Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlakke AEX verwacht, Wall Street dicht om begrafenis Carter

Vlakke AEX verwacht, Wall Street dicht om begrafenis Carter

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam lijkt donderdag vrij vlak te gaan openen, na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers in Europa moeten het later op de dag doen zonder richting vanuit de beurzen in New York. Wall Street blijft dicht voor de staatsbegrafenis van oud-president Jimmy Carter. Het is een dag van nationale rouw in de Verenigde Staten.

Uit China kwamen cijfers over de inflatie. De consumentenprijzen in de tweede economie van de wereld zijn in december met 0,1 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Daarmee is de inflatie gedaald naar het laagste niveau in negen maanden. China worstelt al langer met een zwakke economie en binnenlandse vraag. Beijing heeft omvangrijke maatregelen aangekondigd om de economie te stimuleren. De Hang Seng in Hongkong sloot onveranderd en de Nikkei in Tokio zakte 0,9 procent.

Op het Damrak kan voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich in beweging komen door een adviesverhoging van beleggingsadviseur Stifel. Zakenbank Bernstein verhoogde het advies voor levensmiddelenconcern Unilever.

ForFarmers

Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners, eigenaar van onder meer parfumerie- en cosmeticaketen Douglas, kreeg juist een verlaging van het beleggingsadvies door de Britse bank Barclays.

Veevoerproducent ForFarmers maakte bekend dat president-commissaris Jan van Nieuwenhuizen heeft besloten om niet voor een tweede termijn in aanmerking te komen per april. Volgens Van Nieuwenhuizen is het moment gekomen om "prioriteit aan andere zaken te geven".

Winkelverkopen

Uit Duitsland kwamen cijfers over de handel. De Duitse export is in november met 2,1 procent gestegen in vergelijking met oktober, terwijl de import met 3,3 procent afnam. Op jaarbasis zakte de export van de grootste economie van Europa met 3,5 procent en kromp de import met 2,9 procent.

Later op de dag komen nog gegevens over de Europese winkelverkopen. Vrijdag staat het belangrijke Amerikaanse banenrapport op de agenda.

De euro was 1,0302 dollar waard, vrijwel gelijk aan een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,2 procent in prijs tot 73,45 dollar per vat. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder, op 76,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AFP: VS hebben eerste verkoop olie uit Venezuela afgerond

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.

12 minuten geleden
Meer piratenaanvallen op zee in 2025

LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.

1 uur geleden
Werkgevers uiten zorgen over vaak vastlopen cao-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.

2 uur geleden
AEX sluit voor het eerst boven 1000 punten, chipfondsen voorop

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag voor het eerst boven de historische grens van 1000 punten gesloten. Vooral de chipfondsen ASML, Besi en ASMI waren in trek na sterke cijfers van het Taiwanese chipconcern TSMC dat afgelopen kwartaal een recordwinst boekte.

2 uur geleden
Russische olie- en gasinkomsten bijna kwart gedaald in 2025

MOSKOU (ANP/RTR) - De inkomsten voor de Russische staat uit de verkoop van olie en gas zijn vorig jaar met bijna een kwart gedaald naar het laagste niveau sinds 2020. Volgens het Russische ministerie van Financiƫn bedroegen de inkomsten 8,5 biljoen roebel, omgerekend ruim 93 miljard euro. Dat was nog ruim 11 biljoen roebel in 2024.

2 uur geleden
Groeispurt voor windenergie op land in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal windmolenparken op land in Duitsland is vorig jaar een stuk harder gegroeid. In totaal werden 958 nieuwe windturbines aan land in gebruik genomen, die samen goed zijn voor 5,2 gigawatt. Dat is 50 procent meer dan wat er een jaar eerder aan capaciteit bijkwam, meldden de brancheorganisaties Bundesverband WindEnergie en VDMA Power Systems.

3 uur geleden
Chiptoeleveranciers stijgen op Wall Street na resultaten TSMC

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse chiptoeleveranciers behoorden donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Bedrijven als Applied Materials, Lam Research en KLA stegen tot meer dan 7 procent na sterke resultaten van de Taiwanese chipmaker TSMC. TSMC, dat chips maakt voor grote Amerikaanse klanten als Nvidia en Apple, is ook positief over dit jaar en gaat flink meer investeren om aan de sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI) te kunnen voldoen.

4 uur geleden