Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlaardingse pleegouders ontkennen van de trap duwen meisje

Vlaardingse pleegouders ontkennen van de trap duwen meisje

ROTTERDAM (ANP) - De twee pleegouders uit Vlaardingen die worden verdacht van een poging tot doodslag op een 10-jarig pleegmeisje, ontkennen dat ze haar van de trap hebben geduwd. De verdachten stellen dat het meisje zelf van de trap is gesprongen en daarbij gewond is geraakt. Dit lieten hun advocaten donderdag weten in de rechtbank in Rotterdam.

Volgens de advocaten van Daisy W. en Johnny van den B., beiden 37 jaar, ontbreekt het bewijs voor de poging tot doodslag, de zwaarste aanklacht op de tenlastelegging. De raadsvrouw van pleegvader Van den B. zei dat het meisje in de weken voorafgaand aan haar ziekenhuisopname "erg bezig was om zichzelf te verwonden" en dat ze bewust van de trap zou zijn gesprongen.

De officier van justitie zei: "De pleegouders hebben verteld aan derden dat het pleegmeisje zichzelf dingen zou aandoen. Niemand anders dan John en Daisy hebben het hierover. De andere kinderen in huis hebben hier zelf ook niets van meegekregen. Wat ze erover zeggen is wat John en Daisy ze erover hebben gezegd". De officier verwijt de ouders dat ze na de val van de trap nooit medische hulp hebben gezocht.

Tiewraps

Tijdens doorzoekingen in de woning, een bedrijfspand en voertuigen zijn diverse goederen in beslag genomen, waaronder tiewraps, elektriciteitsdraad, een schokhalsband en gereedschap. De tiewraps zijn met andere gedumpte goederen zoals kleding en luiers gevonden, dat wekte volgens het OM de indruk dat de verdachten sporen wilden wissen. Op de tiewraps is DNA en bloed van het meisje gevonden. Het OM noemt het aannemelijk dat ze daarmee is vastgebonden.

Op de telefoon van de pleegvader zijn foto's gevonden van het meisje opgesloten in een kooiconstructie. Ook beschikt het Openbaar Ministerie over chatberichten tussen de pleegouders, waarin ze spraken over het vastketenen van het meisje en het laten doen van huishoudelijke klussen. De man heeft bekend dat het meisje werd vastgebonden. De pleegouders hadden dit samen bedacht, zou blijken uit de chats.

Vuilniszakken

Een van de huishoudelijke klussen die het meisje deed was het naar buiten brengen van het huishoudelijk afval. Een buurtgenoot heeft verklaard het meisje met vier vuilniszakken te hebben zien lopen. Toen ze er eentje liet staan, zou de pleegmoeder het meisje volgens de getuige een "kets voor haar hersens" hebben gegeven.

De volgende inleidende zitting is op 25 november, de verdachten blijven tot die tijd in de cel.

Meer uit Binnenland

Schouten: schrik sloeg me om het hart bij beelden botsing trams

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam is geschrokken van de botsing tussen twee trams op de Erasmusbrug. Vanaf het stadhuis hoorde ze veel ambulances en even later kreeg ze beelden van het ongeluk doorgestuurd. "Dan slaat de schrik je om het hart. Zeker in de wetenschap dat er mensen in de tram zitten. Het is een enorme klap geweest", zei Schouten, die enkele uren na het tramongeluk een bezoek bracht aan de Erasmusbrug. Hoe de botsing heeft kunnen gebeuren is nog niet bekend, het onderzoek loopt nog.

32 minuten geleden
Zeven mensen in ziekenhuis na trambotsing Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - Zeven mensen die gewond raakten door de trambotsing op de Erasmusbrug in Rotterdam zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een van hen is zwaargewond, meldt Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

1 uur geleden
Vijf jaar cel voor aanslag met vuurwerkbom Purmerend

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft woensdag de 20-jarige Mahir B. uit Purmerend veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn betrokkenheid bij een aanslag met een vuurwerkbom in de Maasstraat in zijn woonplaats in december 2024. Daarbij raakte een 16-jarige jongen ernstig gewond.

1 uur geleden
Weinig animo voor subsidie voor minder koeien, regeling verlengd

DEN HAAG (ANP) - Boeren kunnen langer nadenken of ze minder koeien willen houden en daarvoor subsidie willen ontvangen. De subsidieregeling daarvoor zou eigenlijk eind deze maand sluiten, maar het ministerie verlengt deze tot eind januari 2027. De afgelopen maanden hebben slechts 42 boeren zich aangemeld, waarmee 700 koeien minder gehouden worden.

2 uur geleden
Vervoerder RET erg geschrokken van kop-staartbotsing trams

ROTTERDAM (ANP) - Vervoersbedrijf RET laat in een verklaring weten erg geschrokken te zijn van de kop-staartbotsing van twee trams op de Erasmusbrug. "We hebben de beelden zien langskomen en zijn erg geschrokken. We leven mee met de slachtoffers en de aanwezige reizigers."

3 uur geleden
Botsing trams op Erasmusbrug, 18 gewonden van wie 2 zwaargewond

ROTTERDAM (ANP) - Op de Erasmusbrug in Rotterdam zijn twee trams op elkaar gebotst. Daarbij zijn achttien mensen gewond geraakt, van wie twee zwaargewond, meldt de veiligheidsregio.

3 uur geleden
Tata Steel moet binnen maand twee boetes van 100.000 euro betalen

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet voor de tweede keer in een maand tijd een boete van 100.000 euro betalen, omdat het staalbedrijf rauwe kooks heeft geproduceerd. Daarbij komen stoffen vrij die schadelijk zijn voor mens en milieu. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft in de afgelopen jaren al drie keer een zogeheten last onder dwangsom opgelegd aan Tata Steel, om zo te proberen het ontstaan van rauwe (ongare) kooks te stoppen.

4 uur geleden