VK wil meer bevoegdheden voor politie rond terugkerende protesten
LONDEN (ANP) - De Britse regering wil de politie meer mogelijkheden geven om terugkerende protesten aan te pakken. Minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood wil protesten bijvoorbeeld kunnen verplaatsen naar een andere plek, melden Britse media op basis van een verklaring van het ministerie. Ook gaat het ministerie kijken of het makkelijker gemaakt moet worden om protesten helemaal te verbieden. De maatregelen zijn vooral gericht op pro-Palestijnse demonstraties.
Mahmood wil volgens de verklaring dat de politie voortaan de "cumulatieve impact" van terugkerende protesten meeweegt, schrijft onder meer The Guardian. "Grote, herhaalde protesten kunnen delen van ons land, met name religieuze gemeenschappen, een gevoel van onveiligheid, intimidatie en angst om hun huizen te verlaten bezorgen. Dit is vooral duidelijk geworden ten aanzien van de aanzienlijke angst binnen de Joodse gemeenschap, waarover men mij de voorbije moeilijke dagen tal van keren heeft verteld", aldus de minister.
Donderdag werden bij een vermoedelijke terroristische aanslag op een synagoge in Manchester twee mensen gedood en drie verwond. De autoriteiten gaan uit van een terroristische aanslag. De vermoedelijke dader werd doodgeschoten.
Ondanks oproepen van premier Keir Starmer gingen zaterdag pro-Palestijnse betogers de straat op in Londen, onder meer om hun steun uit te spreken voor de actiegroep Palestine Action. 488 mensen werden opgepakt omdat het verboden is om die organisatie te steunen, vier voor iets anders.
Het ministerie zegt de nieuwe bevoegdheden voor de politie "zo snel mogelijk" te willen invoeren. Ook wordt bekeken of de bevoegdheden die de politie al heeft wel "voldoende en op een consistente manier" worden toegepast.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
55 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
58 minuten geledenASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
1 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.
3 uur geleden