Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlak Damrak kijkt naar brexitoverleg

Vlak Damrak kijkt naar brexitoverleg

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag vrijwel vlak begonnen. Ook de andere Europese beursgraadmeters openden met kleine koersuitslagen. De blik bleef gericht op de onderhandelingen over een handelsakkoord tussen Brussel en Londen, die in een cruciale fase zijn beland. Ook hielden beleggers de ontwikkelingen rond het extra coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie in de gaten. In het Verenigd Koninkrijk is inmiddels de eerste persoon ingeënt met het nieuwe coronavaccin van Pfizer en BioNTech.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde kort na opening van de markt een fractie hoger op 616,29 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 913,78 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,2 procent.

De Londense FTSE-index verloor 0,5 procent. De Britse premier Boris Johnson liet weten naar Brussel af te reizen voor verder brexitoverleg met de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. Er zijn nog steeds "significante" meningsverschillen tussen de Europese Unie en de Britten over de visserij, gelijk speelveld voor bedrijven en de handhaving van regelgeving.

In de AEX profiteerde chipbedrijf ASMI van een adviesverhoging door JPMorgan en ging aan kop met een plus van 4,8 procent. Verzekeraar ASR won 0,2 procent, na een koopadvies van Berenberg. Bij de kleinere bedrijven klom Alfen 2,7 procent. De laadpalenfabrikant heeft een driejarig contract gesloten met het Britse energiebedrijf British Gas.

Meer uit Financieel

Webwinkel Bijenkorf weer 'volledig beschikbaar' na datalek

AMSTERDAM (ANP) - De webshop van de Bijenkorf is weer volledig beschikbaar na problemen door het datalek bij de logistieke partner CEVA Logistics eerder deze maand. Daardoor waren tijdelijk veel artikelen niet te bestellen. Daarvoor was de levertijd al flink opgelopen. Die staat inmiddels weer op twee tot vijf dagen, wat nog wel langer is dan de enkele dag van voor de problemen.

17 minuten geleden
Heffingen VS op Canadese auto's en staal verhoogd tot 50 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse importheffingen op alle auto's, vrachtwagens, auto-onderdelen en staal uit Canada worden per 1 januari verhoogd naar 50 procent. Dat stelt de Amerikaanse president Donald Trump bekendgemaakt op zijn berichtendienst Truth Social.

27 minuten geleden
IEA-directeur waarschuwt voor lage gasvoorraden richting winter

PARIJS (ANP/RTR) - Fatih Birol, directeur van het Internationaal Energieagentschap (IEA), is bezorgd over het huidige lage niveau van de Europese gasvoorraden voor de komende winter. Volgens AGSI, dat de gasvoorraden en opslagniveaus monitort, liggen de gasreserves momenteel rond de 62 procent. De Europese Unie heeft als doel om de gasvoorraad voor 1 december op 80 procent te brengen. In Nederland is dit nu nog geen 44 procent.

1 uur geleden
Wall Street verdeeld in afwachting van sancties tegen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend lager begonnen. Beleggers namen geen risico's in afwachting van de nieuwe Amerikaanse economische sancties tegen Iran, die naar verwachting later op de dag worden aangekondigd. Ook wordt uitgekeken naar de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole, die eind deze week begint, en de kwartaalcijfers van AI-chipbedrijf Nvidia, die woensdag op het programma staan.

1 uur geleden
Rapport wijst op Colombiaanse ronselcontent op Facebook en TikTok

NEW YORK (ANP/AFP) - Facebook en TikTok hebben berichten verspreid waarmee Colombiaanse gewapende groepen probeerden kinderen te ronselen. Dat zegt Human Rights Watch, die vindt dat de socialemediabedrijven de berichtenstroom hadden moeten verhinderen.

2 uur geleden
Consumentenbond ziet tientallen keren krimpflatie in supermarkt

DEN HAAG (ANP) - Fabrikanten verkleinen nog altijd hun verpakkingen zonder dat de prijzen even hard meedalen, meldt de Consumentenbond maandag. De belangenbehartiger voor consumenten zag het afgelopen jaar in de supermarkten tientallen gevallen van deze zogenoemde krimpflatie.

3 uur geleden
Dode sardines halveren productie van Afrika's enige kerncentrale

KAAPSTAD (ANP/BLOOMBERG) - Een ophoping van dode sardines, waarschijnlijk als gevolg van een virusuitbraak voor de kust van Zuid-Afrika, heeft de elektriciteitsproductie van de enige kerncentrale van Afrika drastisch verminderd. Dat meldde het Zuid-Afrikaanse staatsenergiebedrijf Eskom, de eigenaar en beheerder van kerncentrale Koeberg nabij Kaapstad.

4 uur geleden