Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlaggen omver getrokken bij Vierdaagse, verlichting vernield

Vlaggen omver getrokken bij Vierdaagse, verlichting vernield

NIJMEGEN (ANP) - Vlaggen die landen vertegenwoordigen van deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse zijn in de nacht van zaterdag op zondag omver getrokken door onbekenden. Daarbij is ook verlichting vernield. Een woordvoerder van de Vierdaagse bevestigt zondag berichtgeving hierover door de Gelderlander.

In totaal gingen 72 landenvlaggen omver, 1 bleef er staan. Dat was de Nederlandse vlag, die vervolgens op z'n kop is gezet, aldus de woordvoerder. De omgekeerde Nederlandse vlag is de laatste tijd een symbool van actie tegen het regeringsbeleid, onder meer door boerenactivisten. De organisatie heeft geen idee wie de vernielingen heeft aangericht. "Het kan baldadigheid zijn, het kan van alles zijn", aldus de zegsman. Er zijn volgens hem geen camerabeelden beschikbaar van de plek waar de vernielingen zijn aangebracht.

De Vierdaagse gaat vandaag of in de komende dagen aangifte doen van de vernielingen, die hebben geleid tot een schadebedrag. Het is niet bekend hoe groot de schade is. De organisatie zegt "alles weer rechtop" te gaan zetten. De Vierdaagse vindt de vernielingen "heel erg". "Omdat het ons heel veel geld kost en omdat wij trots zijn op de landen die allemaal meedoen aan de Vierdaagse."

Negen boeren zijn met vier tractoren naar de stad gekomen om de omver getrokken vlaggenmasten bij de Waalbrug terug te zetten. Zij staan op de grens van het gebied waarvoor vanwege de Vierdaagse een noodverordening geldt. In dit gebied mogen geen boerenacties worden gehouden. De noodverordening loopt tot vrijdag 22 juli 23.59 uur.

Meer uit Binnenland

Man die A16 wilde oversteken doodgereden

ZEVENBERGSCHEN HOEK (ANP) - Een man die zaterdagavond de snelweg A16 wilde oversteken, is aangereden en overleden, meldt de politie. Het ongeluk gebeurde rond 22.15 uur bij het Noord-Brabantse Zevenbergschen Hoek. Zijn identiteit is nog onbekend.

2 uur geleden
Ook monumentale Binnenhof beschadigd door rellen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de rellen zaterdag in Den Haag is ook het Binnenhof beschadigd. Het monumentale Tweede Kamergebouw is al vier jaar gesloten omdat het wordt gerenoveerd, maar toch forceerden mensen het toegangshek en gooiden objecten naar het gebouw. Dat meldt Binnenhofrenovatie, project van het Rijksvastgoedbedrijf.

3 uur geleden
Brand in strandpaviljoen Castricum onder controle

CASTRICUM (ANP) - De zeer grote brand in een strandpaviljoen in het Noord-Hollandse Castricum is onder controle. De brandweer is nog wel aan het nablussen, meldt de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord. Een derde van de strandtent is volledig afgebrand.

3 uur geleden
Blussen zeer grote brand in Castricum duurt nog uren

CASTRICUM (ANP) - Het blussen van de zeer grote brand in een strandpaviljoen in het Noord-Hollandse Castricum duurt nog zeker enkele uren. Door de harde wind blijft de brand zich nog uitbreiden, meldt de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord.

4 uur geleden
Yorick van Wageningen speelt weer hoofdrol in Nederlandse film

AMSTERDAM (ANP) - Acteur Yorick van Wageningen, die vooral in het buitenland woont en werkt, heeft voor het eerst in vijf jaar weer een hoofdrol in een grote Nederlandse speelfilm. Van Wageningen is volgend jaar te zien in Downtown van Michiel van Erp, een film over de Amsterdamse gayscene in de jaren tachtig en de aidsepidemie. Andere grote rollen zijn voor Hans Kesting, Roeland Fernhout, Daniël Cornelissen, Thor Braun en Sebastián Mrkvicka.

5 uur geleden
Gewonden en flinke schade aan woningen na explosie Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Zeven woningen aan de Bonenburg in het noorden van Vlissingen zijn zwaar beschadigd geraakt door een explosie in de nacht naar zondag, meldt de politie. Die spreekt van een "enorme ravage" en gaat uit van een misdrijf. Eén persoon is naar een ziekenhuis gebracht.

8 uur geleden
Politie zoekt doorgereden automobilist na zwaar ongeval op A27

BAVEL (ANP) - De politie is op zoek naar een automobilist die is doorgereden na een zwaar ongeval op de A27 ter hoogte van Bavel (Noord-Brabant). Bij het ongeluk raakte een 36-jarige man uit Breda zwaargewond.

12 uur geleden