
VK wil Wagner aanmerken als terroristische organisatie
LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk is van plan het huurlingenleger Wagner aan te merken als terroristische organisatie. "Gezien de activiteiten waar ze zich mee bezig houden is het wat het VK betreft belangrijk te verbieden om er deel van uit te maken", zei de nieuwe Britse Defensieminister Grant Shapps bij Sky News.
Britse media, waaronder de BBC, melden dat de Britse regering Wagner wil aanmerken als verboden organisatie. Daarmee zou het leger onder dezelfde categorie vallen als bijvoorbeeld terreurbeweging Islamitische Staat. Dat zou betekenen dat het verboden wordt om de organisatie te steunen.
"Wagner is een gewelddadige en verwoestende organisatie die door het Rusland van Vladimir Poetin als militair middel is ingezet in het buitenland", zegt verantwoordelijk minister Suella Braverman in de Daily Mail. Ze zegt dat de organisatie is betrokken bij "plunderingen, martelingen en barbaarse moorden" en noemt Wagner een "bedreiging voor de wereldwijde veiligheid". Het voorstel voor een verbod wordt naar verwachting deze woensdag ingediend bij het Lagerhuis.
Wagner kwam de laatste tijd vooral in de publiciteit door de betrokkenheid bij de Russische invasie in Oekraïne, waar hun leider Jevgeni Prigozjin regelmatig expliciet en openlijk kritiek uitte op de Russische legerleiding. Het huurlingenleger is ook ingezet in een aantal Afrikaanse landen en in het Midden-Oosten.
Meer uit Buitenland
MADRID/ROME (ANP) - Ook Spanje en Italië willen met gevechtsvliegtuigen bijdragen aan de nieuwe NAVO-missie die de oostflank van de alliantie moet beschermen tegen onder meer Russische drones, melden lokale media. Beide NAVO-landen zouden twee Eurofighters willen sturen en Spanje zou er een tankvliegtuig bij willen doen.
13 minuten geledenMADRID (ANP) - Spanje doet niet mee aan het Eurovisie Songfestival als Israël mag meedoen "terwijl het bloedbad in Gaza voortduurt". Dat heeft de raad van bestuur van de Spaanse omroep RTVE dinsdag besloten. Het besluit komt niet onverwacht, nadat eerder de Spaanse minister van Cultuur al zijn twijfels had geuit over de Spaanse deelname.
15 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse politie heeft op meerdere plekken in het land invallen gedaan in een onderzoek naar een vermoedelijk extreemrechtse groep. De invallen vonden volgens de autoriteiten plaats in de aan Nederland grenzende deelstaten Nedersaksen en Noordrijn-Westfalen en in Baden-Württemberg, dat verder naar het zuiden ligt.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De schending van het Poolse luchtruim door Russische drones vorige week was "een opzettelijke daad van Rusland om angst te zaaien", zei de Poolse minister Ignacy Niemczycki (Europese Zaken) dinsdag. Het ging om negentien drones waarvan sommige vanuit Belarus zijn gelanceerd, zei hij voor het begin van de vergadering met EU-ministers.
52 minuten geledenGENEVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk heeft de Israëlische aanval op Hamas in Qatar veroordeeld. Dat deed hij bij het begin van het spoeddebat over het onderwerp in de VN-Mensenrechtenraad.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het herstel van de ozonlaag verloopt voorspoedig, stelt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) tevreden vast. Het gat in de beschermende laag, die de uv-straling van de zon dempt en daarmee essentieel is voor iedereen op aarde, was vorig jaar aanzienlijk kleiner dan in de jaren daarvoor. Dat komt op de korte termijn deels door natuurlijke schommelingen, maar op de lange termijn is het vooral te danken aan internationale afspraken over het uitfaseren van stoffen als cfk's.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zijn er sinds het begin van september meer dan 3500 Russische drones afgevuurd op het land. Net als bijna 190 raketten, schrijft Zelensky op X. Ook in de nacht van maandag op dinsdag vonden er aanvallen plaats. Onder andere in Zaporizja en de regio Mykolajiv, in het zuiden van het land.
1 uur geleden