Vlaar verlengt contract bij AZ met een jaar
ALKMAAR (ANP) - Ron Vlaar heeft zijn contract bij AZ met een jaar verlengd. De 35-jarige verdediger begint daarmee aan zijn achtste seizoen bij de Alkmaarse club. "Het blijft voor mij speciaal om hier te spelen."
In het afgelopen wegens de coronacrisis vroegtijdig beëindigde seizoen speelde Vlaar in twintig wedstrijden, verdeeld over de eredivisie, Europa League en de KNVB-Beker. Zijn laatste wedstrijd was het gewonnen thuisduel met RKC Waalwijk (4-0), waarna hij geblesseerd raakte. Inmiddels is Vlaar daarvan hersteld.
"Ik ben superblij met deze contractverlenging", zegt Vlaar. "Het is een feit dat het einde van mijn loopbaan steeds dichterbij komt. Wanneer dat is, laat ik bepalen door hoe ik me voel. Met name in 2019 heb ik veel wedstrijden op een hoog niveau gespeeld, dus ik heb de overtuiging dat ik het nog kan."
Trots
"Het maakt me bovendien trots dat er toch weer een jaar bij komt", vervolgt Vlaar op de website van de club. "Het blijft iets speciaals om voor AZ te spelen. De club is in zijn algemeenheid heel goed bezig. Met een duidelijke visie, een plan en ambitie willen we meedoen om de titel. Afgelopen seizoen konden we dat helaas net niet afmaken, maar we willen deze lijn keihard doortrekken. Daar heb ik onwijs veel zin in."
Directeur voetbalzaken Max Huiberts zegt: "We beseffen dat Ron af en toe periodes mist, maar afgelopen seizoen is hij wel weer heel belangrijk geweest. Hij is nog altijd één brok energie en spieren en heeft echt de wil om iets te winnen met AZ. Dat is op zijn leeftijd superbijzonder."
Vlaar begon zijn loopbaan bij AZ. Hij stapte in 2006 over naar Feyenoord en kwam vervolgens uit voor Aston Villa. In 2015 keerde hij terug naar Alkmaar.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Esmir Bajraktarević en Yarek Gąsiorowski beginnen met PSV aan de uitwedstrijd tegen FC Porto in de Champions League. De rechtsbuiten en centrale verdediger krijgen de voorkeur boven Dennis Man en Armando Obispo, die op de bank zitten als het duel om 21.00 uur begint.
37 minuten geledenMASAZIR (ANP) - Joey Veerman blijft met Borussia Dortmund goed presteren in de Champions League. De middenvelder won met zijn Duitse club de uitwedstrijd tegen Sabah in Azerbeidzjan (1-2).
38 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Cody Gakpo start dinsdagavond in de Champions League tegen Villarreal voor het eerst in de basis bij Liverpool na de blessure die hij opliep bij het Nederlands elftal. Ook Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch staan in de basis op Anfield.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Nathan Aké is geblesseerd uitgevallen in de thuiswedstrijd van Fenerbahçe tegen Slavia Praag in de Champions League. De verdediger greep na twintig minuten naar zijn hamstring en liet zich vervangen.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst wil dat Feyenoord ook in de uitwedstrijd tegen Real Betis met bravoure speelt. "We moeten lef tonen en ook zelf durven te voetballen", zei hij op een persconferentie in het stadion van de club uit Sevilla.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Assistent-trainer Haris Međunjanin vertrekt vanwege privéomstandigheden per direct bij NEC. Dat laat de club uit Nijmegen weten op de eigen website.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal incidenten met vuurwerk binnen voetbalstadions is in het voetbalseizoen 2025/2026 toegenomen naar 39 incidenten, vergeleken met 27 incidenten in het vorige voetbalseizoen van 2024/2025. Dat valt op te maken uit jaarcijfers van de politie over het aantal incidenten binnen en buiten stadions.
6 uur geleden