VK spreekt berichten over vrijlating Zaghari-Ratcliffe tegen
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk spreekt Iraanse berichten over de vrijlating van de Iraans-Britse Nazanin Zaghari-Ratcliffe tegen. De Iraanse staatstelevisie meldde eerder dat de vrouw zou worden vrijgelaten als het Verenigd Koninkrijk een bedrag van 459 miljoen euro zou betalen; dat zou een militaire schuld zijn. Zo ver zou het nog niet zijn, zeggen de Britten.
Volgens de Iraanse staatstelevisie zou er ook sprake zijn van een gevangenenruil met de Verenigde Staten. Dat werd ook direct al tegengesproken door de Verenigde Staten. Veiligheidsadviseur Jake Sullivan meldt dat de onderhandelingen nog bezig zijn. "Er is nog veel ruimte tussen de beide partijen."
Zaghari-Ratcliffe werd afgelopen week nog veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar vanwege propaganda-activiteiten tegen de regering. De 42-jarige vrouw werd in april 2016 tijdens familiebezoek in Iran gearresteerd en werd veroordeeld wegens pogingen het regime omver te werpen met behulp van propaganda. Begin maart van dit jaar werd haar huisarrest opgeheven, omdat ze haar straf had uitgezeten, maar kort erna werd ze dus weer veroordeeld.
Marteling
Het Verenigd Koninkrijk noemde de behandeling van Zaghari-Ratcliffe zondag nog "marteling". "Ze wordt tegen de wet vastgehouden en ze wordt niet goed behandeld", aldus minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab. "Alles bij elkaar opgeteld is er zeker sprake van marteling."
Volgens Raab wordt Zaghari-Ratcliffe gebruikt als "pion in het Iraanse spel". Ze zou worden ingezet als onderhandelingsmiddel met het Verenigd Koninkrijk.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán herhaalt voorafgaand aan de EU-top: zolang er geen olie stroomt door de beschadigde Droezjba-pijpleiding blokkeert hij de EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. Oekraïne heeft reparaties toegezegd en verwacht dat er over zes weken weer olie door de pijpleiding kan stromen. Desondanks houdt Orbán voet bij stuk, ondanks dat hij in december nog zijn handtekening zette onder de lening.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische premier Bart De Wever is voorafgaand aan de top met andere EU-leiders vooral aan het nuanceren dat hij de relaties met Moskou niet nu wil normaliseren. Hij suggereerde dat afgelopen weekend als optie om zo weer goedkope Russische olie en gas te kunnen importeren. Hij verklaarde later dat dat alleen het geval zou zijn als er sprake zou zijn van een rechtvaardig en duurzaam vredesakkoord tussen Oekraïne en Rusland.
1 uur geledenDOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
11 uur geleden