Vlaamse boeren demonstreren bij woning premier De Croo
MICHELBEKE (ANP) - Vlaamse boeren hebben zaterdagavond laat gedemonstreerd bij de privéwoning van de Belgische premier Alexander De Croo. Volgens Belgische media was een twintigtal boeren rond 22.00 uur met tractors naar het huis van De Croo in Michelbeke gekomen. De premier is met de boeren in gesprek gegaan.
De Belgische krant Het Nieuwsblad schrijft dat het ging om een "vreedzaam protest". De premier zou de aanwezige boeren hebben beloofd "om de specifieke problemen van de landbouw in de Vlaamse Ardennen nog eens te bekijken". Tegen omroep VRT zei De Croo de zorgen van de boeren te snappen. "Ik heb hen uitgelegd wat we op korte termijn gaan doen. Ik heb ook afgesproken dat we elkaar de komende weken opnieuw gaan zien om te kijken hoe we een aantal dingen kunnen oplossen", aldus de premier.
Belgische boeren versperren met hun tractors al dagen belangrijke autowegen en overslagcentra van bijvoorbeeld supermarkten. Donderdagavond werden ook grensovergangen naar Nederland geblokkeerd. De eerste blokkades werden vrijdag weer opgeheven na toezeggingen van de Belgische en Vlaamse regering en de Europese Commissie. Die beloofden onder meer samen met de boeren te kijken of ze de regelgeving kunnen vereenvoudigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
1 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
2 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
4 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
5 uur geleden