Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK: snel versoepelingen als uitrol Oxfordvaccin goed gaat

VK: snel versoepelingen als uitrol Oxfordvaccin goed gaat

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Als het coronavaccin van de Zweeds-Britse farmaceut AstraZeneca en de Universiteit van Oxford succesvol kan worden uitgerold kunnen beperkende maatregelen in het Verenigd Koninkrijk worden versoepeld, heeft de Britse minister voor Kabinetszaken Michael Gove gezegd. Volgens een ingewijde zou de Britse medicijnwaakhond het zogenoemde Oxfordvaccin deze week nog kunnen goedkeuren.

Drie weken geleden gaven de Britse autoriteiten al groen licht voor het op de markt brengen van het vaccin van Pfizer en BioNTech dat inmiddels al aan meer dan 600.000 Britten is toegediend. Een zware tegenslag voor Groot-Brittannië kwam onlangs echter in de vorm van een nieuwe gemuteerde variant van het coronavirus, die veel besmettelijker is. Het aantal nieuwe besmettingen per etmaal neemt sindsdien rap toe in het Verenigd Koninkrijk.

Goedkeuring van het Oxfordvaccin zou het Britse vaccinatieprogramma in een stroomversnelling kunnen brengen omdat het stukken makkelijker is te transporteren en op te slaan dan het Pfizer-vaccin. Omdat het ook stukken goedkoper te produceren is, zou een dergelijke goedkeuring ook een opsteker zijn voor ontwikkelingslanden. Bovendien hebben de Europese Unie en de Verenigde Staten al handtekeningen gezet voor de aankoop van grote hoeveelheden doses van het Oxfordvaccin.

Volgens minister Gove zou goedkeuring van het Oxfordvaccin voor de Britse markt een "aanzienlijke toename" in het aantal beschikbare vaccins betekenen. "Als we toestemming krijgen voor dat vaccin, en de uitrol volgens plan verloopt, kunnen we gaandeweg een aantal van de beperkingen versoepelen die het leven zo moeilijk hebben gemaakt voor velen", zei Gove tegen nieuwszender Sky News.

In het VK is het coronavirus tot dusver bij bijna 2,3 miljoen personen vastgesteld. Ruim 70.000 Covid-19-patiënten zijn er overleden.

Meer uit Buitenland

VAE melden neerhalen raketten uit Iran

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.

6 minuten geleden
Duitsland maakt haast met eigen langeafstandsraket nu VS afzeggen

BERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.

1 uur geleden
VS ontkennen Iraanse aanval op Amerikaans schip

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.

4 uur geleden
Iraanse staatsmedia: fregat VS in Straat van Hormuz aangevallen

DUBAI (ANP/RTR) - Iran zegt een Amerikaans marinefregat te hebben aangevallen nabij de haven van Jask, in de Straat van Hormuz. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau Fars. Het schip zou Iraanse waarschuwingen hebben genegeerd. Volgens Fars zou het schip geraakt zijn door twee projectielen en nadien zijn gekeerd. Onduidelijk is op dit moment of er doden of gewonden zijn.

5 uur geleden
Veel interesse in Roemenië om gestolen gouden helm te bekijken

BOEKAREST (ANP) - Het was de afgelopen weken druk bij het Nationaal Historisch Museum in Boekarest. Daar werden sinds woensdag 22 april de gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden tijdelijk tentoongesteld, die vorig jaar in Nederland werden gestolen. Het museum meldt aan het ANP dat het aantal bezoekers deze periode flink is gestegen.

5 uur geleden
Zelensky wil 'één Europese stem' voor overleg met Rusland

JEREVAN (ANP) - Europa heeft "één stem" nodig om in overleg te treden met Rusland, vindt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We moeten een werkbare opzet vinden" voor besprekingen over het beëindigen van de oorlog, zei hij op de top van de Europese Politieke Gemeenschap in Armenië.

6 uur geleden
CNN: Kremlin voert beveiliging Poetin op vanwege moordaanslagen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.

7 uur geleden