VK: Russische vooruitgang in de Donbas, maar doorbraak blijft uit
LONDEN (ANP) - De Russische troepen hebben in de Donbas "kleine vooruitgang" geboekt sinds ze zich op dit Oost-Oekraïense gebied zijn gaan focussen, maar een doorbraak blijft uit. Dat meldt het Britse ministerie van Defensie in zijn dagelijkse inlichtingenupdate.
Defensie meldt verder dat het Oekraïense leger met de verdediging van Marioepol veel Russische troepen heeft "uitgeput". Ook zitten volgens het ministerie veel Russische troepen vast in deze stad. De militairen kunnen niet elders worden ingezet vanwege de belegering van de staalfabriek Azovstal, het laatste Oekraïense bolwerk.
De Russische president Vladimir Poetin zei vorige week niet door te gaan met de bestorming van de fabriek, maar volgens een adviseur van de Oekraïense president komt dat niet overeen met de werkelijkheid. Die zei zondag nog dat Russen probeerden de fabriek te bestormen. Op het industrieterrein zitten naast Oekraïense verdedigers ook burgers.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft opnieuw "krachtig geprotesteerd" tegen de Taiwan-uitspraken van de Japanse premier Sanae Takaichi. Dit gebeurde in een overleg met een Japanse afgevaardigde, die door Tokio is gestuurd om de diplomatieke ruzie te sussen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan woensdag naar Turkije te gaan. Hij wil daar de onderhandelingen voor een einde aan de oorlog met Rusland nieuw leven inblazen en zegt oplossingen te hebben ontwikkeld "die we aan onze partners zullen voorstellen".
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP/DPA) - Tienduizenden Slowaken hebben maandagavond geprotesteerd tegen de regering van de conservatief-nationalistische premier Robert Fico.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit het zenden van troepen naar Venezuela niet uit. Dat zei hij maandag in het Witte Huis, aldus The Washington Post.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De vooraanstaande Democraat Larry Summers trekt zich terug uit het openbare leven vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat schrijft The Washington Post.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het optreden van "een handvol extremistische" Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever veroordeeld en heeft beloofd zich persoonlijk bezig te houden met het probleem van de gewelddadige kolonisten.
9 uur geledenBELÉM (ANP) - Sterke en snelle klimaatactie is noodzakelijk om de planeet te beschermen, benadrukt paus Leo XIV maandag in een videoboodschap bij een speciale bijeenkomst in het Amazonemuseum in Belém. In die Braziliaanse stad wordt momenteel de klimaattop (COP30) gehouden. "De schepping schreeuwt het uit in overstromingen, droogtes, stormen en meedogenloze hitte", zei de paus, die vervolgde dat de klimaatactie tot nu toe faalt.
11 uur geleden