Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlaamse onderwijsbonden boos over mogelijke verlenging schooljaar

Vlaamse onderwijsbonden boos over mogelijke verlenging schooljaar

BRUSSEL (ANP) - De Vlaamse onderwijsminister Ben Weyts heeft zich de woede op de hals gehaald van onderwijsvakbonden met zijn voorstel het schooljaar te verlengen vanwege het coronavirus. Plan is de hele maand juni in te ruimen voor lessen en examens. In juli zouden docenten vervolgens moeten gaan bepalen wie overgaat en wie niet.

"In leertijd uitgedrukt lopen kinderen nu 10 procent achterstand op. Dat is ingrijpend, maar te corrigeren. Als we creatief zijn", zegt Weyts zaterdag in een interview met de kranten Gazet van Antwerpen en Het Nieuwsblad. Het is volgens hem uiteindelijk wel aan de scholen om te beslissen.

Onderwijsbonden reageren evenwel boos, aldus persbureau BELGA. "No Pasaran. Als de minister denkt dat hij de 'helden', want zo heeft hij leerkrachten al genoemd, op die manier moet honoreren, dan denk ik dat hij goed fout zit. Dit zou een kaakslag zijn voor het personeel", aldus voorman Marnix Heyndrickx van de liberale VSOA.

Gebrek aan respect

"Bij mijn weten is het schooljaar dit jaar niet ingekort. Leerlingen en leerkrachten hebben keihard gewerkt. Dat gebeurde misschien op een andere manier, maar van een coronavakantie was absoluut geen sprake. Ze verdienen de vakantie om tot rust te komen", zegt Nancy Libert van het socialistische ACOD Onderwijs.

De Christelijke Onderwijscentrale heeft het over een "ballonnetje dat op een ongelegen moment wordt opgelaten". Leraren ervaren dit idee als een gebrek aan respect voor de inzet van personeel en leerlingen.

Eerder deze week zinspeelde de Onderwijsraad in een advies aan het kabinet op een soortgelijk scenario voor Nederland. Als kinderen na de meivakantie nog niet naar school kunnen zou de zomervakantie deels ingekort of naar voren gehaald kunnen worden.

Meer uit Buitenland

Ongeveer 40 doden bij brand in Zwitserse bar

CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.

58 minuten geleden
Veel jongeren onder slachtoffers brand Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.

1 uur geleden
Landen betuigen steun aan Zwitserland na fatale brand

DEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.

3 uur geleden
Macron solidair met Zwitserland na dodelijke brand

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.

4 uur geleden
Zwitserse president: moment van vreugde veranderde in tragedie

BERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.

5 uur geleden
Dode gemeld bij aanhoudende protesten in Iran

TEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen tijdens aanhoudende protesten in Iran. Het gaat volgens staatsmedia om een 21-jarig lid van de Basij, een soort militie die het regime steunt. De man zou zijn omgekomen tijdens ongeregeldheden in de provincie Lorestān.

5 uur geleden
Israël gaat verbod op hulporganisaties handhaven

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël waarschuwt dat het een omstreden verbod gaat handhaven op activiteiten van non-gouvernementele organisaties die niet voldoen aan "veiligheids- en transparantiestandaarden". De autoriteiten zeggen dat 37 organisaties zijn geïnformeerd dat hun vergunningen komen te vervallen en dat ze hun werkzaamheden voor 1 maart moeten staken.

5 uur geleden