Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK: Russische voorraad precisiewapens is zwaar uitgeput

VK: Russische voorraad precisiewapens is zwaar uitgeput

LONDEN (ANP) - Rusland heeft zijn voorraad precisiewapens "zwaar uitgeput", meldt het Britse ministerie van Defensie. Die laat in een dagelijkse inlichtingenupdate weten dat Russische troepen om die reden verouderde munitie gebruiken in Oekraïne.

De verouderde munitie is niet alleen minder betrouwbaar en nauwkeurig, maar ook makkelijker te onderscheppen. Aan het begin van de invasie verklaarde Rusland dat het doelen met grote precisie kon raken en nevenschade kon beperken. De precisiewapens raken op nu de oorlog langer duurt dan Rusland had verwacht, aldus het ministerie.

De Russische vicepremier Joeri Borisov weerspreekt de informatie uit Londen. Hij heeft volgens het Russische persbureau Interfax gezegd dat Rusland over genoeg raketten en munitie met hoge precisie beschikt en het leger dus al zijn taken kan vervullen.

De Britten stellen dat Rusland waarschijnlijk moeite zal hebben om de precisiewapens te vervangen. "De invasie heeft tekortkomingen aan het licht gebracht in het Russische vermogen om op grote schaal precisieaanvallen uit te voeren. Rusland heeft steden en dorpen in Oekraïne onderworpen aan intense en willekeurige bombardementen met weinig of geen oog voor burgerslachtoffers."

Meer uit Buitenland

Referendum in de maak over vertrek Slovenië uit NAVO

LJUBLJANA (ANP) - De Sloveense regering probeert met hoog spel verzet tegen de nieuwe NAVO-norm te smoren. Zij wil de bevolking voorleggen of Slovenië al dan niet in de NAVO moet blijven.

47 minuten geleden
Houthi's claimen aanval op vrachtschip Rode Zee

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben de aanval op een vrachtschip op de Rode Zee opgeëist. Het vaartuig werd zondag voor de zuidwestkust van Jemen aangevallen. Het was de eerste aanval op de scheepvaart in de Rode Zee in maanden.

54 minuten geleden
Transportminister Rusland schiet zichzelf dood na ontslag

MOSKOU (ANP/RTR) - Kort na zijn ontslag door president Vladimir Poetin heeft de Russische minister van Transport zichzelf doodgeschoten, melden Russische media zoals Izvestia. Bewindsman Roman Starovojt moest na ruim een jaar opstappen.

1 uur geleden
President Iran: Israël probeerde mij te vermoorden

TEHERAN (ANP/AFP) - Volgens de president van Iran, Masoud Pezeshkian, heeft Israël geprobeerd hem te vermoorden. Hij uitte de beschuldiging in een interview met de Amerikaanse journalist Tucker Carlson.

1 uur geleden
Politie Kenia opent vuur op betogers

NAIROBI (ANP/RTR) - De Keniaanse politie heeft in de hoofdstad Nairobi het vuur geopend op een menigte demonstranten, precies 35 jaar na grootschalige betogingen voor democratie. Zeker één persoon zou gewond zijn geraakt.

2 uur geleden
VN-hof brengt zwaarwegend advies over klimaat op 23 juli uit

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) maakt op 23 juli bekend welke verplichtingen het voor landen ziet om het klimaat te beschermen tegen ontwrichting door broeikasgassen, en welke gevolgen het veroorzaken van klimaatschade zou moeten hebben. De rechters spreken hun "adviserende opinie" uit tijdens een zitting in het Vredespaleis in Den Haag, heeft het VN-hof aan landen en internationale organisaties laten weten.

4 uur geleden
Bloomberg: Zelensky sprak met Trump over vervangen gezant in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gesproken over het vervangen van de ambassadeur van zijn land in de VS. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Bloomberg.

5 uur geleden