Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlaamse gevangenen naaien mondkapjes

Vlaamse gevangenen naaien mondkapjes

OUDENAARDE (ANP) - Gedetineerden in meerdere gevangenissen in Vlaanderen zetten zich achter de naaimachine om mondkapjes te vervaardigen. In de gevangenis van Oudenaarde hebben elf gedetineerden, veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor onder meer moord, zich voorgenomen ieder tot zeshonderd mondmaskers per dag te naaien. "Ook in Brugge, Bergen en Merksplas komen onze gedetineerden in actie", zegt het Gevangeniswezen tegen de krant De Morgen.

In het naaiatelier van de gevangenis in Oudenaarde staan tien naaimachines waar normaal gesproken kussenslopen, parasols, hemden, sweaters en broeken worden gemaakt. Nu gaan ze mondkapjes naaien voor medisch personeel en coronapatiënten.

Hard werken kan tot 400 euro per maand opleveren, zegt een tot levenslang veroordeelde gedetineerde tegen de krant. "Wij zien daar zelf weinig van, het gros gaat naar nabestaanden van slachtoffers. Als men ons meer naaimachines zou kunnen bezorgen en meer gedetineerden, dan kan de productie nog verder omhoog. We willen allemaal graag helpen."

Terugdoen

De Belgische minister van Justitie Koen Geens liet via Twitter weten dat gedetineerden in zes gevangenissen de komende dagen mondmaskers produceren. "Zij willen iets terug doen voor de maatschappij."

De bezigheden compenseren het gemis aan bezoek, dat vooralsnog tot 3 april is opgeschort. Gevangenen in België kregen al 20 euro extra beltegoed om het contact met hun familie, geliefden en vrienden te onderhouden.

In Nederlandse gevangenissen worden geen vergelijkbare activiteiten door gedetineerden ontplooid, laat een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Ook in Nederlandse gevangenissen is door het coronavirus bezoek voorlopig niet meer welkom. Evenals in België krijgen gedetineerden in Nederland daarom extra beltegoed en kan waar mogelijk met de achterban worden geskypet.

Meer uit Buitenland

Greenpeace bekritiseert Franse uraniumimport uit Rusland

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.

53 minuten geleden
Xi tegen Starmer: China open voor langdurige strategische relatie

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.

1 uur geleden
Rechter blokkeert Trump-beleid jegens vluchtelingen in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).

2 uur geleden
Aanhoudend geweervuur en luide explosies in hoofdstad van Niger

NIAMEY (ANP/RTR/AFP) - In de vroege ochtend van donderdag waren twee uur lang aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus getuigen van persbureaus Reuters en AFP. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline werd verlicht door geweervuur.

4 uur geleden
Mexico zet olieleveringen Cuba voort ondanks Trumps dreigement

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.

6 uur geleden
Troepeninzet Trump in Amerikaanse steden kost honderden miljoenen

WASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.

8 uur geleden
FBI doorzoekt verkiezingskantoor in Georgia om beweringen fraude

ATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.

8 uur geleden