Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlaamse treinen stilgezet en scholen dicht door storm Eunice

Vlaamse treinen stilgezet en scholen dicht door storm Eunice

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Ook in westelijke delen van België wordt het treinverkeer vrijdagmiddag gestaakt wegens de naderende storm Eunice. Tientallen scholen sturen hun leerlingen eerder naar huis of zijn niet opengegaan.

Vanaf 14.00 uur rijden er geen treinen meer in West-Vlaanderen, het grootste deel van Oost-Vlaanderen en op de grote lijnen rond Antwerpen, zegt spoorbeheerder Infrabel. Elders in Vlaanderen rijden de treinen uit voorzorg langzamer. Aan het eind van de middag, als de storm luwt, zou het treinverkeer kunnen worden hervat.

Omdat de storm op haar krachtigst is rond het uitgaan van veel scholen, geven veel Vlaamse schooldirecteuren hun leerlingen de middag vrij. Enkele scholen zijn de hele dag gesloten.

In het westen van België geldt code oranje. Er worden windstoten van 150 kilometer per uur verwacht.

Meer uit Buitenland

VS-minister verwacht verkiezingen Venezuela binnen 2 jaar

CARACAS (ANP) - De Amerikaanse minister van Energie Chris Wright verwacht dat er binnen 18 tot 24 maanden verkiezingen gehouden zullen worden in Venezuela, zegt hij tegen nieuwssite Politico. Hij benadrukte daarbij dat er geen verandering is in "het plan" een democratie te bewerkstelligen in het land. Dat gebeurt volgens hem alleen niet van de ene op de andere dag. "Maar hoe sneller we dat voor elkaar krijgen, hoe beter."

39 minuten geleden
VN-mensenrechtencommissaris pleit voor vrijlating Lai

GENEVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zich uitgesproken tegen de veroordeling van Jimmy Lai (78) in Hongkong. Hij roept op tot de vrijlating van de mediamagnaat, die maandag twintig jaar celstraf kreeg onder een omstreden veiligheidswet.

1 uur geleden
Aanklagers Kosovotribunaal eisen 45 jaar voor oud-president Thaçi

DEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Kosovotribunaal hebben een gevangenisstraf van 45 jaar geëist voor de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Hij wordt in Den Haag vervolgd voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië, eind jaren negentig.

2 uur geleden
Dodental door instorten gebouwen in Libanese Tripoli stijgt

TRIPOLI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het instorten van woongebouwen in het Libanese Tripoli is gestegen naar veertien. Acht mensen konden worden gered, melden de autoriteiten in Libanese media.

2 uur geleden
Premier Japan na monsterzege: draagvlak voor grote veranderingen

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier Sanae Takaichi ziet in haar monsterzege bij de parlementsverkiezingen een signaal dat er draagvlak is voor grote veranderingen. "Wij geloven dat het publiek begrip en sympathie heeft getoond voor onze oproepen over de dringende noodzaak van een grote beleidsverandering", zei ze op een persconferentie.

2 uur geleden
William en Catherine verontrust door onthullingen kwestie-Epstein

LONDEN (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine zijn "diep verontrust" door de onthullingen in het schandaal rond de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, waarbij ook de voormalige Britse prins Andrew betrokken is. Het is de eerste keer dat ze publiekelijk reageren op de kwestie.

2 uur geleden
Protesten in Australië bij bezoek president Israël na aanslag

SYDNEY (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in Australië een krans gelegd bij Bondi Beach. Het bezoek van het staatshoofd ging volgens de Australische omroep ABC gepaard met protesten.

2 uur geleden