Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlakke AEX verwacht, Wall Street dicht om begrafenis Carter

Vlakke AEX verwacht, Wall Street dicht om begrafenis Carter

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam lijkt donderdag vrij vlak te gaan openen, na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers in Europa moeten het later op de dag doen zonder richting vanuit de beurzen in New York. Wall Street blijft dicht voor de staatsbegrafenis van oud-president Jimmy Carter. Het is een dag van nationale rouw in de Verenigde Staten.

Uit China kwamen cijfers over de inflatie. De consumentenprijzen in de tweede economie van de wereld zijn in december met 0,1 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Daarmee is de inflatie gedaald naar het laagste niveau in negen maanden. China worstelt al langer met een zwakke economie en binnenlandse vraag. Beijing heeft omvangrijke maatregelen aangekondigd om de economie te stimuleren. De Hang Seng in Hongkong sloot onveranderd en de Nikkei in Tokio zakte 0,9 procent.

Op het Damrak kan voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich in beweging komen door een adviesverhoging van beleggingsadviseur Stifel. Zakenbank Bernstein verhoogde het advies voor levensmiddelenconcern Unilever.

ForFarmers

Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners, eigenaar van onder meer parfumerie- en cosmeticaketen Douglas, kreeg juist een verlaging van het beleggingsadvies door de Britse bank Barclays.

Veevoerproducent ForFarmers maakte bekend dat president-commissaris Jan van Nieuwenhuizen heeft besloten om niet voor een tweede termijn in aanmerking te komen per april. Volgens Van Nieuwenhuizen is het moment gekomen om "prioriteit aan andere zaken te geven".

Winkelverkopen

Uit Duitsland kwamen cijfers over de handel. De Duitse export is in november met 2,1 procent gestegen in vergelijking met oktober, terwijl de import met 3,3 procent afnam. Op jaarbasis zakte de export van de grootste economie van Europa met 3,5 procent en kromp de import met 2,9 procent.

Later op de dag komen nog gegevens over de Europese winkelverkopen. Vrijdag staat het belangrijke Amerikaanse banenrapport op de agenda.

De euro was 1,0302 dollar waard, vrijwel gelijk aan een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,2 procent in prijs tot 73,45 dollar per vat. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder, op 76,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zoon Mango-oprichter vrijgelaten na arrestatie rond dood vader

MARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.

1 uur geleden
Google-moederbedrijf Alphabet zakt op Wall Street na evenement

NEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.

1 uur geleden
Google komt met nieuwe AI-functies in zoekbalk

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.

2 uur geleden
Tata Steel blij met steun EU-parlement voor beperken staalimport

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariƫrs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.

4 uur geleden
Medeoprichter OpenAI aan de slag bij AI-bedrijf Anthropic

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.

5 uur geleden
AEX levert deel van winst weer in, Adyen grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is dinsdag hoger geƫindigd, al moest een deel van de eerdere winst in de laatste handelsuren weer worden ingeleverd. Het sentiment verslechterde door een negatieve opening van de Amerikaanse aandelenmarkten. De koersen stonden onder druk door stijgende rentes op de obligatiemarkten, vooral door vrees bij beleggers dat de inflatie langer hoog blijft. Voor aandelenmarkten zijn hogere rentes vaak slecht nieuws, vooral voor technologiebedrijven.

5 uur geleden
Fortnite keert na bijna zes jaar terug in App Store van Apple

CARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.

6 uur geleden