Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlaamse auteur Bart Van Loo wint Gouden Ganzenveer 2025

Vlaamse auteur Bart Van Loo wint Gouden Ganzenveer 2025

HILVERSUM (ANP) - De Vlaamse auteur Bart Van Loo krijgt dit jaar de Gouden Ganzenveer 2025. Dat heeft voorzitter Jet Bussemaker zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat. De Gouden Ganzenveer geldt als een van de belangrijkste Nederlandse literaire prijzen.

Volgens de jury is de 51-jarige schrijver en conferencier "een schrijver, een verteller, een leraar en een troubadour in één. Hij is met een prettige bezetenheid een chroniqueur van de geschiedenis van de Lage Landen. Hij kent een ongekende verbeeldingskracht en weet daarmee een grote groep mensen te bereiken." Van Loo stelde in de uitzending dat het "heel fijn is om een gouden schouderklopje uit Nederland te krijgen".

De bekendste bestseller van Van Loo is Chanson: Een gezongen geschiedenis van Frankrijk. Hij gaf tien jaar geleden ook een college over chansons in De Wereld Draait Door.

De uitreiking van de Gouden Ganzenveer vindt plaats op 2 april. De winnaar mag dan ook een zogenoemde Jonge Veer uitreiken aan een jong literair talent van wie hij vindt dat die aandacht verdient.

De Gouden Ganzenveer wordt jaarlijks toegekend aan een persoon of instituut vanwege zijn of haar grote betekenis voor het geschreven en gedrukte woord in de Nederlandse taal. De winnaar wordt gekozen door een jury van de Academie Gouden Ganzenveer, waarin leden uit de wereld van cultuur, wetenschap, politiek en het bedrijfsleven zitten. Eerdere winnaars zijn onder anderen Abdelkader Benali, Annejet van der Zijl, Ramsey Nasr en Kees van Kooten.

Meer uit Binnenland

Staatssecretaris overweegt hoger salaris voor gevangenispersoneel

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.

29 minuten geleden
ANVR: nog zo'n vijftig gestrande Nederlanders in Midden-Oosten

LEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.

41 minuten geleden
Karremans: uitspraak Ring Utrecht slecht nieuws voor woningbouw

DEN HAAG (ANP) - Dat de Raad van State de verbreding van de snelwegen rond Utrecht heeft geblokkeerd, is teleurstellend, reageert minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) in een verklaring. "Dit is slecht nieuws voor de bereikbaarheid, woningbouw en economie."

1 uur geleden
AP waarschuwt politieke partijen om gerichte onlineadvertenties

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen ongeveer veertig gevallen ontdekt van politieke partijen die vermoedelijk de regels voor gerichte onlineadvertenties hebben overtreden.

2 uur geleden
RvS vernietigt besluit Schiphol, geen maximum aan vluchten

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State vernietigt het besluit van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat om op Schiphol maximaal 478.000 vluchten toe te staan. Daardoor valt de luchthaven terug op de regels uit 2008, waarin geen maximumaantal vluchten is opgenomen. Het ministerie werkt al aan een nieuw besluit. Het maximumaantal nachtvluchten van 27.000 per jaar blijft voorlopig wel in stand.

2 uur geleden
Raad van State blokkeert plan voor verbouwing ring Utrecht

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State heeft het kabinetsplan vernietigd om de A27, A12 en A28 bij Utrecht te verbreden. Vorig jaar kreeg het kabinet de opdracht om de stikstofuitstoot van het project beter uit te leggen, maar dat is niet gelukt. De verbouwing van de snelwegen is daarmee van de baan, schrijft de hoogste bestuursrechter.

2 uur geleden
Jeroen Kijk in de Vegte en Henry Schut verzorgen commentaar ESF

HILVERSUM (ANP) - Jeroen Kijk in de Vegte en Henry Schut verzorgen dit jaar voor de NPO het Nederlandse commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival in Wenen. Het duo vervangt de vaste commentator Cornald Maas, die zich na de boycot door AVROTROS terugtrok.

3 uur geleden