VK vereenvoudigt visumproces voor Oekraïense vluchtelingen
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk vereenvoudigt het visumproces voor vluchtelingen uit Oekraïne na toenemende kritiek op de gang van zaken. Volgens critici verhindert bureaucratische rompslomp dat vluchtelingen snel worden geholpen.
Oekraïners mogen alleen met een visum het VK betreden. Die kunnen ze krijgen als ze familie of een zogeheten referent in het land hebben. Om de verwerking van de aanvragen te versnellen, moeten alleen nog Oekraïners zonder paspoort naar een speciaal visumkantoor. Vluchtelingen met paspoorten mogen hun verzoek ook online indienen.
Binnenlandminister Priti Patel hoopt daarmee de druk op overheidsmedewerkers te verlichten, nu zij door de oorlog in Oekraïne veel meer aanvragen moeten verwerken dan normaal. Het was al bekend dat ze opties verkende om Oekraïners makkelijker toegang tot het land te verschaffen. Zij werd volgens Sky News door andere ministers onder druk gezet.
De Britse nieuwszender meldt ook dat ongeveer duizend Oekraïners een visum toegewezen hebben gekregen. Het is niet duidelijk hoeveel aanvragen er zijn ingediend, maandag waren het er nog 17.700. De overheid heeft met het huidige visumproces niet genoeg personeel om alle verzoeken snel te verwerken.
Vluchtelingen in Polen hebben te horen gekregen dat ze twee weken moeten wachten op een afspraak voor een Brits visum. Bij het Franse Calais, van waar een veerboot naar Engeland vaart, hebben Oekraïners de opdracht gekregen naar Parijs of Brussel te gaan om daar formulieren in te vullen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
7 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
8 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
8 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
8 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
9 uur geleden