VK voert nieuwe sancties in tegen Rusland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk voert nieuwe sancties in tegen Rusland. Het gaat om onder meer strafmaatregelen voor bondgenoten van president Vladimir Poetin, maar ook mogen bepaalde spullen niet meer naar Rusland worden geëxporteerd. Het gaat daarbij om alle voorwerpen die Rusland tot dusver heeft gebruikt in de strijd, bijvoorbeeld radio-apparatuur en vliegtuigonderdelen.
De Britse buitenlandminister James Cleverly benadrukt dat Oekraïne "het tij tegen Rusland zal keren", maar het niet alleen te kunnen. "Daarom moeten we meer doen om Oekraïne aan de overwinning te helpen." De individuen die nu zijn gesanctioneerd, behoren volgens hem tot de Russische elite. Het gaat bijvoorbeeld om topfunctionarissen van het staatsenergiebedrijf Rosatom en de CEO van Nord Stream 2.
Premier Rishi Sunak roept het Britse volk op tot een minuut stilte om 11.00 uur (lokale tijd), om te markeren dat "Poetins wrede aanval op Oekraïne" een jaar geleden begon. Dit gebaar moet laten zien dat het VK achter Oekraïeners staat in de voortslepende strijd tegen de Russische bezetters.
Meer uit Buitenland
SOFIA (ANP/RTR/AFP) - De regering van Bulgarije stapt op na de wekenlange massaprotesten in het land. De demonstranten uitten hun onvrede over het economische beleid en corruptie.
28 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Als Europa Oekraïne de oorlog tegen Rusland laat verliezen, betaalt het een hoge prijs, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. Dan moet het vele honderden miljarden euro's extra in zijn verdediging tegen Rusland steken, gaan de economie en de nationale begrotingen onderuit en zijn zware bezuinigingen nodig, zei Rutte in een grote toespraak in Berlijn.
41 minuten geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Oostenrijkse parlement heeft ingestemd met een gedeeltelijk hoofddoekverbod op scholen. Meisjes tot 14 jaar mogen hun hoofd niet meer bedekken volgens "islamitische tradities", bijvoorbeeld met een hoofddoek of boerka.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten voorstellen gestuurd over het afstaan van grondgebied aan Rusland, zegt de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. De door Oekraïne aangepaste Amerikaanse vredesvoorstellen, met daarin ook "welke territoriale concessies Oekraïne zou kunnen accepteren", zijn afgerond, zei Merz donderdag tijdens een persconferentie met NAVO-topman Mark Rutte.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook vinden overstromingen plaats als gevolg van een winterse storm. Hulporganisaties zeggen dat de al moeilijke leefomstandigheden voor de Palestijnen, onder wie velen die meermaals ontheemd zijn geraakt door de oorlog, verder onder druk komen te staan.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is in de nacht van woensdag op donderdag in het openbaar verschenen in Oslo. Dat was te zien via een livestream op haar Instagram-account. Het was haar eerste publieke optreden in elf maanden.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Oekraïne omvat voorstellen om Russische energieleveranties aan Europa te herstellen, grote Amerikaanse investeringen in Russische zeldzame aardmetalen en energie, en het aanwenden van bevroren Russische staatsactiva. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal.
7 uur geleden