Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK wil Wagner aanmerken als terroristische organisatie

VK wil Wagner aanmerken als terroristische organisatie

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk is van plan het huurlingenleger Wagner aan te merken als terroristische organisatie. "Gezien de activiteiten waar ze zich mee bezig houden is het wat het VK betreft belangrijk te verbieden om er deel van uit te maken", zei de nieuwe Britse Defensieminister Grant Shapps bij Sky News.

Britse media, waaronder de BBC, melden dat de Britse regering Wagner wil aanmerken als verboden organisatie. Daarmee zou het leger onder dezelfde categorie vallen als bijvoorbeeld terreurbeweging Islamitische Staat. Dat zou betekenen dat het verboden wordt om de organisatie te steunen.

"Wagner is een gewelddadige en verwoestende organisatie die door het Rusland van Vladimir Poetin als militair middel is ingezet in het buitenland", zegt verantwoordelijk minister Suella Braverman in de Daily Mail. Ze zegt dat de organisatie is betrokken bij "plunderingen, martelingen en barbaarse moorden" en noemt Wagner een "bedreiging voor de wereldwijde veiligheid". Het voorstel voor een verbod wordt naar verwachting deze woensdag ingediend bij het Lagerhuis.

Wagner kwam de laatste tijd vooral in de publiciteit door de betrokkenheid bij de Russische invasie in Oekraïne, waar hun leider Jevgeni Prigozjin regelmatig expliciet en openlijk kritiek uitte op de Russische legerleiding. Het huurlingenleger is ook ingezet in een aantal Afrikaanse landen en in het Midden-Oosten.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Patriot-raketten kunnen elke week opraken

HILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."

10 minuten geleden
Organisatie: poging tot brandstichting bij synagoge Londen

LONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.

58 minuten geleden
Bultrugwalvis Timmy verzorgd, reddingspoging gaat verder

WISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.

3 uur geleden
Reddingsvest van Titanic-overlevende levert bijna 770.000 euro op

LONDEN (ANP) - Een reddingsvest van de gezonken Titanic is geveild voor 670.000 pond (bijna 770.000 euro), melden Britse media. Eersteklaspassagier Laura Mabel Francatelli droeg dit voordat ze een reddingsboot betrad, als een van de zevenhonderd overlevenden van de wereldberoemde scheepsramp in april 1912.

3 uur geleden
Oekraïne claimt aanval op dronefabriek in Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een dronefabriek in het Russische Taganrog, een stad aan de Zee van Azov. Daarbij zou het Russische vermogen om drones te produceren zijn aangetast.

4 uur geleden
Meerderheid van Magyar in Hongarije groeit na definitieve telling

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft met zijn partij Tisza zijn parlementaire meerderheid uitgebreid tot 141 van de in totaal 199 zetels. Dat blijkt na het meetellen van onder meer alle poststemmen en in het buitenland uitgebrachte stemmen, meldde het Hongaarse verkiezingsbureau zaterdag.

6 uur geleden
Iran: vooruitgang in overleg met VS, maar akkoord nog ver weg

TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.

10 uur geleden