Vlaamse minister hekelt vroege aanstelling Overmars bij Antwerp
ANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse minister van Sport, Ben Weyts, heeft er weinig begrip voor dat de Belgische voetbalclub Antwerp FC Marc Overmars recent heeft aangesteld als technisch directeur. Overmars tekende zes weken na zijn vertrek bij Ajax wegens grensoverschrijdend gedrag een contract, terwijl er nog een onderzoek naar hem loopt.
"Er is niks strafbaars aan het verspreiden van sms'jes en andere berichten met, op zijn zachtst gesteld, suggestieve foto's. Maar het onderzoek loopt nog en ik begrijp niet waarom Antwerp dat onderzoek niet kon afwachten. Al was het maar uit respect voor de slachtoffers, voor de betrokken instanties en voor het integriteitsbeleid van onze Nederlandse collega's", zei Weyts.
"Er is ook wel een moreel aspect aan verbonden. Waarbij je, denk ik, wel wat vragen kan stellen bij het verloop van de aanstelling en de communicatie. Ik begrijp ook niet waarom die transfer nu zo hoogdringend was."
Verontwaardigde reacties
Weyts hoopt dat Antwerp FC snel van zich laat horen. "We kijken uit naar de reacties van de profclub in kwestie", besloot Weyts. "Ik denk dat men er daar goed aan zou doen om, voor het behoud van eigen lijf en leden, met enige acties voor de dag te komen."
In België werd verontwaardigd gereageerd op de aanstelling van Overmars. "Je kan wel zeggen dat iedereen een tweede kans verdient, maar Antwerp geeft die slachtoffers zo als het ware wel een nieuwe klap", schreef oud-voetballer Marc Degryse. "Ik kan veel begrijpen maar dit niet. Echt niet", was de reactie van voormalig international Frank van der Elst.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
3 minuten geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
8 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft een pijnlijke thuisnederlaag geleden in de Serie A en ziet het kampioenschap verder uit zicht raken. Udinese was met 3-0 te sterk voor de ploeg van trainer Massimiliano Allegri. Jurgen Ekkelenkamp maakte voor de bezoekers in San Siro de tweede treffer.
11 minuten geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft het record van de meeste doelpunten in één seizoen in de Bundesliga verbroken. Met de tweede treffer in de wedstrijd tegen FC St. Pauli zorgde Leon Goretzka voor het 102e competitiedoelpunt van dit seizoen. Daarmee heeft het team het record van 101 treffers uit het seizoen 1971/1972, ook van Bayern, verbeterd.
13 minuten geledenVENLO (ANP) - De Graafschap heeft in de eerste divisie op pijnlijke wijze punten verspeeld. De Doetinchemmers stonden in Venlo met 3-1 voor tegen VVV, maar kregen in de blessuretijd van de tweede helft nog twee doelpunten tegen: 3-3.
19 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft in de Eredivisie met het oog op deelname aan de play-offs voor Europees voetbal goede zaken gedaan. Het elftal van vertrekkend trainer Ron Jans won in de Galgenwaard met 4-1 van het tegen degradatie vechtende Telstar. Utrecht steeg dankzij de zege naar de gedeelde zevende plaats en heeft na dertig speelronden 44 punten.
1 uur geledenBURNLEY (ANP) - Mats Wieffer heeft Brighton & Hove Albion met twee doelpunten aan een 2-0-overwinning bij Burnley geholpen. De oud-Feyenoorder was mede dankzij twee afgekeurde goals van de thuisploeg de enige doelpuntenmaker van de wedstrijd.
2 uur geleden