Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlaamse boeren hebben geen trek in uitkoopregeling

Vlaamse boeren hebben geen trek in uitkoopregeling

BRUSSEL (ANP) - Maar weinig Vlaamse varkensboeren willen hun boerderij verkopen om de stikstofuitstoot te verminderen. Met nog een paar dagen te gaan heeft nog niet een op de acht van de 'piekbelasters' onder de boeren zich gemeld voor de uitkoopregeling van de Vlaamse overheid.

Vlaanderen moet net als Nederland minder stikstof uitstoten om de natuur er weer bovenop te helpen en te kunnen blijven bouwen en boeren. De regering van het Nederlandstalige deel van België bood daarom onder meer 982 varkenshouders die een grote wissel trekken op de natuur aan om hen uit te kopen. Een soortgelijke regeling in Nederland ging maandag van start.

Maar van die 982 Vlaamse boeren hebben er de afgelopen tweeënhalve maand maar 122 gevraagd of zij inderdaad in aanmerking komen, en hoeveel ze kunnen krijgen voor het opdoeken en slopen van hun bedrijf. Dat is nog niet een op de acht, meldt de instantie die de operatie uitvoert. Van de gegadigden haken er mogelijk ook nog een aantal af als het bod hun tegenvalt.

Minder bieden

Het zal tot de regeling zaterdag sluit ook niet plotseling nog stormlopen, verwacht de Vlaamse Landmaatschappij (VLM). De vleesprijs is gestegen, waardoor varkenshouders na twee moeilijke jaren weer geld kunnen verdienen. Bovendien kan de Vlaamse regering hun op last van de EU minder bieden dan ze zou willen, zei landbouwminister Jo Brouns eerder tegen omroep VRT.

Brouns hoopt dat er niettemin genoeg grote stikstofuitstoters zullen stoppen. Varkensboeren hebben vaak moeite om een opvolger te vinden, memoreert hij.

Als de klad weer in de markt komt, zou het ook kunnen lonen om de uitkoopregeling nog eens open te stellen, denkt de VLM. "Maar dat is een besluit voor de politiek."

Meer uit Buitenland

Reddingswerkzaamheden in volle gang na zware overstromingen Azië

JAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.

19 minuten geleden
Meer arrestaties na dodelijke brand in Hongkong

HONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.

20 minuten geleden
Orbán zegt dat Rusland belangrijke energieleverancier blijft

MOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.

1 uur geleden
Veroordeelde verkrachter Pelicot is op zoek naar uitgever

PARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.

2 uur geleden
ICC wijst vrijlatingsverzoek Duterte opnieuw af

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.

2 uur geleden
Syrië meldt doden na Israëlische aanval op dorp in het zuiden

DAMASCUS (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben volgens de Syrische staatstelevisie tien mensen gedood in een dorp in het zuiden van Syrië. Onder de slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn. De Israëlische krijgsmacht meldt dat zes militairen gewond raakten bij de nachtelijke operatie. Syrië beticht Israël van een oorlogsmisdaad.

3 uur geleden
De Wever: lening Oekraïne uit bevroren tegoeden fundamenteel fout

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever noemt het "fundamenteel fout" als de EU een zogenoemde reparatielening voor Oekraïne doet op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat schrijft hij in een brief aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.

3 uur geleden