Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK: Russen blijven vertrouwen op langeafstandswapens

VK: Russen blijven vertrouwen op langeafstandswapens

LONDEN (ANP) - De Russen blijven heel Oekraïne, ook dichtbevolkte gebieden, bestoken met raketten, meldt het Britse ministerie van Defensie op basis van informatie van de inlichtingendiensten. Het land houdt vertrouwen in langeafstandswapens die vanaf Russisch grondgebied worden afgeschoten om te voorkomen dat eigen vliegtuigen doelwit worden van Oekraïens luchtafweergeschut.

Volgens Amerikaanse rapporten treffen deze Russische wapens echter in 60 procent van de gevallen geen doel. Vanwege bevoorradingsproblemen nemen de Russen waarschijnlijk hun toevlucht tot minder geavanceerde raketten of gaan ze hun vliegtuigen aan grotere risico's blootstellen, zo verwachten de VS.

Zelfs voordat de oorlog begon, begon Londen informatie van inlichtingendiensten op een ongewoon open manier met het publiek te delen. De regering publiceert al weken dagelijks evaluaties van het verloop van de Russische inval in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Iraanse ayatollah geeft snel televisietoespraak na aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse ayatollah Ali Khamenei geeft "binnen enkele minuten" een televisietoespraak, meldt de staatszender Al-Alam TV. In Israëlische media gaat het gerucht dat Khamenei mogelijk is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran en werd gespeculeerd dat er een vooraf opgenomen videoboodschap zou worden uitgezonden.

17 minuten geleden
Trump: vrijheid voor Iran is inzet operatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt vooral uit te zijn op vrijheid voor het Iraanse volk. "Het enige wat ik wil, is vrijheid voor de mensen", verklaarde hij tegenover de krant The Washington Post.

18 minuten geleden
Israëlische media: steeds meer tekenen dat Khamenei gedood is

TEHERAN (ANP/RTR) - Anonieme bronnen zeggen tegen Israëlische bronnen dat er "steeds meer tekenen" zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen van zaterdag. Het is onduidelijk waar Khamenei zich bevindt en alle berichten over zijn lot zijn onbevestigd.

1 uur geleden
Pro-Iraanse militie in Irak zegt bases VS te willen bestoken

BAGDAD (ANP/AFP) - Een pro-Iraanse militie in Irak zegt te zijn aangevallen en wil daarom Amerikaanse bases in de regio aanvallen. De beweging Kataeb Hezbollah zegt dat ze de agressie zal vergelden. Er zouden volgens officiële Iraakse bronnen twee doden en drie gewonden zijn gevallen bij luchtaanvallen op de basis van de pro-Iraanse groep.

1 uur geleden
Democraten waarschuwen voor groter conflict na aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oppositie reageert bezorgd op de aanvallen van de regering-Trump op Iran. Democraten spreken de vrees uit dat hun land verwikkeld kan raken in een groot conflict in het Midden-Oosten, schrijft politieke nieuwssite The Hill.

1 uur geleden
Franse president en Spaanse premier laken escalatie Iran

PARIJS/MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft "eenzijdige militaire actie van de VS en Israël" verworpen. Hij noemt het een escalatie die verder bijdraagt aan de onzekere internationale orde.

2 uur geleden
Nieuwszender: paniek in Qatar na aanvallen

DOHA (ANP) - De aanvallen in het Midden-Oosten hebben in Qatar tot paniek geleid. Op door nieuwszender Al-Jazeera geverifieerde beelden is te zien dat mensen een veilig heenkomen zoeken.

2 uur geleden