VK steunt Rutte als secretaris-generaal van de NAVO
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk steunt Mark Rutte als nieuwe secretaris-generaal van de NAVO. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken denkt dat hij de meest geschikte opvolger is van de Noor Jens Stoltenberg, die naar verwachting in oktober terugtreedt.
"Rutte wordt zeer gerespecteerd binnen de hele alliantie, heeft zijn sporen verdiend op het gebied van defensie en veiligheid en zal ervoor zorgen dat de alliantie sterk en paraat blijft om te verdedigen en af te schrikken", laat een woordvoerder van de Britse regering weten aan het ANP. De Britten noemen de NAVO "het fundament van onze collectieve defensie".
De Nederlandse commandant der strijdkrachten Onno Eichelsheim zei zondag ook dat de kans groot is dat Rutte voldoende steun zal krijgen. Hij zou de steun hebben van "de Verenigde Staten en de meeste westerse landen". Een bron in Washington bevestigde later dat Rutte ook kan rekenen op de steun van de Amerikaanse president Joe Biden. In het openbaar lieten de bondgenoten tot nu toe weinig over hun voorkeuren los.
Rutte lijkt bij de NAVO-landen vooralsnog favoriet voor de post. Woensdag meldde Politico op basis van bronnen binnen het bondgenootschap dat 20 van de 31 lidstaten hem steunen. Rutte heeft uiteindelijk de steun nodig van alle landen die bij de NAVO zijn aangesloten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) en Volt trekken de komende tijd samen op in de onderhandelingen met het kabinet over de begroting voor 2027. Dat laten beide partijen vrijdagavond weten. Als het minderheidskabinet kan rekenen op de steun van deze twee partijen, is er een meerderheid in zowel de Tweede als Eerste Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet nodigt twintig steden uit om ook Regenboogstad te worden. Dat kondigde staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) vrijdag aan. Momenteel zijn er 56 steden die zich in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap inzetten voor lhbti-personen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een wet die het mogelijk zou maken om jongeren in de gesloten jeugdhulp 's nachts in hun eigen kamer op te sluiten, komt er toch niet. Minister Mirjam Sterk (Jeugd) schrapt het plan dat haar voorganger in gang zette na "intensieve gesprekken" met zorgmedewerkers, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In januari wil het kabinet excuses maken aan de kinderen uit gezinnen die zijn getroffen door de toeslagenaffaire en uit huis zijn geplaatst. Dat schrijven staatssecretarissen Claudia van Bruggen (Justitie, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos) en minister Mirjam Sterk (CDA) van Jeugd in een Kamerbrief.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kitty Jong wordt de nieuwe voorzitter van Progressief Nederland. De voormalige vicevoorzitter van vakbond FNV kwam als populairste kandidaat uit een stemming onder leden, heeft de partij bekendgemaakt. Zo'n 39.000 leden brachten online hun stem uit.
6 uur geledenDEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de leden van Progressief Nederland (PRO) heeft ervoor gekozen dat de partij zich in het Europees Parlement aansluit bij de Partij van de Europese Sociaaldemocraten (PES). Ruim 65 procent stemde voor aansluiting bij de PES, die in het parlement wordt vertegenwoordigd door de fractie S&D.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied om de vergunningen van de twee kooksgasfabrieken van Tata Steel in te trekken, is de belangrijkste reden dat het langer duurt om met het staalbedrijf tot afspraken te komen over verduurzaming. Dat zei klimaatminister Stientje van Veldhoven kort nadat ze had bekendgemaakt dat de overheid en Tata Steel de deadline om de deal te sluiten naar maart volgend jaar schuiven.
7 uur geleden