VK steunt Rutte als secretaris-generaal van de NAVO
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk steunt Mark Rutte als nieuwe secretaris-generaal van de NAVO. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken denkt dat hij de meest geschikte opvolger is van de Noor Jens Stoltenberg, die naar verwachting in oktober terugtreedt.
"Rutte wordt zeer gerespecteerd binnen de hele alliantie, heeft zijn sporen verdiend op het gebied van defensie en veiligheid en zal ervoor zorgen dat de alliantie sterk en paraat blijft om te verdedigen en af te schrikken", laat een woordvoerder van de Britse regering weten aan het ANP. De Britten noemen de NAVO "het fundament van onze collectieve defensie".
De Nederlandse commandant der strijdkrachten Onno Eichelsheim zei zondag ook dat de kans groot is dat Rutte voldoende steun zal krijgen. Hij zou de steun hebben van "de Verenigde Staten en de meeste westerse landen". Een bron in Washington bevestigde later dat Rutte ook kan rekenen op de steun van de Amerikaanse president Joe Biden. In het openbaar lieten de bondgenoten tot nu toe weinig over hun voorkeuren los.
Rutte lijkt bij de NAVO-landen vooralsnog favoriet voor de post. Woensdag meldde Politico op basis van bronnen binnen het bondgenootschap dat 20 van de 31 lidstaten hem steunen. Rutte heeft uiteindelijk de steun nodig van alle landen die bij de NAVO zijn aangesloten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Wat het kabinet sinds de start in februari heeft laten zien, is "een waardeloze vertoning", vindt PRO-fractievoorzitter in de Eerste Kamer Paul Rosenmöller. Volgens hem is het kabinet vooral met zichzelf bezig "in een eindeloos proces om tot een meerderheid te komen".
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Openbaar vervoer en onder meer leerlingenvervoer moeten worden gecombineerd in regio's waar bereikbaarheid achteruitgaat. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) wil op die manier van openbaar vervoer naar 'publieke mobiliteit' die de hele dag voor iedereen te boeken is, schrijft ze in een Kamerbrief.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen op de basis- en middelbare school zouden hun telefoon ook niet mee mogen nemen naar het schoolplein of de aula in de pauze. Dat is een van de maatregelen die het kabinet voorstelt op het gebied van kinderen in de onlinewereld.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen wil woensdagochtend ministers naar het parlement roepen, omdat er nog een stapel onbeantwoorde schriftelijke vragen ligt. Er komt een extra vragenuur, om bewindspersonen te motiveren om in het vervolg "slechts in uitzonderlijke en uitlegbare situaties" de deadline te overschrijden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 hebben hun wetsvoorstel om versterkte gebedsoproepen te verbieden ingediend bij de Tweede Kamer. De partijen zijn al langer bezig met zo'n verbod.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken wil dat er grondig onderzoek komt naar het oneerlijk behandelen van mensen met een biculturele achternaam door het UWV bij fraudeonderzoek. "Ik wil dat dit tot de bodem wordt uitgezocht."
1 dag geledenN i e u w bericht, met reactie Flávio Bolsonaro in laatste alinea
1 dag geleden