Vlaamse minister wil geen controle van leerlingen door AI
BRUSSEL (ANP) - De Vlaamse minister van Onderwijs Zuhal Demir gaat kijken of ze met juridische stappen kan verhinderen dat een digitaal leerplatform via artificiële intelligentie leerproblemen opspoort. Dat heeft ze dinsdag gezegd in een interview met Humo.
In Vlaanderen gebruiken zo goed als alle middelbare scholen en veel basisscholen Smartschool voor het publiceren van schoolcijfers en het opladen van lesmateriaal en agenda's.
Smartschool liet recent weten een tool te hebben ontwikkeld die mogelijke leerproblemen in kaart brengt. Het platform zou hierbij automatisch registreren hoe vaak leerlingen zich aanmelden op Smartschool en dit combineren met schoolresultaten en afwezigheid.
Ouders kwamen al in opstand tegen de ingreep van de bijna-monopolist. Zij krijgen nu bijval van Demir. "Smartschool is een privébedrijf. Het is niet aan hem om data van onze kinderen te verzamelen", aldus de minister.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
4 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
4 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
4 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
6 uur geleden