VK voert nieuwe sancties in tegen Rusland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk voert nieuwe sancties in tegen Rusland. Het gaat om onder meer strafmaatregelen voor bondgenoten van president Vladimir Poetin, maar ook mogen bepaalde spullen niet meer naar Rusland worden geëxporteerd. Het gaat daarbij om alle voorwerpen die Rusland tot dusver heeft gebruikt in de strijd, bijvoorbeeld radio-apparatuur en vliegtuigonderdelen.
De Britse buitenlandminister James Cleverly benadrukt dat Oekraïne "het tij tegen Rusland zal keren", maar het niet alleen te kunnen. "Daarom moeten we meer doen om Oekraïne aan de overwinning te helpen." De individuen die nu zijn gesanctioneerd, behoren volgens hem tot de Russische elite. Het gaat bijvoorbeeld om topfunctionarissen van het staatsenergiebedrijf Rosatom en de CEO van Nord Stream 2.
Premier Rishi Sunak roept het Britse volk op tot een minuut stilte om 11.00 uur (lokale tijd), om te markeren dat "Poetins wrede aanval op Oekraïne" een jaar geleden begon. Dit gebaar moet laten zien dat het VK achter Oekraïeners staat in de voortslepende strijd tegen de Russische bezetters.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
12 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
13 minuten geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
34 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
37 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is blij met het overleg dat Frankrijk met acht bondgenoten begint over de verruiming van de bescherming met zijn kernwapens. "We verwelkomen de gelegenheid om het overleg over nucleaire kwesties met Frankrijk uit te bouwen", zegt een NAVO-bron.
1 uur geledenDOHA (ANP) - De Iraanse aanvallen op Qatar zijn niet alleen gericht op militaire doelen, maar op het hele grondgebied, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen Al Jazeera. Volgens Doha heeft Iran onder meer geprobeerd om het internationale vliegveld Hamad aan te vallen.
2 uur geleden