Vlaardingse pleegvader weerspreekt mishandeling meisje
ROTTERDAM (ANP) - Johnny van den B. (38) weerspreekt dat hij zijn pleegdochter (10) zwaar heeft mishandeld. "Er wordt een verkeerd beeld van ons geschetst, zonder context. Daardoor worden we als monsters neergezet, terwijl het anders is", zei Van den B. bij aanvang van de driedaagse strafzaak tegen de Vlaardingse pleegouders in de rechtbank in Rotterdam.
"Ik heb haar inderdaad om redenen vastgezet, maar ik heb haar niet mishandeld. Het vastzetten heb ik gedaan omdat ze zichzelf verwondde." Hij vertelde dat het meisje 's nachts de gaskraan opendraaide en probeerde brand te stichten. "Ze ging steeds verder. Ik ging daar oplossingen voor bedenken. Daar ben ik de realiteit in verloren. Haar gedrag ging steeds verder en ik ging daarin mee."
Daisy W. (38) zei dat ze het moeilijk vindt om op de beschuldigingen te reageren. "Omdat ik weet wat ik gedaan heb en wat ik niet heb gedaan. En wat ik had kunnen doen. Ik vind het heel erg wat er met haar is gebeurd."
'Vrijheidsberoving'
Het Openbaar Ministerie beschuldigt de Vlaardingse pleegouders Van den B. en zijn vrouw Daisy W. van de mishandeling van vier pleegkinderen, waaronder zware mishandeling van hun 10-jarige pleegdochter in de periode juni 2023 tot 19 mei 2024, het moment dat ze in het ziekenhuis belandde met botbreuken en hersenletsel.
Volgens het OM hebben de verdachten geweld toegepast en het meisje vastgebonden. Het OM verdenkt de twee pleegouders bovendien van vrijheidsberoving vanaf december 2023. Ze zouden het meisje in een soort kooi hebben gestopt, waarbij het leek alsof er stroomdraden aan haar lichaam waren bevestigd. Op haar mond zou ducttape zijn geplakt. De deurkruk van haar kamerdeur was verwijderd.
Van den B. blijft ontkennen
Ook zouden ze het kind hebben verwaarloosd, onder meer door haar onvoldoende voeding te geven en medische verzorging te onthouden.
Een van de vele beschuldigingen is dat de pleegvader het meisje hard op de bovenbenen heeft geslagen, waardoor volgens deskundigen botten met het spierweefsel vergroeiden. Van den B. ontkent het slaan met zijn vuist op de bovenbenen, maar zijn vrouw heeft eerder bij de onderzoeksrechter verklaard dat dit wel is gebeurd, namelijk toen ze met haar aan het squatten was. W. zei donderdag in de rechtbank dat ze er geen welles-nietes-discussie van wil maken, maar dat ze achter haar eerdere verklaring blijft staan.
Voorafgaand aan het slaan hadden de pleegouders een conflict met het meisje gehad. Ze zou de badkamer hebben besmeurd met make-up en moest de badkamer schoonmaken.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Tyfoon Kalmaegi heeft invloed op de reizen van tientallen Nederlanders in het populaire vakantieland Vietnam. Reisorganisatie Djoser, die groepsreizen naar het land biedt, heeft de reisschema's van zo'n zestig mensen aangepast.
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag bij een actie in de Rotterdamse haven drie mensen aangehouden op verdenking van mensensmokkel en illegale tewerkstelling. Bij de actie zijn ook zes Oezbeken en Algerijnen aangetroffen die illegaal in Nederland verbleven en onder meer in de bouw werkten. Zij zijn overgedragen aan de Vreemdelingenpolitie, meldt de inspectie donderdag.
13 minuten geledenVUGHT (ANP) - Ridouan Taghi vindt dat het gerechtshof Amsterdam advocaten die hem willen bijstaan, meer tijd moet geven om zich voor te bereiden op de verdediging in het omvangrijke Marengo-proces. "U bent als treinmachinist in een TGV gestapt en u hebt op het gas getrapt, maar de noodrem kent u niet", zei Taghi donderdag tegen de voorzitter tijdens een zitting in de beveiligde rechtbank in Vught.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat hoeft niet meer maatregelen te nemen tegen Israël vanwege de situatie in Gaza en het illegale nederzettingenbeleid. Dat oordeelt het gerechtshof Den Haag. De Palestijnse mensenrechtenorganisatie Al-Haq pleitte samen met negen andere organisaties in hoger beroep om de Staat meer te laten doen om genocide te voorkomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij incidenten in gevangenissen, tbs-klinieken, jeugdinrichtingen of bij de reclassering worden vaak dezelfde fouten gemaakt. Dat blijkt uit een analyse die de Inspectie Justitie en Veiligheid maakte van eigen onderzoek naar incidenten tussen 2012 en 2024. "Voorafgaand aan een incident gaat het vaak mis in de samenwerking, bij het in beeld krijgen en beheersen van signalen en risico's en bij het handelen van medewerkers", aldus de inspectie.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal mensen in het asielcentrum in Ter Apel is voor de derde dag achtereen fors gestegen. Afgelopen nacht sliepen er 2167 mensen, ruim boven het afgesproken maximale aantal van 2000. Er kwamen woensdag 67 mensen bij, de dag ervoor 52 en maandag 81.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Andy Palmen stopt na vijf jaar als directeur van Greenpeace Nederland. Hij deelde die functie met Marieke Vellekoop. Palmen zegt dat het na ruim tien jaar bij de milieuorganisatie tijd is om verder te gaan.
3 uur geleden