Vlaamse regering bereikt klimaatakkoord
BRUSSEL (ANP) - De Vlaamse regering heeft een akkoord bereikt over een energie- en klimaatplan voor de periode tot 2030. De plannen voorzien in 32,6 procent minder CO2-uitstoot, maar de regering van minister-president Jan Jambon hoopt het oorspronkelijke doel van 35 procent over tien jaar met behulp van innovaties toch te halen.
"Ambitieus, haalbaar en betaalbaar", aldus Vlaams minister van Omgeving en Energie Zuhal Demir over het akkoord. Zij wilde alleen afreizen naar de klimaattop in Madrid met een akkoord in haar tas. Besloten is onder meer de maximumsnelheid op de ring rond Brussel te verlagen van 120 naar 100 kilometer per uur. Bij de ring rond Antwerpen is dat al het geval.
Nederland heeft als doelstelling de CO2-uitstoot met 49 procent te reduceren in 2030 ten opzichte van 1990. Voor de EU als geheel geldt nu nog 40 procent, maar de nieuwe Europese Commissie wil dat verhogen naar minstens 50 procent. Als het aan Nederland ligt wordt dat 55 procent.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
5 uur geleden