
Vlaamse regering weigert bezoekers in verpleeghuizen
BRUSSEL (ANP) - De Vlaamse regering weigert een nieuwe federale richtlijn in te voeren die bezoek in verpleeghuizen onder voorwaarden toestaat . "Bezoek is niet mogelijk. En dat blijft zo, wij passen die regels nu niet aan. Hoe moeilijk dat ook is voor de mensen die er verblijven en hun familie", meldt de Vlaamse minister-president Jan Jambon.
De federale regering besloot woensdag de beperkende coronamaatregelen te verlengen tot 4 mei en voortaan bezoek van steeds één en eenzelfde persoon in goede gezondheid aan familie in verpleeghuizen en instellingen voor gehandicapten toe te staan.
Op de radio zei premier Sophie Wilmès donderdagmorgen dat dit een mogelijkheid, maar geen verplichting is. "Ik zie hoe onmenselijk de situatie nu is en daar moeten we iets aan doen".
Kritiek
Het besluit kwam haar op zware kritiek te staan. De grootste Vlaamse zorgkoepel Zorgnet-Icuro liet weten de woonzorgcentra te adviseren deze richtlijn niet te volgen. "Net daar waar het brandt, worden de maatregelen versoepeld," aldus een woordvoerder van vakbond BBTK.
Volgens het Belgische nationale crisiscentrum overlijdt de helft van de coronapatiënten in het ziekenhuis, de andere helft in verpleeghuizen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben een inval gedaan in het hoofdkwartier van Rassemblement National (RN), de uiterst rechtse oppositiepartij van Marine Le Pen. Dat maakte partijkopstuk Jordan Bardella bekend via sociale media.
39 minuten geledenANKARA (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft woensdag de toegang tot bepaalde inhoud van Grok, de AI-chatbot van socialmediaplatform X, geblokkeerd. Volgens de Turkse autoriteiten genereerde de chatbot reacties waarin president Tayyip Erdogan en de stichter van Turkije Mustafa Kemal Atatürk werden beledigd.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP/BELGA) - Hogesnelheidstreinen kunnen woensdag weer van en naar Marseille rijden. Het treinverkeer was dinsdag stilgelegd vanwege de grote natuurbrand in de buurt van de Zuid-Franse stad. Het lokale treinverkeer is nog ernstig verstoord, meldt de Franse spoorwegmaatschappij SNCF.
1 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft een reeks maatregelen tegen corruptie aangekondigd. Hij deed dat in het parlement waar hij na onrust over een corruptieaffaire beklemtoonde zelf schone handen te hebben.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische luchtaanvallen zijn in de nacht van dinsdag op woensdag twintig mensen omgekomen, zei het burgerbeschermingsagentschap van Gaza. Onder de doden zijn ten minste zes kinderen.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - PKK-leider Abdullah Öcalan heeft in gevangenschap aangekondigd dat zijn groep zich snel zal ontwapenen. Hij vroeg het Turkse parlement in een videoboodschap om een commissie op te richten die het vredesproces moet overzien.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een recordaantal van 728 drones en 13 raketten afgevuurd op Oekraïne, zegt de Oekraïense luchtmacht. De stad Loetsk, in het noordwesten van het land, was het voornaamste doelwit van de aanval.
3 uur geleden