Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlaar stopt per direct met voetballen vanwege fysieke klachten

Vlaar stopt per direct met voetballen vanwege fysieke klachten

ALKMAAR (ANP) - Ron Vlaar stopt per direct met voetballen. De 35-jarige verdediger van AZ heeft dat besloten vanwege aanhoudende fysieke klachten. Hij is al in zijn gesprek over een andere rol bij de club uit Alkmaar, zo meldt AZ.

Vlaar kwam op 15 september vorig jaar tijdens een duel met Dinamo Kiev voor het laatst voor AZ in actie. 'Ron Beton' debuteerde op 23 april 2005 tijdens een duel van AZ met RKC in het betaalde voetbal en speelde tussen 2006 en 2012 voor Feyenoord. Vlaar droeg tussen 2012 en 2015 het shirt van Aston Villa en keerde vervolgens terug naar AZ.

De centrale verdediger speelde 32 interlands voor het Nederlands elftal. Hij was tijdens het WK van 2014 in Brazilië een van de steunpilaren van Oranje, dat onder bondscoach Louis van Gaal als derde eindigde. Vlaar miste in de verloren halve finale tegen Argentinië een strafschop.

Blessureleed

Vlaar kreeg na het WK te maken met veel blessureleed. Hij won met Feyenoord in 2008 de beker en veroverde tweemaal de Europese titel met Jong Oranje. De verdediger kreeg de laatste maanden steeds meer het gevoel dat het hem dit keer niet meer zou lukken om nog fit terug te komen. "Ik voelde het wel een beetje aankomen", laat hij via AZ weten. "Het is nu ook meer berusting dan een enorme teleurstelling. Het is wel balen dat het zo afloopt."

"Maar uiteindelijk moet ik mijn gezondheid respecteren", stelt Vlaar. "Er is ook een leven na het voetbal. Ik hoef nu niet meer. De keuze is nu voor me gemaakt. Het voelt als opluchting. Ik realiseer dat ik mijn lichaam niet meer hoef te kwellen of af te knijpen. Want dat is mijn definitie van topsport. Dat kan nu van me afvallen. Die drang hoef ik niet meer te hebben. Dat geeft wel een ontspannen gevoel."

Meer uit Voetbal

HSV geeft speler Dompé recordboete na rijden onder invloed

HAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.

1 uur geleden
Ajax trekt jonge Argentijnse vleugelspeler Carrizo aan

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.

1 uur geleden
Middenvelder Sano wil NEC aan einde seizoen verlaten

NIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."

1 uur geleden
Ekkelenkamp helpt Udinese met doelpunt langs AS Roma

UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.

19 uur geleden
Spits Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal

RIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.

19 uur geleden
Feyenoord laat gehuurde aanvaller Larin terugkeren naar Mallorca

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.

21 uur geleden
Voetbalbaas Infantino wil verbanning Rusland opheffen

ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."

23 uur geleden