Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlaams Belang ziet Hitlergrap niet zitten

Vlaams Belang ziet Hitlergrap niet zitten

BRUSSEL (ANP) - De partij Vlaams Belang zou invloed hebben uitgeoefend op de Vlaamse omroep VRT om een Hitlergrap uit het satirische programma De Ideale Wereld te verwijderen. Dat meldt de Belgische krant De Standaard donderdag.

Het ging om een grap waarin de partij in verband wordt gebracht met de Hitlergroet. Een van de panelleden stelde dat leden van Vlaams Belang elkaar op deze manier begroeten nu zij door corona geen handen mogen schudden en hun gezicht met een mondkapje is bedekt.

Bij de publieke VRT hebben politieke partijen, waaronder Vlaams Belang, zetels in de raad van bestuur. In de statuten staat echter dat bestuursleden zich alleen over strategische vraagstukken mogen uitspreken, niet over inhoudelijke zaken. Dit lijkt nu toch te zijn gebeurd.

De Ideale Wereld wordt mede gepresenteerd door de Nederlandse cabaretier Jan Jaap van der Wal. Hij stelt in de krant dat het besluit voor het schrappen van de scène lag bij de producent.

Meer uit Buitenland

VS en Iran hervatten overleg na oplopende spanningen

DUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.

1 uur geleden
Restauratie van fresco Michelangelo in Sixtijnse Kapel begonnen

VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.

1 uur geleden
Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.

2 uur geleden
Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.

2 uur geleden
150 mensen verlaten Gaza via Rafah-overgang naar Egypte

RAFAH (ANP) - Via de Rafah-grensovergang zijn maandag 150 Palestijnen vanuit Gaza naar Egypte gereisd, meldden Egyptische grensbeambten aan persbureau AFP. Het ging om vijftig mensen die medische hulp nodig hebben, met elk twee begeleiders. Daarnaast mochten vijftig Palestijnen vanuit Egypte het gebied in. De grens is sinds 14.00 uur weer gesloten voor de dag.

4 uur geleden
Analyse: Rusland rukte in januari sneller op in Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - De Russische opmars in Oekraïne versnelde vorige maand. Dat concludeert persbureau AFP op basis van gegevens van denktank ISW. De Russische krijgsmacht veroverde ondanks de ijskoude winter een gebied van 481 vierkante kilometer, tegenover 244 vierkante kilometer in december.

4 uur geleden
Groenlandse premier: VS willen Groenland nog steeds hebben

NUUK (ANP/RTR) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen heeft gewaarschuwd dat de Verenigde Staten nog steeds proberen om zijn eiland onder controle te krijgen. Hoewel de Amerikaanse president Donald Trump vorige maand een militaire overname uitsloot, wil hij Groenland volgens Nielsen nog steeds hebben.

4 uur geleden