Vlaamse onderwijsbonden boos over mogelijke verlenging schooljaar
BRUSSEL (ANP) - De Vlaamse onderwijsminister Ben Weyts heeft zich de woede op de hals gehaald van onderwijsvakbonden met zijn voorstel het schooljaar te verlengen vanwege het coronavirus. Plan is de hele maand juni in te ruimen voor lessen en examens. In juli zouden docenten vervolgens moeten gaan bepalen wie overgaat en wie niet.
"In leertijd uitgedrukt lopen kinderen nu 10 procent achterstand op. Dat is ingrijpend, maar te corrigeren. Als we creatief zijn", zegt Weyts zaterdag in een interview met de kranten Gazet van Antwerpen en Het Nieuwsblad. Het is volgens hem uiteindelijk wel aan de scholen om te beslissen.
Onderwijsbonden reageren evenwel boos, aldus persbureau BELGA. "No Pasaran. Als de minister denkt dat hij de 'helden', want zo heeft hij leerkrachten al genoemd, op die manier moet honoreren, dan denk ik dat hij goed fout zit. Dit zou een kaakslag zijn voor het personeel", aldus voorman Marnix Heyndrickx van de liberale VSOA.
Gebrek aan respect
"Bij mijn weten is het schooljaar dit jaar niet ingekort. Leerlingen en leerkrachten hebben keihard gewerkt. Dat gebeurde misschien op een andere manier, maar van een coronavakantie was absoluut geen sprake. Ze verdienen de vakantie om tot rust te komen", zegt Nancy Libert van het socialistische ACOD Onderwijs.
De Christelijke Onderwijscentrale heeft het over een "ballonnetje dat op een ongelegen moment wordt opgelaten". Leraren ervaren dit idee als een gebrek aan respect voor de inzet van personeel en leerlingen.
Eerder deze week zinspeelde de Onderwijsraad in een advies aan het kabinet op een soortgelijk scenario voor Nederland. Als kinderen na de meivakantie nog niet naar school kunnen zou de zomervakantie deels ingekort of naar voren gehaald kunnen worden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De aanpak van (illegale) immigranten in de VS kan mogelijk een wat "zachtere hand" gebruiken. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met NBC News. "Ik heb ingezien dat we misschien wat minder hardhandig kunnen zijn. Maar je moet nog steeds streng zijn", aldus Trump.
39 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Russische aanvallen op het Oekraïense spoor zijn erop gericht om "hele regio's" van het land onbereikbaar te maken met de trein, zegt de topman van het Oekraïense spoorbedrijf tegen persbureau AFP. De aanvallen op het spoor zijn de afgelopen maanden opgevoerd.
1 uur geledenTAMPA (ANP) - De VS hebben vijf aanvallen uitgevoerd in Syrië gericht tegen Islamitische Staat. Dat meldt het operationeel commando in de regio, CENTCOM, in een bericht op X. Het commando voegt eraan toe dat ook andere landen militaire druk blijven uitoefenen op de terroristische beweging.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten laten de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing verlopen als China blijft weigeren mee te doen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Het New START-verdrag, waarin de VS en Rusland limieten op hun arsenaal hebben afgesproken, loopt donderdag af.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van de nieuwe gesprekken tussen Oekraïne en Rusland met de VS als bemiddelaar is woensdag in Abu Dhabi afgerond. De onderhandelingen over een vredesregeling voor Oekraïne gaan volgens plan donderdag verder, aldus betrokkenen.
2 uur geledenFORT PIERCE (ANP/RTR) - De man die zich in september 2024 met een wapen had verschanst op een golfbaan van Donald Trump in Florida is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Ryan Routh was vorig jaar september door een jury al schuldig bevonden aan onder meer poging tot moord.
2 uur geleden