VK: Russische voorraad van Iraanse aanvalsdrones raakt op
LONDEN (ANP) - De Russische voorraad van Iraanse aanvalsdrones raakt op, denkt het Britse ministerie van Defensie. Het gaat daarbij specifiek om drones voor eenmalig gebruik. Het Verenigd Koninkrijk schrijft in zijn inlichtingenupdate over Oekraïne dat ongeveer een week geen aanvallen met deze drones zijn gemeld.
Het Russische leger heeft volgens de Britten sinds september waarschijnlijk honderden in Iran gemaakte drones ingezet. Een deel daarvan is herbruikbaar. De Iraanse drones zijn vooral gebruikt voor aanvallen op militaire doelen en energievoorzieningen in Oekraïne, aldus het ministerie.
"Rusland heeft de campagne waarschijnlijk bedacht ter compensatie voor zijn ernstige tekort aan kruisraketten, maar deze aanpak heeft beperkt succes gehad." Defensie zegt dat de meeste drones zijn neergehaald. Het ministerie denkt dat Rusland zal proberen om zijn voorraad aan te vullen. Het kopen van dergelijke drones in het buitenland zou sneller zijn dan zelf nieuwe kruisraketten maken.
Rusland gaat de Iraanse aanvalsdrones zelf in eigen land produceren, meldde de Amerikaanse krant The Washington Post vorige week op basis van Amerikaanse inlichtingendiensten. De landen zouden daar deze maand een deal over hebben gesloten. Er wordt volgens de krant geprobeerd om de productie binnen enkele maanden op gang te krijgen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
4 uur geledenPRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.
6 uur geleden