Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK steunt Rutte als secretaris-generaal van de NAVO

VK steunt Rutte als secretaris-generaal van de NAVO

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk steunt Mark Rutte als nieuwe secretaris-generaal van de NAVO. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken denkt dat hij de meest geschikte opvolger is van de Noor Jens Stoltenberg, die naar verwachting in oktober terugtreedt.

"Rutte wordt zeer gerespecteerd binnen de hele alliantie, heeft zijn sporen verdiend op het gebied van defensie en veiligheid en zal ervoor zorgen dat de alliantie sterk en paraat blijft om te verdedigen en af te schrikken", laat een woordvoerder van de Britse regering weten aan het ANP. De Britten noemen de NAVO "het fundament van onze collectieve defensie".

De Nederlandse commandant der strijdkrachten Onno Eichelsheim zei zondag ook dat de kans groot is dat Rutte voldoende steun zal krijgen. Hij zou de steun hebben van "de Verenigde Staten en de meeste westerse landen". Een bron in Washington bevestigde later dat Rutte ook kan rekenen op de steun van de Amerikaanse president Joe Biden. In het openbaar lieten de bondgenoten tot nu toe weinig over hun voorkeuren los.

Rutte lijkt bij de NAVO-landen vooralsnog favoriet voor de post. Woensdag meldde Politico op basis van bronnen binnen het bondgenootschap dat 20 van de 31 lidstaten hem steunen. Rutte heeft uiteindelijk de steun nodig van alle landen die bij de NAVO zijn aangesloten.

Meer uit Politiek

Minister: Oekraïense asielaanvragen niet met prioriteit behandeld

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink weet nog niet wanneer de asielaanvragen van meer dan 140.000 Oekraïners behandeld worden. Het Europese Hof van Justitie oordeelde op 1 oktober dat die aanvragen gewoon behandeld moeten worden, maar de CDA-minister schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat andere aanvragen voorrang krijgen.

6 uur geleden
Aanbod planbare zorg in regionale ziekenhuizen niet toegenomen

DEN HAAG (ANP) - Regionale ziekenhuizen hebben de afgelopen jaren niet meer planbare zorg kunnen aanbieden, terwijl hier wel afspraken over waren, zei minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een debat in de Tweede Kamer. Hoogcomplexe zorg wordt wel steeds vaker samengebracht in ziekenhuizen met meer specialisten.

8 uur geleden
Kabinet pakt versnippering hulp slachtoffers seksueel geweld aan

DEN HAAG (ANP) - De hulpverlening aan slachtoffers van seksueel misbruik en geweld moet laagdrempeliger en minder versnipperd. Daarom komt het kabinet met een nieuwe landelijke werkwijze die de ondersteuning aan slachtoffers moet verbeteren.

9 uur geleden
NSC-bestuur had opgestapte Gotink liever gezien als partijleider

DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van NSC reageert met "verbazing en teleurstelling" op het vertrek van Europarlementariër Dirk Gotink. De politieke partij verliest daarmee haar laatste volksvertegenwoordiger. "Het bestuur had liever gezien dat hij naar voren was gestapt om in politieke zin de kar te trekken", staat in een reactie.

9 uur geleden
EU-parlementariër weg bij NSC om aanwezigheid Keijzer bij congres

DEN HAAG (ANP) - Europarlementariër Dirk Gotink zegt zijn lidmaatschap van NSC op. Aanleiding is de aanwezigheid van partijloos Tweede Kamerlid Mona Keijzer als gastspreker bij een aanstaande ledenbijeenkomst van de partij. Dat bevestigt Gotink op X. NSC verliest daarmee zijn laatste actieve volksvertegenwoordiger.

16 uur geleden
Kamer wil constructie voor ontwijken erfbelasting aanpakken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil niet dat kleine spaarders en beleggers de rekening betalen voor de beoogde hervorming van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). Een ruime meerderheid vraagt het kabinet om in ieder geval naar de erf- en schenkbelasting te kijken als alternatieve dekking. Ook de regeringspartijen D66 en CDA steunen die oproep, zeer tegen de zin van coalitiepartner VVD.

1 dag geleden
Volt nodigt kabinet uit voor samenwerking: brede meerderheid

DEN HAAG (ANP) - Volt-fractievoorzitter in de Eerste Kamer Gaby Perin-Gopie heeft het kabinet uitgenodigd om voor een brede meerderheid te gaan samenwerken met haar partij en PRO. In de Algemene Politieke Beschouwingen in de senaat zei ze dat dit de beste en snelste oplossing is voor premier Rob Jetten.

1 dag geleden