VK wil Wagner aanmerken als terroristische organisatie
LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk is van plan het huurlingenleger Wagner aan te merken als terroristische organisatie. "Gezien de activiteiten waar ze zich mee bezig houden is het wat het VK betreft belangrijk te verbieden om er deel van uit te maken", zei de nieuwe Britse Defensieminister Grant Shapps bij Sky News.
Britse media, waaronder de BBC, melden dat de Britse regering Wagner wil aanmerken als verboden organisatie. Daarmee zou het leger onder dezelfde categorie vallen als bijvoorbeeld terreurbeweging Islamitische Staat. Dat zou betekenen dat het verboden wordt om de organisatie te steunen.
"Wagner is een gewelddadige en verwoestende organisatie die door het Rusland van Vladimir Poetin als militair middel is ingezet in het buitenland", zegt verantwoordelijk minister Suella Braverman in de Daily Mail. Ze zegt dat de organisatie is betrokken bij "plunderingen, martelingen en barbaarse moorden" en noemt Wagner een "bedreiging voor de wereldwijde veiligheid". Het voorstel voor een verbod wordt naar verwachting deze woensdag ingediend bij het Lagerhuis.
Wagner kwam de laatste tijd vooral in de publiciteit door de betrokkenheid bij de Russische invasie in Oekraïne, waar hun leider Jevgeni Prigozjin regelmatig expliciet en openlijk kritiek uitte op de Russische legerleiding. Het huurlingenleger is ook ingezet in een aantal Afrikaanse landen en in het Midden-Oosten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen een Amerikaanse drone neergehaald. Het zou gaan om een MQ-9 die in Iraans luchtruim vloog. De garde zegt dat het alle recht heeft om terug te slaan als de Verenigde Staten het staakt-het-vuren schenden. De hoogste leider van Iran schreef op Telegram dat de VS aan invloed verliezen in de regio.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse jazzlegende Sonny Rollins is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat hebben zijn woordvoerder Terri Hinte en zijn familie bekendgemaakt. De tenorsaxofoonist overleed in zijn huis in Woodstock, New York. De doodsoorzaak van Rollins is niet bekend.
2 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het aanbod van de Boliviaanse president Rodrigo Paz om zijn salaris te halveren heeft demonstranten tegen zijn regering er niet van overtuigd dat ze moeten ophouden met protesteren.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.
5 uur geledenJAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.
5 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".
7 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
9 uur geleden