Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlaggendraagster Abbingh wilde al jaren naar openingsceremonie

Vlaggendraagster Abbingh wilde al jaren naar openingsceremonie

PARIJS (ANP) - Meestal kunnen de handbalsters niet naar de openingsceremonie van de Olympische Spelen door wedstrijden die snel volgen, maar met aanvoerster Lois Abbingh als vlaggendraagster is de ploeg in Parijs vrijdag het stralende middelpunt. "Toen ik voor het eerst hoorde dat de opening op de Seine was, dacht ik al: hier moeten we bij zijn. In Rio keken we er jaloers naar en in Tokio zeiden we het ook tegen elkaar. Nu zijn we meer dan 'gewoon' erbij", vertelt een vereerde Abbingh in het olympisch dorp.

De 31-jarige aanvoerster van de ploeg hoorde al een paar weken geleden, voor de bekendmaking op maandag, dat zij met 3x3-basketballer Worthy de Jong de Nederlandse vlag op de boot mag dragen. "Toen moest ik het nog geheim houden, maar het liefst wil je het natuurlijk vertellen. Want dit is een hele grote eer." Uiteindelijk vertelde Abbingh het vorige week tegen haar ploeggenoten. "Die meiden zeiden: dat betekent dat wij ook naar de opening mogen. Ze waren superblij."

Voor de ploeg, de wereldkampioen van 2019, begint het toernooi donderdag met de groepswedstrijd tegen Angola. Pas op zondagavond volgt een duel met gastland Frankrijk. "Andere jaren moesten we binnen 24 uur na de ceremonie een wedstrijd spelen, dus vonden trainers en NOC*NSF het een beetje tricky. Wat dat betreft komt het voor ons nu helemaal goed uit", aldus Abbingh, die aan haar derde Spelen begint.

Boost

De geboren Groningse denkt dat het dragen van de vlag haar team een boost kan geven. "Op de Spelen is het altijd zo lastig, want je wil je supergoed focussen en daarnaast wil je ook heel erg genieten van hoe mooi het is. Die balans vinden is soms lastig. Nu kunnen we dit bewust meemaken en beseffen dat we het hebben geflikt en op deze Spelen zijn. Dan kunnen we daarna presteren."

Over de verhoogde terreurdreiging rond onder meer de openingsceremonie maakt Abbingh zich geen zorgen. "Ik woonde in 2016 in Parijs en toen gebeurden hier natuurlijk wel wat dingetjes", verwijst de speelster van het Noorse Vipers Kristiansand naar de aanslagen op onder meer concertzaal Bataclan, die toen net waren geweest. "En van tevoren dacht ik er wel over na, maar zodra je hier bent ga je er vanuit dat alles goed beveiligd is. We proberen onbezorgd te genieten, anders moeten we niet gaan."

Meer uit Sport

Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

5 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

7 uur geleden
Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

9 uur geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

12 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

13 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

14 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

17 uur geleden