Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK: Russische bommenwerpers onderschept ten noorden van Schotland

VK: Russische bommenwerpers onderschept ten noorden van Schotland

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk zegt twee Russische maritieme patrouillebommenwerpers maandag te hebben onderschept in het internationale luchtruim ten noorden van Schotland.

"Piloten lanceerden hun Typhoon-jets om vanmorgen twee Russische langeafstandsbommenwerpers te onderscheppen en volgden hen toen ze ten noorden van de Shetlandeilanden passeerden, klaar om elke mogelijke bedreiging voor het Britse grondgebied het hoofd te bieden", aldus de Britse minister van strijdkrachten James Heappey.

Het Russische ministerie van Defensie laat weten dat het om strategische bommenwerpers ging die routinevluchten uitvoerden boven internationale wateren in het Noordpoolgebied. "De vluchten werden uitgevoerd in strikte overeenstemming met de internationale luchtruimregels", aldus het ministerie.

MIG-29

Ook meldde het ministerie dat het een MiG-29 straaljager had gestuurd om "een schending" van zijn grens door een Noors militair patrouillevliegtuig boven de Barentszzee te voorkomen. "Toen de Russische jet naderde, maakte het buitenlandse militaire vliegtuig een U-bocht weg van de grenzen van de Russische Federatie", aldus Moskou.

Eerder maandag kwamen Nederlandse F-16’s in actie nadat boven Denemarken twee Russische bommenwerpers werden gesignaleerd. De toestellen vlogen in de richting van het gebied dat Nederland in de gaten hoort te houden volgens afspraken binnen de NAVO. De Deense luchtmacht heeft de toestellen onderschept voordat dat kon gebeuren.

Meer uit Buitenland

Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

52 minuten geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

5 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

8 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

8 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

9 uur geleden
Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

9 uur geleden
Farage viert 'historische verandering' bij lokale verkiezingen

LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.

10 uur geleden