VK vervolgt Iraniërs voor spionage en voorbereiden aanslag
LONDEN (ANP) - Drie Iraanse mannen die begin mei in het Verenigd Koninkrijk zijn aangehouden tijdens een grote antiterrorismeoperatie worden aangeklaagd voor spionage voor Iran. Dat heeft de Britse Metropolitan Police bekendgemaakt. De drie worden zaterdag voorgeleid.
De mannen - 39, 44 en 55 jaar - worden ook vervolgd voor het verzamelen van informatie om een gewelddadige aanslag op een niet nader genoemd persoon voor te bereiden. De 39-jarige verdachte wordt ervan beschuldigd die aanslag te hebben willen uitvoeren.
Op dezelfde dag dat de politie de drie in Londen aanhield, arresteerde zij op verschillende plekken in het land vijf anderen op verdenking van het voorbereiden van een terreurdaad. Vier van hen hebben eveneens de Iraanse identiteit. Volgens Britse media wilden ze een aanslag uitvoeren op de Israëlische ambassade in Londen. Volgens de politie is er geen verband tussen de zaken.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
6 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
7 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
8 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
8 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
10 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
11 uur geleden