Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlaamse minister hekelt vroege aanstelling Overmars bij Antwerp

Vlaamse minister hekelt vroege aanstelling Overmars bij Antwerp

ANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse minister van Sport, Ben Weyts, heeft er weinig begrip voor dat de Belgische voetbalclub Antwerp FC Marc Overmars recent heeft aangesteld als technisch directeur. Overmars tekende zes weken na zijn vertrek bij Ajax wegens grensoverschrijdend gedrag een contract, terwijl er nog een onderzoek naar hem loopt.

"Er is niks strafbaars aan het verspreiden van sms'jes en andere berichten met, op zijn zachtst gesteld, suggestieve foto's. Maar het onderzoek loopt nog en ik begrijp niet waarom Antwerp dat onderzoek niet kon afwachten. Al was het maar uit respect voor de slachtoffers, voor de betrokken instanties en voor het integriteitsbeleid van onze Nederlandse collega's", zei Weyts.

"Er is ook wel een moreel aspect aan verbonden. Waarbij je, denk ik, wel wat vragen kan stellen bij het verloop van de aanstelling en de communicatie. Ik begrijp ook niet waarom die transfer nu zo hoogdringend was."

Verontwaardigde reacties

Weyts hoopt dat Antwerp FC snel van zich laat horen. "We kijken uit naar de reacties van de profclub in kwestie", besloot Weyts. "Ik denk dat men er daar goed aan zou doen om, voor het behoud van eigen lijf en leden, met enige acties voor de dag te komen."

In België werd verontwaardigd gereageerd op de aanstelling van Overmars. "Je kan wel zeggen dat iedereen een tweede kans verdient, maar Antwerp geeft die slachtoffers zo als het ware wel een nieuwe klap", schreef oud-voetballer Marc Degryse. "Ik kan veel begrijpen maar dit niet. Echt niet", was de reactie van voormalig international Frank van der Elst.

Meer uit Voetbal

RC Lens verspeelt opnieuw punten in Franse titelstrijd

STRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).

20 minuten geleden
Telstar boekt belangrijke zege op NAC in strijd tegen degradatie

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.

1 uur geleden
FIFA stuurt delegatie naar Mexico om veiligheid te beoordelen

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.

2 uur geleden
Bayern zonder Ito en mogelijk Neuer in topduel met Dortmund

MÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.

4 uur geleden
Feyenoord-trainer Van Persie vindt kritiek op Sterling misplaatst

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."

8 uur geleden
Malen loot met Roma Italiaans onderonsje tegen Bologna in EL

NYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.

8 uur geleden
Salah-Eddine niet fit genoeg voor PSV - Heracles

EINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine is niet fit genoeg om zaterdag met PSV in actie te komen tegen Heracles Almelo. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie. In het Champions League-duel met Newcastle United in januari viel de verdediger geblesseerd uit, kort nadat hij was teruggekeerd van de Afrika Cup.

8 uur geleden