Vlag Aboriginals wappert straks permanent bij haven Sydney
SYDNEY (ANP/DPA) - De vlag van de Aboriginals, de oorspronkelijke bewoners van Australië, krijgt een vaste plek op de Sydney Harbour Bridge. Dat heeft de regering van de Australische deelstaat New South Wales zondag bekendgemaakt.
Volgens NSW-premier Dominic Perrottet is er 25 miljoen Australische dollar (16,6 miljoen euro) vrijgemaakt om een derde vlaggenmast te plaatsen bij de iconische brug. Vanaf eind dit jaar wappert de vlag van de Aboriginals dan naast die van het land en de staat.
"Onze inheemse geschiedenis moet worden gevierd en erkend, zodat jonge Australiërs de rijke en duurzame cultuur begrijpen die we hier met ons verleden hebben", zei Perrottet in een verklaring. "Het permanent installeren van de Aboriginal-vlag op de Sydney Harbour Bridge zal precies dat doen en is een voortzetting van het genezingsproces als onderdeel van de bredere beweging naar verzoening."
De vlaggen op de Sydney Harbour Bridge zijn ongeveer 9 bij 4,5 meter groot, terwijl de vlaggenmasten ongeveer 20 meter hoog zijn, ongeveer dezelfde hoogte als een gebouw van zes verdiepingen.
De Aboriginal vlag is ontworpen door kunstenaar Harold Thomas in de jaren 70. Het doek is horizontaal verdeeld in gelijke helften van zwart en rood met een gele cirkel in het midden. Het zwart symboliseert de Aboriginals, het geel staat voor de zon en het rood geeft de aarde en de relatie van de mensen met het land weer. De Australische regering erkende het in 1995 als een officiële vlag.
De honderdduizenden oorspronkelijke bewoners werden lang gediscrimineerd. Zo werden kinderen weggehaald bij hun ouders en ondergebracht bij blanke gezinnen. Australië bood die 'Gestolen Generaties' in 2008 excuses aan. De gemeenschap kampt nog altijd met torenhoge armoede, werkloosheid en drankmisbruik.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.
10 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.
10 uur geleden