Vlaamse gevangenen naaien mondkapjes
OUDENAARDE (ANP) - Gedetineerden in meerdere gevangenissen in Vlaanderen zetten zich achter de naaimachine om mondkapjes te vervaardigen. In de gevangenis van Oudenaarde hebben elf gedetineerden, veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor onder meer moord, zich voorgenomen ieder tot zeshonderd mondmaskers per dag te naaien. "Ook in Brugge, Bergen en Merksplas komen onze gedetineerden in actie", zegt het Gevangeniswezen tegen de krant De Morgen.
In het naaiatelier van de gevangenis in Oudenaarde staan tien naaimachines waar normaal gesproken kussenslopen, parasols, hemden, sweaters en broeken worden gemaakt. Nu gaan ze mondkapjes naaien voor medisch personeel en coronapatiënten.
Hard werken kan tot 400 euro per maand opleveren, zegt een tot levenslang veroordeelde gedetineerde tegen de krant. "Wij zien daar zelf weinig van, het gros gaat naar nabestaanden van slachtoffers. Als men ons meer naaimachines zou kunnen bezorgen en meer gedetineerden, dan kan de productie nog verder omhoog. We willen allemaal graag helpen."
Terugdoen
De Belgische minister van Justitie Koen Geens liet via Twitter weten dat gedetineerden in zes gevangenissen de komende dagen mondmaskers produceren. "Zij willen iets terug doen voor de maatschappij."
De bezigheden compenseren het gemis aan bezoek, dat vooralsnog tot 3 april is opgeschort. Gevangenen in België kregen al 20 euro extra beltegoed om het contact met hun familie, geliefden en vrienden te onderhouden.
In Nederlandse gevangenissen worden geen vergelijkbare activiteiten door gedetineerden ontplooid, laat een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Ook in Nederlandse gevangenissen is door het coronavirus bezoek voorlopig niet meer welkom. Evenals in België krijgen gedetineerden in Nederland daarom extra beltegoed en kan waar mogelijk met de achterban worden geskypet.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
35 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
52 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
53 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
58 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aanpak van (illegale) immigranten in de VS kan mogelijk een wat "zachtere hand" gebruiken. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met NBC News. "Ik heb ingezien dat we misschien wat minder hardhandig kunnen zijn. Maar je moet nog steeds streng zijn", aldus Trump.
1 uur geleden