Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlaams Belang ziet Hitlergrap niet zitten

Vlaams Belang ziet Hitlergrap niet zitten

BRUSSEL (ANP) - De partij Vlaams Belang zou invloed hebben uitgeoefend op de Vlaamse omroep VRT om een Hitlergrap uit het satirische programma De Ideale Wereld te verwijderen. Dat meldt de Belgische krant De Standaard donderdag.

Het ging om een grap waarin de partij in verband wordt gebracht met de Hitlergroet. Een van de panelleden stelde dat leden van Vlaams Belang elkaar op deze manier begroeten nu zij door corona geen handen mogen schudden en hun gezicht met een mondkapje is bedekt.

Bij de publieke VRT hebben politieke partijen, waaronder Vlaams Belang, zetels in de raad van bestuur. In de statuten staat echter dat bestuursleden zich alleen over strategische vraagstukken mogen uitspreken, niet over inhoudelijke zaken. Dit lijkt nu toch te zijn gebeurd.

De Ideale Wereld wordt mede gepresenteerd door de Nederlandse cabaretier Jan Jaap van der Wal. Hij stelt in de krant dat het besluit voor het schrappen van de scène lag bij de producent.

Meer uit Buitenland

Trump: luchtaanvallen uitgevoerd op IS-strijders in Nigeria

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben luchtaanvallen uitgevoerd op strijders van Islamitische Staat (IS) in het noordwesten van Nigeria, stelt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De VS deden dat op verzoek van de Nigeriaanse regering. Trump claimt dat de IS-strijders christenen in de regio aanvielen.

2 uur geleden
Tien jaar cel geëist tegen ex-president Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft een gevangenisstraf van tien jaar geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Volgens de aanklager verdient de ex-president die straf, omdat hij pogingen van de politie om hem te arresteren belemmerde na zijn mislukte poging in 2024 om de militaire noodtoestand af te kondigen. Dat meldt persbureau Yonhap vrijdag. Yoon deed dit volgens de aanklager door zich in januari te verschansen in het presidentiële complex.

2 uur geleden
Meerdere doden door stormen en overstromingen in Californië

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De zware regenstormen die de Amerikaanse staat Californië teisteren, hebben de afgelopen dagen zeker drie mensen het leven gekost, meldt de Los Angeles Times. Hoewel de regen rond de stad Los Angeles donderdag volgens de krant wat afnam, blijven regen- en onweersbuien in verschillende gebieden ook vrijdag nog voor problemen zorgen.

2 uur geleden
Braziliaanse oud-president Bolsonaro ondergaat operatie

BRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Volgens haar is de operatie zonder complicaties verlopen. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.

14 uur geleden
Doden en gewonden in Oekraïne en Rusland na aanvallen

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.

16 uur geleden
Syrië zegt hoge IS-leider te hebben gedood

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.

16 uur geleden
Polen onderschept Russisch vliegtuig boven Baltische Zee

Warschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.

17 uur geleden