VK: Russische bommenwerpers onderschept ten noorden van Schotland
LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk zegt twee Russische maritieme patrouillebommenwerpers maandag te hebben onderschept in het internationale luchtruim ten noorden van Schotland.
"Piloten lanceerden hun Typhoon-jets om vanmorgen twee Russische langeafstandsbommenwerpers te onderscheppen en volgden hen toen ze ten noorden van de Shetlandeilanden passeerden, klaar om elke mogelijke bedreiging voor het Britse grondgebied het hoofd te bieden", aldus de Britse minister van strijdkrachten James Heappey.
Het Russische ministerie van Defensie laat weten dat het om strategische bommenwerpers ging die routinevluchten uitvoerden boven internationale wateren in het Noordpoolgebied. "De vluchten werden uitgevoerd in strikte overeenstemming met de internationale luchtruimregels", aldus het ministerie.
MIG-29
Ook meldde het ministerie dat het een MiG-29 straaljager had gestuurd om "een schending" van zijn grens door een Noors militair patrouillevliegtuig boven de Barentszzee te voorkomen. "Toen de Russische jet naderde, maakte het buitenlandse militaire vliegtuig een U-bocht weg van de grenzen van de Russische Federatie", aldus Moskou.
Eerder maandag kwamen Nederlandse F-16’s in actie nadat boven Denemarken twee Russische bommenwerpers werden gesignaleerd. De toestellen vlogen in de richting van het gebied dat Nederland in de gaten hoort te houden volgens afspraken binnen de NAVO. De Deense luchtmacht heeft de toestellen onderschept voordat dat kon gebeuren.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.
6 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
7 uur geleden