Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlaamse boeren demonstreren bij woning premier De Croo

Vlaamse boeren demonstreren bij woning premier De Croo

MICHELBEKE (ANP) - Vlaamse boeren hebben zaterdagavond laat gedemonstreerd bij de privéwoning van de Belgische premier Alexander De Croo. Volgens Belgische media was een twintigtal boeren rond 22.00 uur met tractors naar het huis van De Croo in Michelbeke gekomen. De premier is met de boeren in gesprek gegaan.

De Belgische krant Het Nieuwsblad schrijft dat het ging om een "vreedzaam protest". De premier zou de aanwezige boeren hebben beloofd "om de specifieke problemen van de landbouw in de Vlaamse Ardennen nog eens te bekijken". Tegen omroep VRT zei De Croo de zorgen van de boeren te snappen. "Ik heb hen uitgelegd wat we op korte termijn gaan doen. Ik heb ook afgesproken dat we elkaar de komende weken opnieuw gaan zien om te kijken hoe we een aantal dingen kunnen oplossen", aldus de premier.

Belgische boeren versperren met hun tractors al dagen belangrijke autowegen en overslagcentra van bijvoorbeeld supermarkten. Donderdagavond werden ook grensovergangen naar Nederland geblokkeerd. De eerste blokkades werden vrijdag weer opgeheven na toezeggingen van de Belgische en Vlaamse regering en de Europese Commissie. Die beloofden onder meer samen met de boeren te kijken of ze de regelgeving kunnen vereenvoudigen.

Meer uit Buitenland

Starmer: dozijn landen zegt bij te dragen aan 'Hormuz-missie'

PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.

42 minuten geleden
Guterres in Vredespaleis: internationaal recht staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.

1 uur geleden
Mis van paus in Kameroen trekt 120.000 gelovigen

DOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.

1 uur geleden
Trump wil blokkade Iraanse kust handhaven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.

1 uur geleden
Trump blij met aankondiging Iran over openen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.

1 uur geleden
Iran opent Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.

2 uur geleden
Duitse reddingswerkers houden hoop op bevrijding walvis Timmy

WISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.

4 uur geleden