Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK stuurt voedsel naar belegerde Oekraïense steden

VK stuurt voedsel naar belegerde Oekraïense steden

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt 2 miljoen pond (2,4 miljoen euro) aan voedselhulp naar gebieden in Oekraïne die door het Russische leger zijn omsingeld. Vanuit pakhuizen in Polen en Slowakije zullen zo'n 25 vrachtwagenladingen met gedroogd voedsel, conserven en drinkwater naar de betreffende gebieden worden overgebracht, meldt de Britse regering. Oekraïne had om de hulp gevraagd.

Russische troepen zijn er tot dusverre alleen in geslaagd om de stad Cherson in te nemen. Andere strategisch belangrijke steden zijn (deels) omsingeld en worden van op afstand gebombardeerd. In steden als Charkov, Izjoem en Marioepol zitten tienduizenden inwoners al wekenlang vast. De voorzieningen zijn er uitgevallen en er zijn tekorten aan voedsel en schoon drinkwater.

Humanitaire hulp bereikt de belegerde steden nauwelijks. Hulpkonvooien hebben herhaaldelijk moeten omkeren door gevechten of omdat Russische troepen hen tegenhielden. De Britse regering zegt afspraken te hebben gemaakt met "partners aan de grenzen" om ervoor te zorgen dat de voedselhulp zo snel mogelijk aankomt waar die nodig is.

Meer uit Buitenland

Vrijwilligers ronden 100 dagen isolatie voor ruimteonderzoek af

KEULEN (ANP/DPA) - Zes vrijwilligers hebben vrijdag in Keulen een honderddaags isolatieonderzoek in krappe, kunstmatig verlichte omstandigheden afgerond. Het onderzoek vond plaats ter voorbereiding op toekomstige ruimtemissies.

1 uur geleden
VS plannen steunpakket van miljard dollar voor Colombia

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn voornemens de nieuwe Colombiaanse president Abdelardo de la Espriella te steunen met 1 miljard dollar (865 miljoen euro). Het geld is bedoeld voor veiligheidsmaatregelen, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring.

1 uur geleden
De la Espriella ingezworen als president van Colombia

CALI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Abelardo de la Espriella is vrijdag tijdens een ceremonie in de stad Cali beëdigd als president van Colombia. De door de Verenigde Staten gesteunde rechtse politicus won in juni met minder dan een procentpunt de verkiezingen.

1 uur geleden
Brand en doden door aanvallen op Kyiv

KYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag zeker drie doden gevallen. Dat meldt de militaire gouverneur van de stad, Tymoer Tkatsjenko. Onder de drie doden in voorstad Brovary zou een kind zijn. Drie mensen raakten gewond.

5 uur geleden
VN-gezant waarschuwt voor verdere escalatie in Jemen

AMMAN (ANP) - De speciale gezant van de Verenigde Naties voor Jemen, Hans Grundberg, heeft vrijdag gewaarschuwd voor escalerend geweld in Jemen. "Jemen loopt vandaag een groter risico op een hernieuwd grootschalig conflict dan op enig moment sinds het door de VN bemiddelde staakt-het-vuren van april 2022", schreef hij op X.

5 uur geleden
Spanje stelt grenscontroles in voor reizigers uit Italië

MADRID (ANP/AFP) - Spanje stelt grenscontroles in voor reizigers vanuit Italië, laat de Spaanse regering weten. Dit als vergelding voor de grenscontroles die Italië eerder instelde voor reizigers uit Spanje nadat tienduizenden migranten vorige week de Spaanse exclave Ceuta bij Marokko wisten te bereiken. De grenscontroles gaan zaterdag in en blijven tot 7 september van kracht, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring.

11 uur geleden
Italië wil grenscontroles niet intrekken na dreigement Spanje

ROME (ANP) - Italië zegt zich niet te laten intimideren door de Spaanse dreigementen over tegenmaatregelen vanwege de binnengrenscontroles die Italië eerder instelde voor reizigers uit Spanje. Rome kwam daarmee nadat afgelopen week tienduizenden migranten de Spaanse exclave Ceuta in Noord-Afrika hadden weten te bereiken vanuit Marokko. Tientallen mensen kwamen daarbij om.

15 uur geleden