Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK stuurt voedsel naar belegerde Oekraïense steden

VK stuurt voedsel naar belegerde Oekraïense steden

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt 2 miljoen pond (2,4 miljoen euro) aan voedselhulp naar gebieden in Oekraïne die door het Russische leger zijn omsingeld. Vanuit pakhuizen in Polen en Slowakije zullen zo'n 25 vrachtwagenladingen met gedroogd voedsel, conserven en drinkwater naar de betreffende gebieden worden overgebracht, meldt de Britse regering. Oekraïne had om de hulp gevraagd.

Russische troepen zijn er tot dusverre alleen in geslaagd om de stad Cherson in te nemen. Andere strategisch belangrijke steden zijn (deels) omsingeld en worden van op afstand gebombardeerd. In steden als Charkov, Izjoem en Marioepol zitten tienduizenden inwoners al wekenlang vast. De voorzieningen zijn er uitgevallen en er zijn tekorten aan voedsel en schoon drinkwater.

Humanitaire hulp bereikt de belegerde steden nauwelijks. Hulpkonvooien hebben herhaaldelijk moeten omkeren door gevechten of omdat Russische troepen hen tegenhielden. De Britse regering zegt afspraken te hebben gemaakt met "partners aan de grenzen" om ervoor te zorgen dat de voedselhulp zo snel mogelijk aankomt waar die nodig is.

Meer uit Buitenland

Belgische economische missie naar Saudi-Arabië uitgesteld

BRUSSEL (ANP) - Een Belgische economische missie naar Saudi-Arabië is uitgesteld. Deze stond gepland voor eind november, maar Belgische media schrijven maandag dat het bezoek is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in het land.

28 minuten geleden
Arrestatiebevel in Florida voor Cubaanse oud-president Castro

MIAMI (ANP/AFP) - De hoogste aanklager van Florida heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de voormalige Cubaanse president Raúl Castro. Hij wordt op staatsniveau beschuldigd van moord, voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie in 1996.

35 minuten geleden
Meer doden door overstromingen in Oost-Spanje

VALENCIA (ANP/DPA) - Het aantal doden door de zware overstromingen in het oosten van Spanje is opgelopen tot vier. Zondag verdronk al een persoon in Catalonië, maandag werden nog drie doden gemeld in de regio Valencia.

1 uur geleden
Avondklok in Lille en andere Noord-Franse steden na rellen

LILLE (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben een avondklok ingesteld in de noordelijke stad Lille en enkele steden die daar in de buurt liggen, melden Franse media als BFMTV en Le Parisien. De Franse premier Sébastien Lecornu riep eerder al op om deze maatregel op meerdere plekken door te voeren na de hevige rellen van afgelopen weekend.

1 uur geleden
Winkels Milaan eerder dicht uit angst voor nieuwe geweldsexplosie

MILAAN (ANP/RTR) - Winkels in het centrum van Milaan sloten maandag eerder hun deuren en timmerden hun ramen dicht uit angst voor een nieuwe golf van geweld. Dit volgde op twee dagen van gewelddadige rellen waarbij relschoppers slaags raakten met de politie, winkels plunderden en eigendommen vernielden.

1 uur geleden
Keniaanse sekteleider schuldig aan moord op 190 kinderen

NAIROBI (ANP/RTR) - De Keniaanse sekteleider Paul Mackenzie is schuldig bevonden aan de moord op 190 kinderen en een volwassene. Hij zou zijn aanhangers hebben opgeroepen zichzelf en hun kinderen te verhongeren, zodat zij "Jezus konden ontmoeten".

2 uur geleden
Premier Meloni houdt topoverleg na rellen in Milaan

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft topoverleg gevoerd met ministers en hoge veiligheidsfunctionarissen over de rellen in Milaan van zondag. Daarbij werden 271 jongeren gearresteerd, meldde de politie maandag.

2 uur geleden