Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlaggendraagster Abbingh wilde al jaren naar openingsceremonie

Vlaggendraagster Abbingh wilde al jaren naar openingsceremonie

PARIJS (ANP) - Meestal kunnen de handbalsters niet naar de openingsceremonie van de Olympische Spelen door wedstrijden die snel volgen, maar met aanvoerster Lois Abbingh als vlaggendraagster is de ploeg in Parijs vrijdag het stralende middelpunt. "Toen ik voor het eerst hoorde dat de opening op de Seine was, dacht ik al: hier moeten we bij zijn. In Rio keken we er jaloers naar en in Tokio zeiden we het ook tegen elkaar. Nu zijn we meer dan 'gewoon' erbij", vertelt een vereerde Abbingh in het olympisch dorp.

De 31-jarige aanvoerster van de ploeg hoorde al een paar weken geleden, voor de bekendmaking op maandag, dat zij met 3x3-basketballer Worthy de Jong de Nederlandse vlag op de boot mag dragen. "Toen moest ik het nog geheim houden, maar het liefst wil je het natuurlijk vertellen. Want dit is een hele grote eer." Uiteindelijk vertelde Abbingh het vorige week tegen haar ploeggenoten. "Die meiden zeiden: dat betekent dat wij ook naar de opening mogen. Ze waren superblij."

Voor de ploeg, de wereldkampioen van 2019, begint het toernooi donderdag met de groepswedstrijd tegen Angola. Pas op zondagavond volgt een duel met gastland Frankrijk. "Andere jaren moesten we binnen 24 uur na de ceremonie een wedstrijd spelen, dus vonden trainers en NOC*NSF het een beetje tricky. Wat dat betreft komt het voor ons nu helemaal goed uit", aldus Abbingh, die aan haar derde Spelen begint.

Boost

De geboren Groningse denkt dat het dragen van de vlag haar team een boost kan geven. "Op de Spelen is het altijd zo lastig, want je wil je supergoed focussen en daarnaast wil je ook heel erg genieten van hoe mooi het is. Die balans vinden is soms lastig. Nu kunnen we dit bewust meemaken en beseffen dat we het hebben geflikt en op deze Spelen zijn. Dan kunnen we daarna presteren."

Over de verhoogde terreurdreiging rond onder meer de openingsceremonie maakt Abbingh zich geen zorgen. "Ik woonde in 2016 in Parijs en toen gebeurden hier natuurlijk wel wat dingetjes", verwijst de speelster van het Noorse Vipers Kristiansand naar de aanslagen op onder meer concertzaal Bataclan, die toen net waren geweest. "En van tevoren dacht ik er wel over na, maar zodra je hier bent ga je er vanuit dat alles goed beveiligd is. We proberen onbezorgd te genieten, anders moeten we niet gaan."

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

4 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

5 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

5 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

5 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

6 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

19 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

20 uur geleden