VK vraagt automobilisten geen waterflessen met benzine te vullen
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport, Grant Shapps, vraagt automobilisten om bij tankstations geen waterflessen meer met benzine te vullen. Het Verenigd Koninkrijk zit in een brandstofcrisis, omdat er te weinig vrachtwagenchauffeurs zijn om tankstations te bevoorraden. Uit angst voor een tekort gaan mensen massaal naar pompstations om brandstof te hamsteren.
"Des te eerder we teruggaan naar onze normale gewoontes, des te eerder het probleem verholpen is", zegt Shapps. Volgens hem zijn er voorzichtige signalen dat de situatie de goede kant opgaat en dat meerdere tankstations weer genoeg benzine in voorraad hebben. "Maar we moeten allemaal ons steentje bijdragen. Breng dus geen waterflessen naar pompstations, het is gevaarlijk en helpt niet", aldus Shapps.
Shapps geeft de Covid-19-pandemie de schuld van de crisis. Door de pandemie werden er minder rijexamens voor vrachtwagenchauffeurs afgenomen, waardoor er nu een tekort is. Critici zeggen dat de brexit de oorzaak is. Dit is volgens Shapps mogelijk, maar hij beweert dat het VK dankzij de brexit andere regels kon doorvoeren om sneller chauffeurs rijexamen te laten doen.
Het VK houdt sinds maandag het leger paraat. Mogelijk moeten militairen gaan helpen met het bevoorraden van pompstations, als de problemen aanhouden.
Meer uit Buitenland
WIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.
6 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.
26 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.
1 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - In het onderzoek naar de dodelijke brand in een appartementencomplex in Hongkong zijn inmiddels dertien arrestaties verricht. Dat meldt politiechef Chan Tung. Onderzocht wordt of de arrestanten dood door schuld kan worden verweten. Bij de brand, die zeven woontorens besloeg, kwamen zeker 151 mensen om het leven. Meer dan veertig mensen worden nog vermist.
4 uur geleden