Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK voert nieuwe sancties in tegen Rusland

VK voert nieuwe sancties in tegen Rusland

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk voert nieuwe sancties in tegen Rusland. Het gaat om onder meer strafmaatregelen voor bondgenoten van president Vladimir Poetin, maar ook mogen bepaalde spullen niet meer naar Rusland worden geëxporteerd. Het gaat daarbij om alle voorwerpen die Rusland tot dusver heeft gebruikt in de strijd, bijvoorbeeld radio-apparatuur en vliegtuigonderdelen.

De Britse buitenlandminister James Cleverly benadrukt dat Oekraïne "het tij tegen Rusland zal keren", maar het niet alleen te kunnen. "Daarom moeten we meer doen om Oekraïne aan de overwinning te helpen." De individuen die nu zijn gesanctioneerd, behoren volgens hem tot de Russische elite. Het gaat bijvoorbeeld om topfunctionarissen van het staatsenergiebedrijf Rosatom en de CEO van Nord Stream 2.

Premier Rishi Sunak roept het Britse volk op tot een minuut stilte om 11.00 uur (lokale tijd), om te markeren dat "Poetins wrede aanval op Oekraïne" een jaar geleden begon. Dit gebaar moet laten zien dat het VK achter Oekraïeners staat in de voortslepende strijd tegen de Russische bezetters.

Meer uit Buitenland

Ambassade VS in Caracas roept Amerikanen op: zoek beschutting

CARACAS (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Caracas heeft melding gemaakt van explosies. Amerikanen worden opgeroepen niet naar Venezuela te gaan en in het land beschutting te zoeken. De ambassade meldt geen mogelijke oorzaak van de ontploffingen.

11 minuten geleden
Cuba spreekt van staatsterrorisme door VS in Venezuela

HAVANA (ANP) - De Cubaanse president Miguel Díaz-Canel zegt dat de Verenigde Staten zich schuldig maken aan "staatsterrorisme tegen het moedige Venezolaanse volk". Het land onderhoudt goede banden met Venezuela, dat onder vuur lijkt te liggen van de VS.

37 minuten geleden
President Colombia 'diep bezorgd' over aanval op buurland

BOGOTA (ANP) - Colombia is "diep bezorgd" over de berichten over aanvallen op buurland Venezuela, schrijft president Gustavo Petro van dat land op X. Die leiden volgens hem tot "escalatie van de spanningen in de regio". Internationale conflicten moeten vreedzaam worden opgelost, zegt Petro.

52 minuten geleden
Anonieme functionaris: VS voeren aanvallen uit op Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten voeren militaire aanvallen uit op Venezuela, melden Amerikaanse media op basis van een anonieme functionaris. Het Witte Huis en het Pentagon hebben nog niets laten weten over eventuele acties. Venezuela meldt Amerikaanse agressie tegen doelen in en om de hoofdstad Caracas.

58 minuten geleden
Regering van Venezuela meldt aanvallen en veroordeelt agressie VS

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse regering heeft melding gemaakt van Amerikaanse aanvallen op het land. Washington zou uit zijn op de rijkdommen van Venezuela en daarom agressie plegen, zegt de regering. President Nicolás Maduro heeft de noodtoestand uitgeroepen en tot een algehele mobilisatie opgeroepen. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CBS heeft president Donald Trump tot aanvallen op Venezuela besloten.

1 uur geleden
Regering VS heeft kennisgenomen van bericht explosies in Caracas

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben volgens media gezegd dat de regering op de hoogte is van explosies in de Venezolaanse hoofdstad Caracas. Het Witte Huis en het Pentagon hebben nog niets gemeld. De regering van president Donald Trump heeft de Venezolaanse leider Nicolás Maduro herhaaldelijk gedreigd met acties.

1 uur geleden
Explosies in Caracas gemeld, mogelijk bij militair complex

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - In de Venezolaanse hoofdstad Caracas zijn luide explosies gehoord, evenals het geluid van vliegtuigen of helikopters. De ontploffingen lijken volgens onbevestigde berichten vooral te komen van een groot militair complex ten zuiden van de stad, Fuerte Tiuna. Onder meer in de omgeving van het grote militaire complex is de stroom uitgevallen.

2 uur geleden