Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlaamse versie Serious Request levert 8,9 miljoen euro op

Vlaamse versie Serious Request levert 8,9 miljoen euro op

BRUGGE (ANP) - De Warmste Week, de Vlaamse versie van Serious Request, heeft de afgelopen week 8,9 miljoen euro opgeleverd. Dat werd dinsdagavond bekendgemaakt bij de slotshow in Brugge. Dat bedrag is iets hoger dan vorig jaar, toen er bijna 8,8 miljoen euro werd opgehaald.

De Warmste Week is een solidariteitsactie van omroep VRT. Het geld gaat naar 276 projecten rond het thema eenzaamheid, het centrale thema van dit jaar. Volgens VRT Nieuws kwamen de hele week 165.000 bezoekers langs op 't Zand in Brugge.

Bij het Nederlandse Serious Request is er al meer geld opgehaald. Tijdens de bekendmaking van de laatste tussenstand op dinsdagavond werd duidelijk dat de actie van radiozender 3FM al bijna 10 miljoen euro heeft opgebracht.

Meer uit Buitenland

Geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon gearresteerd

SEOUL (ANP) - De geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is gearresteerd. Hij werd opgepakt in zijn residentie in Seoul, waar hij zich had verschanst nadat hij in opspraak was geraakt wegens het uitroepen van de militaire noodtoestand. In Zuid-Korea is nog nooit eerder een zittende president opgepakt.

44 minuten geleden
Trump-adviseur Waltz wil wapenleveringen aan Taiwan versnellen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse congreslid Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur voor aankomend president Donald Trump, heeft gezegd dat hij de levering van wapens die door Taiwan zijn gekocht, wil versnellen. Waltz wil dat doen om bedreigingen van China af te schrikken, zei hij tijdens een evenement in Washington.

2 uur geleden
WHO meldt uitbraak marburgvirus met minstens 8 doden in Tanzania

DODOMA (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldt een uitbraak van wat vermoedelijk het dodelijke marburgvirus is in het Oost-Afrikaanse Tanzania. Er zijn minstens negen gevallen en acht doden gemeld. Het risico op verspreiding van de uitbraak wordt als "hoog" omschreven vanwege "verschillende zorgwekkende factoren", waaronder bewijs van geografische verspreiding.

2 uur geleden
Open Doors meldt toename vervolging en discriminatie christenen

ERMELO (ANP) - Steeds meer christenen hebben te maken met vervolging en discriminatie, meldt Open Doors. In het jaarverslag van de organisatie staat dat het nu om 380 miljoen personen gaat, 15 miljoen meer dan een jaar eerder. De situatie is volgens het rapport vooral verslechterd in Centraal-Azië en de landen ten zuiden van de Sahara.

2 uur geleden
Biden haalt Cuba van terrorismelijst in ruil voor gevangenen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat Cuba van de lijst met landen die terrorisme sponsoren halen, meldt het Witte Huis. Dat doet hij in ruil voor de vrijlating van een "aanzienlijk" aantal politieke gevangenen.

8 uur geleden
Yonhap: autoriteiten Zuid-Korea proberen president te arresteren

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - Het Zuid-Koreaanse agentschap voor corruptiebestrijding (CIO) doet momenteel een nieuwe poging om de geschorste president Yoon Suk-yeol aan te houden, meldt persbureau Yonhap. Er loopt een arrestatiebevel tegen hem in het onderzoek naar de militaire noodtoestand die hij in december uitriep.

9 uur geleden
New York laat in elke nachtmetro een politieagent meerijden

NEW YORK (ANP) - De nachtelijke metro's in New York zullen de komende zes maanden allemaal een politieagent aan boord hebben. Zo hoopt Kathy Hochul, de gouverneur van New York, het openbaar vervoer in de stad veiliger te maken.

9 uur geleden