Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlaggendraagster Abbingh wilde al jaren naar openingsceremonie

Vlaggendraagster Abbingh wilde al jaren naar openingsceremonie

PARIJS (ANP) - Meestal kunnen de handbalsters niet naar de openingsceremonie van de Olympische Spelen door wedstrijden die snel volgen, maar met aanvoerster Lois Abbingh als vlaggendraagster is de ploeg in Parijs vrijdag het stralende middelpunt. "Toen ik voor het eerst hoorde dat de opening op de Seine was, dacht ik al: hier moeten we bij zijn. In Rio keken we er jaloers naar en in Tokio zeiden we het ook tegen elkaar. Nu zijn we meer dan 'gewoon' erbij", vertelt een vereerde Abbingh in het olympisch dorp.

De 31-jarige aanvoerster van de ploeg hoorde al een paar weken geleden, voor de bekendmaking op maandag, dat zij met 3x3-basketballer Worthy de Jong de Nederlandse vlag op de boot mag dragen. "Toen moest ik het nog geheim houden, maar het liefst wil je het natuurlijk vertellen. Want dit is een hele grote eer." Uiteindelijk vertelde Abbingh het vorige week tegen haar ploeggenoten. "Die meiden zeiden: dat betekent dat wij ook naar de opening mogen. Ze waren superblij."

Voor de ploeg, de wereldkampioen van 2019, begint het toernooi donderdag met de groepswedstrijd tegen Angola. Pas op zondagavond volgt een duel met gastland Frankrijk. "Andere jaren moesten we binnen 24 uur na de ceremonie een wedstrijd spelen, dus vonden trainers en NOC*NSF het een beetje tricky. Wat dat betreft komt het voor ons nu helemaal goed uit", aldus Abbingh, die aan haar derde Spelen begint.

Boost

De geboren Groningse denkt dat het dragen van de vlag haar team een boost kan geven. "Op de Spelen is het altijd zo lastig, want je wil je supergoed focussen en daarnaast wil je ook heel erg genieten van hoe mooi het is. Die balans vinden is soms lastig. Nu kunnen we dit bewust meemaken en beseffen dat we het hebben geflikt en op deze Spelen zijn. Dan kunnen we daarna presteren."

Over de verhoogde terreurdreiging rond onder meer de openingsceremonie maakt Abbingh zich geen zorgen. "Ik woonde in 2016 in Parijs en toen gebeurden hier natuurlijk wel wat dingetjes", verwijst de speelster van het Noorse Vipers Kristiansand naar de aanslagen op onder meer concertzaal Bataclan, die toen net waren geweest. "En van tevoren dacht ik er wel over na, maar zodra je hier bent ga je er vanuit dat alles goed beveiligd is. We proberen onbezorgd te genieten, anders moeten we niet gaan."

Meer uit Sport

Paralympiërs in onzekerheid over toernooien door deelname Rusland

WENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.

1 uur geleden
Belgische campagne roept wielerfans op tot respect voor renners

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.

2 uur geleden
Schaatser Nuis bedankt voor NK sprint en beëindigt seizoen

HILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.

4 uur geleden
Trump geeft hoge onderscheiding aan olympische ijshockeyer

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.

10 uur geleden
Tophonkballer Jonathan Schoop niet langer vast

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.

13 uur geleden
Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

21 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

23 uur geleden