Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlaamse media: kleuter Dean mogelijk niet in Nederland omgekomen

Vlaamse media: kleuter Dean mogelijk niet in Nederland omgekomen

BRUSSEL (ANP) - De Belgische kleuter Dean is volgens meerdere Belgische media mogelijk niet in Nederland maar in zijn thuisland om het leven gekomen. Het lichaam van het 4-jarige jongetje werd maandag bij Neeltje Jans in Zeeland gevonden na de arrestatie en op aanwijzing van de van ontvoering en moord verdachte Dave De K. Ook zijn Nederlandse vriendin R.W., met wie De K. samenwoonde in het Vlaamse Sint-Gillis-Waas, is aangehouden.

Volgens de krant Het Laatste Nieuws houden de betrokken rechercheurs steeds meer rekening met de mogelijkheid dat Dean al in België is overleden. In het appartement van het stel is volgens de krant sporenonderzoek gedaan. Op het lichaam van Dean is woensdag in Nederland autopsie uitgevoerd om meer te weten te komen over de doodsoorzaak en het tijdstip van overlijden. Het Belgische OM doet in verband met het onderzoek geen mededelingen over de zaak.

Volgens De Morgen hebben De K. en zijn vriendin tegenstrijdige verklaringen afgelegd en is hun respectievelijke rol in het overlijden van de jongen nog niet duidelijk.

Meer uit Binnenland

Kabinet spreekt na oordeel VN-commissie niet van genocide in Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat niet mee in de conclusie van de onderzoekscommissie van de Verenigde Naties die stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. In reactie op het rapport schrijft minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) in een Kamerbrief dat "Nederland in de regel terughoudend" is om de kwalificatie genocide te gebruiken. Hij vindt dat het uiteindelijk aan het Internationaal Gerechtshof (IGH) is om vast te stellen of er sprake is van een genocide.

4 minuten geleden
Hof doet op 6 november uitspraak in zaak tegen Staat om Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof doet op 6 november uitspraak in de zaak tegen de Nederlandse Staat, waarin organisaties eisen dat Nederland meer moet doen om een genocide in de Gazastrook te voorkomen. Eerder had het hof nog gezegd dat er 8 oktober een uitspraak zou komen.

1 uur geleden
Schoof verhoord in strafzaak van lekken verdachte ex-NCTV'er

ROTTERDAM (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof is als getuige gehoord in een strafzaak tegen een voormalig medewerker van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) die wordt verdacht van het doorspelen van staatsgeheimen aan Marokkaanse inlichtingendiensten. Schoof was voorheen hoofd van de NCTV.

2 uur geleden
Explosie van ruimterots boven Frankrijk was in Nederland te horen

DE BILT (ANP) - Toen begin 2023 een asteroïde uiteenviel in de lucht boven Frankrijk, was dat in Nederland te horen. Niet door mensen, maar wel door gevoelige detectoren. Die hebben het onhoorbare geluid opgepikt. Volgens het KNMI is het de eerste keer dat de ondergang van een asteroïde zo uitgebreid is gevolgd, van de ontdekking in de ruimte tot het bergen van brokstukken achteraf.

2 uur geleden
Meer zij-instromers in mbo, inspectie wil betere scholing

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer mensen stappen vanuit andere beroepen over naar een baan als docent in het middelbaar beroepsonderwijs (mbo). Het aantal zij-instromers is in tien jaar tijd verdubbeld tot ruim achthonderd per jaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs. Die is positief over de toename, maar oordeelt ook dat de scholing en begeleiding van mensen die vanuit ander werk in het mbo aan de slag gaan beter moeten.

2 uur geleden
Opnieuw ruim 2000 mensen in Ter Apel, vierde dwangsom voor COA

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel hebben afgelopen nacht 2015 asielzoekers geslapen. Dat is boven de 2000 mensen, de grens van een dwangsom.

3 uur geleden
Amsterdam: geld vrij voor onder meer jeugdzorg en tegen armoede

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam maakt voor 2026 "forse bedragen vrij" voor onder meer jeugdzorg, de aanpak van armoede en dakloosheid, opvang en een goede verbinding over het IJ, het water tussen de binnenstad en stadsdeel Noord. Om dat te kunnen betalen, is onder meer een besparing voorzien op de eigen "ambtelijke organisatie". Dat maakte wethouder Hester van Buren (Financiën) donderdag bekend bij de presentatie van de Amsterdamse begroting van volgend jaar.

3 uur geleden