VK wil Wagner aanmerken als terroristische organisatie
LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk is van plan het huurlingenleger Wagner aan te merken als terroristische organisatie. "Gezien de activiteiten waar ze zich mee bezig houden is het wat het VK betreft belangrijk te verbieden om er deel van uit te maken", zei de nieuwe Britse Defensieminister Grant Shapps bij Sky News.
Britse media, waaronder de BBC, melden dat de Britse regering Wagner wil aanmerken als verboden organisatie. Daarmee zou het leger onder dezelfde categorie vallen als bijvoorbeeld terreurbeweging Islamitische Staat. Dat zou betekenen dat het verboden wordt om de organisatie te steunen.
"Wagner is een gewelddadige en verwoestende organisatie die door het Rusland van Vladimir Poetin als militair middel is ingezet in het buitenland", zegt verantwoordelijk minister Suella Braverman in de Daily Mail. Ze zegt dat de organisatie is betrokken bij "plunderingen, martelingen en barbaarse moorden" en noemt Wagner een "bedreiging voor de wereldwijde veiligheid". Het voorstel voor een verbod wordt naar verwachting deze woensdag ingediend bij het Lagerhuis.
Wagner kwam de laatste tijd vooral in de publiciteit door de betrokkenheid bij de Russische invasie in Oekraïne, waar hun leider Jevgeni Prigozjin regelmatig expliciet en openlijk kritiek uitte op de Russische legerleiding. Het huurlingenleger is ook ingezet in een aantal Afrikaanse landen en in het Midden-Oosten.
Meer uit Buitenland
GAZA (ANP/AFP/RTR) - Een omstreden organisatie die werd ondersteund door Washington en Israël, is gestopt met noodhulp in de Gazastrook. De particuliere Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt haar missie in het Palestijnse gebied na zes maanden te hebben beëindigd.
24 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.
2 uur geledenLUANDA (ANP) - Een eventuele overeenkomst over de toekomst van Oekraïne mag niet ten koste gaan van de veiligheid van Polen en Europa, benadrukt de Poolse premier Donald Tusk. Hij reageert daarmee op het Amerikaanse vredesplan, waarin grote concessies van Oekraïne worden gevraagd.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.
4 uur geledenKINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse reggaezanger Jimmy Cliff is op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie op Instagram bekendgemaakt. Hij overleed aan de gevolgen van een longontsteking.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Poolse aanklagers zeggen een Oekraïense man te hebben opgepakt op verdenking van spoorsabotage in samenwerking met Rusland. Eerder werden twee andere Oekraïners geïdentificeerd als verdachten.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie streeft naar consensus in een EU-standpunt over een vredesplan voor Oekraïne, aldus een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. "Zo staan we sterker, zo staan we eensgezind tegenover een onderwerp dat zo belangrijk is als de vrede in Oekraïne en zo belangrijk als de veiligheid van Europa", zei ze. Maar dat lukt niet altijd en eventuele onenigheid tussen de lidstaten over een vredesplan mag geen "belemmering vormen voor de voortgang van zo'n cruciaal onderwerp".
4 uur geleden