa moeten het later op de dag doen zonder richting vanuit de beurzen in New York. Wall Street blijft dicht voor de staatsbegrafenis van oud-president Jimmy Carter. Het is een dag van nationale rouw in de Verenigde Staten.
Uit China kwamen cijfers over de inflatie. De consumentenprijzen in de tweede economie van de wereld zijn in december met 0,1 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Daarmee is de inflatie gedaald naar het laagste niveau in negen maanden. China worstelt al langer met een zwakke economie en binnenlandse vraag. Beijing heeft omvangrijke maatregelen aangekondigd om de economie te stimuleren. De Hang Seng in Hongkong sloot onveranderd en de Nikkei in Tokio zakte 0,9 procent.
Op het Damrak kan voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich in beweging komen door een adviesverhoging van beleggingsadviseur Stifel. Zakenbank Bernstein verhoogde het advies voor levensmiddelenconcern Unilever.
ForFarmers
Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners, eigenaar van onder meer parfumerie- en cosmeticaketen Douglas, kreeg juist een verlaging van het beleggingsadvies door de Britse bank Barclays.
Veevoerproducent ForFarmers maakte bekend dat president-commissaris Jan van Nieuwenhuizen heeft besloten om niet voor een tweede termijn in aanmerking te komen per april. Volgens Van Nieuwenhuizen is het moment gekomen om "prioriteit aan andere zaken te geven".
Winkelverkopen
Uit Duitsland kwamen cijfers over de handel. De Duitse export is in november met 2,1 procent gestegen in vergelijking met oktober, terwijl de import met 3,3 procent afnam. Op jaarbasis zakte de export van de grootste economie van Europa met 3,5 procent en kromp de import met 2,9 procent.
Later op de dag komen nog gegevens over de Europese winkelverkopen. Vrijdag staat het belangrijke Amerikaanse banenrapport op de agenda.
De euro was 1,0302 dollar waard, vrijwel gelijk aan een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,2 procent in prijs tot 73,45 dollar per vat. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder, op 76,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
7 uur geleden