Vlaardingen noemt Oekraïense wijk Mrija, droom
VLAARDINGEN (ANP) - De eerste wijk voor oorlogsvluchtelingen uit Oekraïne in Nederland, bij Vlaardingen, heeft een naam gekregen. De buurt heet Mrija. Dat is Oekraïens voor droom.
Volgens de gemeente staat de naam "symbool voor het dromen van een Oekraïne waar geen oorlog heerst, dat zelfstandig is en blijft en waar kansen, mogelijkheden en een positieve toekomst bestaan voor de Oekraïense bevolking". Mrija was ook de naam van het grootste vrachtvliegtuig ter wereld, een Antonov An-225. Dat toestel werd verwoest toen Rusland bij het begin van de invasie afgelopen februari probeerde een vliegveld bij de hoofdstad Kiev in te nemen.
Vlaardingen bouwt een tijdelijke wijk aan de westkant van de plaats. Tussen de Nieuwe Waterweg en de metrolijn Rotterdam-Hoek van Holland worden ongeveer 400 tijdelijke woningen neergezet. Zo'n duizend vluchtelingen uit Oekraïne kunnen daar tot uiterlijk 2026 onderdak krijgen. Ook krijgt de wijk een basisschool, een sporthal en twee zorg- en activiteitengebouwen. De eerste ontheemden kunnen er waarschijnlijk rond de jaarwisseling terecht.
Volgens de Zuid-Hollandse gemeente is de naam bedacht door Oekraïense vluchtelingen zelf.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.
3 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
8 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
10 uur geleden