Vlaggen bij Witte Huis halfstok na aanval op agenten bij Capitool
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Biden heeft opdracht gegeven de vlaggen bij het Witte Huis halfstok te laten hangen na een aanval op agenten bij het parlementsgebouw Capitool in Washington. Bij het incident, waarbij een automobilist inreed op een controlepunt, kwam een agent van het Capitool om het leven. Zijn collega raakte zwaargewond.
In een verklaring laat de president weten dat zijn vrouw en hij diepbedroefd zijn en zij condoleren de nabestaanden en andere rouwenden. Hij spreekt over "een moeilijke tijd" voor het Capitool, "iedereen die daar werkt en degenen die het beschermen." Hij zegt doorlopend op de hoogte te worden gehouden van het onderzoek naar het gewelddadige incident.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft aangekondigd dat de militaire operatie tegen Israël voor nu beëindigd is. Wel waarschuwt het land dat de aanvallen heviger zullen worden als Israël doorgaat met het aanvallen van Libanon.
4 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De recente incidenten met drones in Letland en Roemenië laten zien dat de dronemuur aan de oostflank van de EU zo snel mogelijk operationeel moet worden. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie in Nicosia. "We moeten dit serieus nemen", zei de topdiplomaat.
48 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in het Spaanse parlement een toespraak gehouden over verergerende conflicten, toenemende polarisatie en mensenrechtenschendingen. Volgens hem hebben al die zaken de wereld in een diepe crisis gestort, zei hij in een van zijn meest politieke speeches tot nu toe.
53 minuten geledenMANILLA (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het zuiden van de Filipijnen is getroffen door een aardbeving die minstens 32 mensen het leven heeft gekost. Er zijn ook meer dan 130 gewonden. De beving had volgens Filipijnse informatie een kracht van 7.8.
59 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische strijdkrachten (IDF) verwachten dat de gevechten met Iran enkele dagen zullen duren, schrijft nieuwssite Times of Israel. Het leger zegt ook voorbereid te zijn op een volledige hervatting van de oorlog, nu Iran en Israël elkaar weer aanvallen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.
3 uur geledenNICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.
3 uur geleden